Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Політичні та правові вчення в США в період боротьби за незалежність

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
27
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Вступ
1. Становлення, загальна характеристика основних напрямків політичної і правової думки
2. Політичні та правові ідеї А. Гамільтона
3. Політичні та правові ідеї Дж. Медісона
4. Політичні та правові ідеї Дж. Адамса
5. Політичні та правові ідеї Т. Джефферсона
6. Політичні та правові ідеї Т. Пейна
Висновок
Список використаної літератури і джерел
 
Вступ
 
У XVII столітті прогресивна політична та правова думка набула поширення не тільки в Європі. Демократичні ідея вже досягли Британських колоній, заснованих в XVII-XVIII століттях на Американському узбережжі Північної Америки. Підвищений інтерес до політичної теорії був пов'язаний тут з інтенсивним розвитком капіталістичних відносин і політичною обстановкою між колоніями і метронома. Наслідком всіх цих протиріч з'явилася Війна за Незалежність 1775-1783 рр.
Рух американських колоністів проти метрополії дало потужний поштовх розвитку демократичних ідей. Пропагандою ідей договірного походження держави, тираноборчества займалися численні масові організації: «Сини свободи», «Дочки свободи», міські збори та ін У резолюціях, прийнятих міськими зборами, висловлювалися радикальні політичні і правові погляди: про право народу повернути собі природні права, про народний суверенітет, викривалися теорії неопору злу.
Запекла класова боротьба в США в період боротьби за незалежність також отримала своє відображення в ідеології. Найбільш прогресивні ідеї дрібної буржуазії відстоювали Т. Джефферсон і Т. Пейн. Вони виражали інтереси широких верств дрібних виробників. Провідниками політичних поглядів великої буржуазії і плантаторів – рабовласників були А. Гамільтон, Джей і ін Між цими двома течіями розгорілася боротьба з питання про державний устрій США і Конституції 1787
Таким чином, метою даної роботи є розгляд основних політичних і правових вчень в США в період боротьби за незалежність.
 
1. Становлення, загальна характеристика основних напрямків політичної і правової думки
 
У соціально-політичної історії англійських поселенських колоній у Північній Америці виділяються два характерних періоду, які певною мірою розмежовують і хід ідейної полеміки з питань права, громадського та політичного устрою. Перший період припадає на початок XVII в. і тягнеться до середини XVIII в., а другий охоплює період війни за незалежність, вироблення конституції і перших кроків з її реалізації у житті незалежної держави (друга половина XVIII ст.).
Колонізація Північної Америки англійцями здійснювалася в обстановці військового суперництва з Голландією, Францією і частково з Іспанією. Вона супроводжувалася самовідданою боротьбою із загрозою голодної смерті і хворобами, а також невдалими спробами звернути в рабство індіанців. У числі перших поселенців поряд з селянської і ремісничої біднотою знаходилися заповзятливі торговці та підприємці – авантюристи, що мріяли знайти нові джерела доходу у вигляді родовищ або скупчень золота, як це було у іспанців. При всьому розбіжності інтересів і статусу колоністів – поселенців їх багато в чому об'єднувало бажання знайти тут « землю обітовану «, тобто таке місце, де можна було б жити в повній згоді з заповідями перших християн – мати чисту совість, харчуватися плодами власної праці і т. д. Однак під впливом соціальної нерівності і конфліктів ці устремління отримали самі різні тлумачення і форми реальної трансформації.
Одним з джерел напруженості став ідейний і політико- організаційний конфлікт між англіканської церквою і протестантськими громадами, який був завезений з метрополії найбільш радикальними представниками останніх. Протестанти – пуритани (від лат. Та англ. – «Чистий», « істинний») звинувачували англіканську церкву в тому, що вона все ще не позбулася багатьох вад римсько -католицької церкви. Протестанти вважали себе істинними реформаторами церкви і церковних справ і вимагали подальшого її очищення від пороків або надмірностей. Вони виправдовували свою назву загальної негативної позицією до показної розкоші в побуті і церковних обрядах, їх відрізняло скрупульозне дотримання заповідей ощадливості і стриманості. Однак найбільш хвилюючими пунктами розбіжностей були питання віровчення, а відмінності в церковних обрядах, витратах на утримання церковного храму та його служителів.
Частина пуритан, що походили з привілейованих і заможних сімей, претендували у своїх громадах на керівну роль і відповідні посади, а після «очищення» англіканської церкви і перегляду її політичного статусу – на аналогічну роль у справах з управління колонією. Вони відстоювали, зокрема, більш широке соціально- політичне призначення церковної організації. У цьому випадку всі основні проблеми релігійного життя тісно перепліталися з проблемами політико- управлінськими, які тим самим ставали предметом турботи пасторів і пресвітерів. Пресвітери (вибрані з мирян старости громади) охоче підтримували однаковість культових обрядів і ревниво ставилися до повноважень таких колективних зібрань, як місцеві та загальні з'їзди (синоди) представників громад.
Більш радикальні пуританські секти вважали англіканську церкву зіпсованої безнадійно, а кальвинистские принципи пресвітеріанської церковної організації (пресвітери, синоди) суперечать джерелу і «закону законів» віри – Священному Писанню. Для них спільність віри деякого числа людей, як правило живуть по сусідству, – найважливіше підставу для об'єднання в церковну громаду, де єдиним духовним керівником має бути сам Ісус Христос. Вступ в таку церковну громаду (конгрегацію) добровільно- досить заявити про бажання стати її членами і визнати взаємну угоду про віру (ковенант). Пастор (проповідник), староста і диякон обиралися конгрегацією більшістю голосів.
Якщо помірні пуритани (просвітеріане) розрізняли слідом за Кальвіном два розряди віруючих (обраних до спасіння і
CAPTCHA на основе изображений