Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Схема виробництва цукерок типу «Трюфель»

Предмет: 
Тип работы: 
Курсова робота
К-во страниц: 
27
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Вступ
1. Загальна характеристика, класифікація та асортимент цукерок
2. Моделювання та аналіз технологічної схеми виробництва цукерок типу «Трюфель»
3. Апаратурно-технологічна схема виробництва цукерок типу «Трюфель»
4. Вимоги до якості готового продукту
5. Шляхи розвитку технологічної системи
6.Технологічні розрахунки
Висновки
Перелік посилань
Додатки
 
Вступ
 
Кондитерські вироби (солодощі, солодощі, солодкі страви) – висококалорійні і легко засвоювані харчові продукти з великим вмістом цукру, характеризуються приємним смаком і ароматом. Основною сировиною для приготування кондитерських виробів є такі види продуктів: борошно (пшеничне, рідше кукурудзяне, рисове, вівсяне та ін.), цукор, мед, фрукти і ягоди, молоко і вершки, жири, яйця, дріжджі, крохмаль, какао, горіхи, харчові кислоти, драглеутворюючі речовини, смакові і ароматні добавки, харчові барвники і розпушувачі [1, 2].
Ринок кондитерської продукції умовно поділяється на три основні сегменти: борошняні кондитерські вироби (найбільша частина ринку), шоколадні, які містять какао, та цукристі без какао (карамель та ін.) Кондитерська галузь, де працює 170 тисяч фахівців, – одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн. продукції на рік, що дає змогу не лише повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати її у значних обсягах за кордон. Вітчизняний ринок кондитерських виробів характеризується високим рівнем конкуренції і ступенем насиченості, тому лідируючу позицію займають виробники, які першими реагують на зміну споживчих вподобань, динамічно оновлюють асортимент продукції й насичують його новинками. На ринку кондитерських виробів працюють близько 850 підприємств.
При цьому, дві третини всього ринку і три чверті експорту контролюють 9 виробників кондитерської галузі, а саме: «Roshen», «АВК», «Конті», «Світоч» (Nestle), «Kraft Foods Україна», «Бісквіт-Шоколад», «Житомирські ласощі», «Полтавакондитер», «Світ ласощів» та ін. Між першими 12–15 найбільшими компаніями конкуренція зберігається на досить високому рівні як за ціновими, так і за неціновими (якість, упаковка тощо) параметрами [1].
 
1. Загальна характеристика, класифікація та асортимент цукерок
 
Цукерки – дуже велика група кондитерських виробів, які виготовляють на цукровій основі з різними наповнювачами. Більшість цукерок має м'яку, ніжну консистенцію, приємний аромат та ніжний смак, легко засвоюється організмом. Вони висококалорійні (особливо ті, що включають жири) —380-550 ккал/100 г [3]. Харчова та енергетична цінність цукерок деяких видів представлена в табл. 1.1. В таблиці цукерки з різними начинками та корпусами відрізняються за вмістом білків, жирів, вуглеводів та енергетичною цінністю. Наприклад, цукерки з шоколадно-кремовим корпусом мають найбільшу енергетичну цінність, цукерки типу «Асорті » відрізняються за жирністю. Цукерки з начинками поміж шарами вафель у складі мають більше білків, цукерки на основі праліне мають більше білків а цукерки з молочним корпусом – вуглеводів.
 
Таблиця 1.1
Харчова та енергетична цінність цукерок (на 100 г)
Назва виробуБілки, гЖири, гВуглеводи, гЕнергетична цінність 100 г продукту, ккал
Цукерки з шоколадно-кремовим корпусом4,834,757,6552
Цукерки типу «Асорті»5,235,055,0548
Цукерки з начинками поміж шарами вафель5,832,057,9535
Цукерки з грильяжним корпусом5,326,964,4510
Цукерки на основі праліне3,330,562,5527
Цукерки з молочним корпусом2,74,382,3364
 
Виробництво багатьох груп, а також деяких видів цукерок має свої особливості і здійснюється на відповідних технологічних лініях. Разом є тим можна виділити спільні операції технологічної схеми виробництва: приготування цукеркових мас, формування корпусів, обробка їх поверхні, загортання, фасування, пакування. 
Приготування цукеркових мас для більшості видів включає виварювання цукрово патокового або інших сиропів, інколи з наступним їх збиванням. Для багатьох цукеркових мас характерна механічна обробка сировини – подрібнення, розтирання, змішування тощо. Глазурування корпусів поліпшує споживні властивості цукерок, запобігає їх висиханню і зволоженню. Основними видами глазурі є шоколадна та жирова. 
Шоколадна глазур буває на какао тертому і какао маслі, з частковою заміною їх кондитерським жиром (3-5%); на какао порошку; із заміною какао масла жиром шоклін або іншими аналогами. Жирову глазур виготовляють на кондитерському жирі з додаванням какао тертого і сої молотої смаженої або какао масла і какаовелли молотої чи какао порошку, какао велли і борошна соєвого дезодорованого. Після глазурування цукерки охолоджують і направляють на загортання або укладання в тару. 
Загортання цукерок надає їм гарного зовнішнього вигляду, запобігає зволоженню і висиханню, а також захищає від забруднення. Для загортання використовують етикетки з парафінованого паперу, целофанові етикетки, фольгу і парафіновану підгортку. Залежно від способу запаковування кінців зовнішньої обгортки застосовують такі види загортки: в перекрутку, в затяжку, із запаковуванням кінців етикетки в носок (в куток), в обтяжку із запаковуванням кінців обгортки складками при загортанні у фольгу [3].
Літературні дані свідчать, що асортимент цукерок дуже різноманітний і варіюється за різними ознаками, що наведено нижче. 
Залежно від способу виготовлення і оздоблення поверхні цукерки бувають:
– неглазурованими і глазурованими шоколадною, жировою, молочно-шоколадною та іншими видами глазурі, 
–шоколадні з начинками, в цукровій пудрі (Журавлина). 
Поверхня цукерок може бути обсипаною какао порошком, какао крупкою, вафельними крихтами тощо. 
За видом і складом їх поділяють на:
– цукерки з однієї маси (помадкова, фруктова, молочна, пралінова та ін.), двох або більше (з комбінованими корпусами) цукеркових мас, 
–перешарованих або вкритих вафельними листами, 
–вироби з
CAPTCHA на основе изображений