Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Конструкція особистості у психоаналізі

Предмет: 
Тип работы: 
Курсова робота
К-во страниц: 
25
Язык: 
Українська
Оценка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
Глава I. Вступ до психоаналізу
I.I Історичні факти
I.II Значення псіхоанлізуу світі
Глава II. Конструкція особистості у психоаналізі
II.I Структура особистості З. Фрейда
II.II Поняття лібідо та його концепція
Глава III. Теорія неврозів
III.I. Поняття невротичного симптому
III.II Психотерапевтичні методи З. Фрейда у психоаналізі
Висновок
Список використаної літератури
 
Вступ
 
За багаторічну історію розвитку науки психології було вироблено достатню кількість різноманітних теорій і напрямів. Деякі з них були переосмислені і доповнені в XX в. послідовниками і продовжувачами різних концепцій. Одним з найвідоміших напрямків є теорія психоаналізу.
Він був заснований австрійським психіатром і психологом 3. Фрейдом в кінці XIX- початку XX ст.
Роботи Фрейда, змінили вигляд психології в XX сторіччі, освітили корінні питання влаштування внутрішнього світу особистості, її мотивів і переживань, конфліктів між її прагненнями і почуттям обов'язку, причин душевних надломів, ілюзорних уявлень людини про самого себе і оточуючих.
Актуальність теми ККР обумовлена тим, що комплекс фрейдистских доктрин справив значний вплив на психологічну науку і став однією з провідних ідейних, теоретичних і методологічних основ західної психології класичного періоду.
Створивши спочатку новий психотерапевтичний метод лікування психо-нервових захворювань – психоаналіз, австрійський лікар і психолог, професор Зигмунд Фрейд розвинув свої ідеї і довів їх до рівня своєрідного психосоциологического вчення про буття людини в нормі та патології.
Об'єкт даної ККР – класичний психоаналіз.
Предмет – психоаналітичні теорії З. Фрейда.
Мета ККР: розкрити сутність психоаналізу З. Фрейда. 
Завдання:
1. Описати історичні факти життя З. Фрейда.
2. Розкрити сутність і значення психоаналізу Фрейда.
3. Визначити структуру особистості по З. Фрейду.
4. Описати концепцію лібідо.
5. Розкрити сутність поняття невротичного симптому.
6. Охарактеризувати психотерапевтичні методи психоаналізу З. Фрейда.
Теоретична основа – праці З. Фрейда «Вступ до психоаналізу: лекції», «Психологія несвідомого», «Тлумачення сновидінь».
Джерельна база – праці, в яких охарактеризований і проаналізований психоаналіз З. Фрейда, а так само сайти, які розглядають дану тему.
Використовувані методи – аналітичний, систематичний, бібліографічний, дедуктивний, індуктивний, теоретичний.
 
Глава I. Вступ до психоаналізу
 
I.I Історичні факти
 
Зигмунд Фрейд народився 6 травня 1856 в невеликому моравському місті Фрейбурзі в сім'ї небагатого торговця вовною. У 1860 р родина переїхала до Відня, де майбутній знаменитий учений прожив близько 80 років. У великій родині було 8 дітей. Зигмунд виділявся винятковими здібностями, гострим розумом і пристрастю до читання, до решти дітей ставився зверхньо.
Батько Фрейда був на двадцять років старше матері. За складом характеру це був жорсткий і авторитарний чоловік. У дитинстві Фрейд відчував по відношенню до батька змішані почуття страху і любові. Його мати, навпаки, була жінкою м'якою і турботливою. До неї він завжди відчував сильну прихильність. Страх по відношенню до батька і сексуальний потяг до матері – саме це Фрейд згодом назвав едипове комплексом. Витоки ж цього поняття можуть бути знайдені в його дитячих переживаннях.
Він закінчив гімназію з відзнакою в 17 років. Під час навчання знайомство з теорією еволюції Дарвіна пробудило в ньому інтерес до наукових досліджень, і він вирішив присвятити себе медицині і вступив до Віденського університету.
У ці роки він захоплювався біологією і працював у фізіологічній лабораторії доктора Е. Крюков. Вже перші його наукові інтереси були пов'язані з питаннями статі. Це визначило впевненість Фрейда в ролі біологічних основ психіки, його увагу до сексуальним і фізіологічним параметрам, визначальним несвідомі мотиви людини.
Отримавши в 26 років докторську ступінь, Фрейд був змушений зайнятися приватною практикою. Але, прослухавши курс по психіатрії, зацікавлюється зв'язком між психічними симптомами і фізичними хворобами.
До 1885 року домагається престижного становища лектора в Віденському університеті. За допомогою гаків Фрейд отримав стипендію для поїздки в Париж в клініку Шарко. Це стажування не тільки відкрила Фрейду роль гіпнозу в лікуванні істерії, а й підняла вперше завісу над несвідомим, продемонструвавши роль неусвідомлених мотивів у вчинках людини. Після повернення до Відня Фрейд спільно з психіатром Брейером досліджує динаміку істерії, опублікувавши кілька робіт на цю тему.
Однак поступово Фрейд відходить від Брейера, який не прийняв психоаналіз як новий метод лікування істерії і насторожено поставився до припущень Фрейда про зв'язок неврозів з сексуальними відхиленнями у випадку з Ганною О., яка страждала від ряду важких істеричних симптомів. Лікування гіпнозом поліпшило стан Анни О., допомогло знайти переживання, що стали причиною названих симптомів, а обговорення переживань у стані гіпнозу сприяло поліпшенню стану. Але незабаром Анна стала переносити свої почуття по відношенню до батька на лікаря. З'явилася взаємна прихильність. Брейеру не вдалося остаточно вилікувати Анну О.
Випадок Анни О. надзвичайно важливий для становлення психоаналізу, оскільки саме тут Фрейд вперше стикнувся з методом катарсису, лікувальної бесіди, який згодом зіграв таку значну роль в його власних дослідженнях. Для Фрейда розуміння мощі перенесення і контрпереноса в цій історії хвороби стало відправним пунктом на шляху переходу від катартического терапії до психоаналізу.
Вперше Фрейд
CAPTCHA на основе изображений