Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Гіперкінетичний синдром у дітей

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
2
Язык: 
Українська
Оценка: 
Реферат з психопатології на тему:
«Гіперкінетичний синдром у дітей»
 
Гіперкінетичний синдром у дітей характеризується зниженою увагою та імпульсивністю. Він ускладнює адаптацію в школі, погіршує успішність.
Гіперкінетичний синдром вперше був описаний німецьким лікарем Н. Нойпотпом (1854). Поширеність гіперкінетичного синдрому серед школярів складає 3-15%. Хлопчики у 3-10 разів частіше страждають на цей синдром, ніж дівчатка.
Клінічна картина: гіперактивність.
У ранньому дошкільному віці діти дуже активні, не можуть сидіти тихо протягом певного часу, балакучі. Збудливість проявляється в агресивності без будь-якої причини.
Труднощі в оволодінні шкільними навичками – найбільш важливий симптом.
Погана успішність таких дітей виявляється:
низьким інтелектом;
підвищеною активністю;
швидким прийманням рішень;
неврологічними ураженнями.
У молодших школярів при невропатичному синдромі виражається затримка мовного розвитку, бідний словниковий запас, ускладнення при запам’ятовуванні віршів та пісень, емоційна збудливість, боязливість. Крім того, спостерігаються неврологічні симптоми (відхилення з боку черепно-мозкової інервації, порушення координації). В одних випадках переважає дефект емоційно-вольових якостей особистості: збудливість з агресивністю, прагнення нових почуттів. В інших випадках – при апатичному варіанті – емоційна в’ялість, монотонність, безпорадність, недостатність моторики. Виражені зміни психіки: інертність, слабка пам’ять.
При церебрастенічному стані – швидка стомлюваність і виснаженість при невеликих фізичних навантаженнях, нестійка увага, дратівливість.
Етіологія. Гіперкінетичний синдром може зустрічатись при дитячому церебральному паралічі, епілепсії, розумовій відсталості, психогенних захворюваннях, і в той же час він спостерігається у порушенні і затримці розвитку або розлажах поведінки.
Гіперкінетичні розлади поведінки характеризуються недостатньою наполегливістю у діяльності, яка потребує розумової напруги, переходами від одного завдання до іншого без закінчення жодного з них, великою активністю. З цим можуть співвідноситись імпульсивність, схильність потрапляти у несприятливі ситуації. У взаємовідносинах з дорослими такі діти не відчувають дистанції, інші діти їх не люблять, відмовляються з ними гратися. Можливі також порушення поведінки і занижена самооцінка.
Таким чином, діагнох гіперкінетичного порушення поведінки ставлять, коли є ознаки і гіперкінетичного порушення, і порушення поведінки.
Порушення поведінки характеризується стійким типом асоціальної, агресивної поведінки. У деяких випадках порушення поведінки можуть перейти у дисоціативне порушення особистості. У заключенні про порушення поведінки слід враховувати і вікові особливості дитини. Наприклад, спалахи гніву є нормальними для дитини віком 3 роки.
Діагноз встановлюється при жорстокості до інших людей або тварин, хуліганстві, тяжких руйнуваннях власності: підпалах, крадіжках, брехні.
CAPTCHA на основе изображений