Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Патологічні зміни живих організмів від нестачі та надлишку цинку

Предмет: 
Тип работы: 
Курсова робота
К-во страниц: 
28
Язык: 
Українська
Оценка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
РОЗДІЛ 1. ВМІСТ ЦИНКУ У ЗЕМНІЙ КОРИ, ГРУНТІ, ЖИВІЙ РЕЧОВИНІ
1.1 Вміст цинку у земній корі і грунті
1.2 Концентрації і значення цинку у живій речовині
1.3 Висновок
РОЗДІЛ 2. ПАТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖИВОЇ РЕЧОВИНА ВІД НЕСТАЧІ ЦИНКУ
2.1 Патологічні зміни рослин від нестачі цинку
2.2 Патологічні зміни тварин від нестачі цинку
2.3 Патологічні зміни людини від нестачі цинку
2.4 Висновок
РОЗДІЛ 3. ПАТОЛОГІЧНІ ЗМІНИ ЖИВОЇ РЕЧОВИНИ ВІД НАДЛИШКУ ЦИНКУ
3.1 Патологічні зміни рослин від надлишку цинку
3.2 Патологічні зміни тварин від надлишку цинку
3.3 Патологічні зміни людини від надлишку цинку
3.4 Висновок
Висновки
СПИСОК ВИКОРАСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 
Вступ
 
Цинк (рис. 1) -хімічний елемент з атомним номером 30, проста речовина якого – в'язкий блакитно-сірий метал. Цинк разом з кадмієм та ртуттю, за сучасною номенклатурою IUPAC утворюють 12групу періодичної таблиці і за своїми хімічними властивостями близький до магнію в тому сенсі, що має ступінь окиснення +2. Цинк 24-ий за поширеністю хімічний елемент у земній корі. Найчастіше він зустрічається у вигляді сульфіду, його основна порода – сфалерит (цинкова обманка).
 
Рис. 1 Цинк у таблиці Менделєєва
 
Цинк:
необхідний для продукції сперми і чоловічих гормонів;
необхідний для метаболізму вітаміну E;
важливий для нормальної діяльності простати;
бере участь у синтезі різних анаболічних гормонів в організмі, включаючи інсулін, тестостерон і гормон росту;
необхідний для розщеплення алкоголю в організмі, оскільки входить до складу алкогольдегідрогенази;
сполуки цинку використовують в медицині в якості лікарських засобів.
Токсичність:
При тривалому надходженні в організм у великих кількостях всі солі цинку, особливо сульфати і хлориди, можуть викликати отруєння через токсичність іонів Zn2 +. 1 грама сульфату цинку ZnSO4 достатньо, щоб викликати важке отруєння. У побуті хлориди, сульфати і оксид цинку можуть утворюватися при зберіганні харчових продуктів в цинковій та оцинкованої посуді.
Цинк – важливий біогенний елемент, в живих організмах міститься в середньому 5. 10 -4% цинку. Але є і виключення – так звані організми – концентратори (наприклад, деякі фіалки)
Мета роботи: проаналізувати біологічну роль цинку в живих організмах і визначити які патологічні зміни викликає його надлишок та нестача.
Завдання роботи:
1) проаналізувати глобальний цикл цинку, його біологічну роль, вміст у земній корі, грунті і живих організмах;
2) дати характеристику проявів патологічних змін від нестачі та надлишку вмісту кальцію в організмах людини, тварин та рослин.
 
РОЗДІЛ 1. ВМІСТ ЦИНКУ У ЗЕМНІЙ КОРІ, ГРУНТІ, ЖИВІЙ РЕЧОВИНІ
 
1.1 Вміст цинку у земній корі і грунті
 
Загальний вміст цинку в земній корі 0, 02 вагових%. Головне природне з'єднання цинку – мінерал сфалерит (цинкова обманка) ZnS. У СНД родовище цинку є в Казахстані, на Уралі. Північному Кавказі, в Сибіру і на Далекому Сході. У магматичних породах цинк розподілений, мабуть, досить однорідне. Спостерігається лише невелике збагачення ним слабке збіднення кислих порід (40-60 мг). Концентрації цинку в глинистих опадах і сланцях підвищені (до 80-120 мг / кг), а в пісковиках і карбонатних породах значно нижче – 10-30 мг / кг. Середній вміст цинку в поверхневих шарах грунтів різних країн і США змінюються в межах 17-125 мг / кг. У вапняних грунтах Південного Китаю відносно високий вміст цинку (236 мг / кг) при діапазоні коливань 54-570 мг.
Найбільші середні величини вмісту цього елемента встановлені для деяких алювіальних грунтів, солончаків і каштанових грунтів, найнижчі – для світлих мінеральних і органічних грунтів. Для умов СНД межі коливань вмісту цинку в поверхневому шарі грунту наступні (мг / кг) : для підзолів і піщаних грунтів 3, 5-57; для лесових і пилуватих 40-55; для суглинних і глинистих 9-77; алювіальних 34-49; гідроморфних 26, 5-79; каштанових і бурих 32, 5-54, 0; солонців і солончаків 44-155, чорноземів 39-82; лугових грунтів 31-192: торф'яних і ін органічних грунтів 7, 5-74; лісових грунтів 42. 5-118 (А. Кабата – Пендіас, X. Пендіас, 1989).
Фоновий вміст цинку в грунтах СНД для різних типів грунтів становить. 30-80, в грунтах світу 50 мг / кг. Найвища фонове вміст цинку встановлено у вапняних грунтах Китаю – 236 мг / кг.
 
1.2 Концентрації і значення цинку у живій речовині
 
Цинк як один з біогенних елементів постійно присутній в тканинах рослин і тварин. Середній вміст цинку у більшості наземних і морських організмів – тисячні долі відсотка. Багаті цинком гриби, особливо отруйні, лишайники, хвойні рослини і деякі безхребетні морські тварини, наприклад устриці (0, 4% сухої маси). У зонах підвищеного вмісту цинку у гірських породах зустрічаються концентруючі цинк т. з. галмейниє рослини. В організм рослин цинк потрапляє з грунту і води, тварин – з їжею. Добова потреба людини в цинку (5-20 міліграм) покривається за рахунок хлібопродуктів, м'яса, молока, овочів; у грудних дітей потреба в цинку (4-6 міліграм) задовольняється за рахунок грудного молока.
Біологічна роль цинку пов'язана з його
CAPTCHA на основе изображений