Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вальфдорська педагогіка

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
Количество страниц: 
12
Язык: 
Українська
Цена: 
60 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
  1. Історія виникнення «вальфдорської» технології 
  2. Мета, завдання і концептуальні положення «вальфдорської» педагогіки
  3. Зміст і особливості застосування «вальфдорських» технологій
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Введение: 

У наш час в Україні поряд з традиційною системою шкільного навчання функціонують інноваційні навчальні заклади, які вирізняються інструментальною новизною. Аналіз наукових досліджень виявляє непересічну увагу вітчизняних науковців до теоретико-практичних аспектів діяльності цих навчальних закладів, у тому числі вальфдорської школи. Особливою популярністю в Україні користується вальфдорська педагогіка Р. Штайнера, де дитина є істотою духовною. Вона має, крім фізичного тіла, і душу – божественне начало. Ця педагогіка має на меті розкрити та поєднати в дитині чуттєвий і надчуттєвийдосвід духу, душі й тіла в їх взаємодії. Українські педагоги-практики, дошкільні працівники, які працюють у системі вальфдорської педагогіки, розглядають цю систему не в плані антропософського вчення, а як різновид ідей вільного виховання, гуманістичної педагогіки.

 Вальфдорська педагогіка є однією з різновидів втілення ідей "вільного виховання" і "гуманістичної педагогіки". Вона може бути схарактеризована як система самопізнання і саморозвитку індивідуальності за умови партнерства з учителем, у двоєдності чуттєвого і надчуттєвого досвіду духу, душі і тіла.

Головною метою вальфдорської педагогіки є надання допомоги особистості у власному становленні та розкритті талантів у гармонії із закономірностями і тенденціями розвитку природи, людини та світу. Автором методу вальфдорської педагогіки є австрійський вчений і філософ Рудольф Штайнер і базується на його філософії антропософії. Перша вальфдорська школа була відкрита у Штуттґарті 7 вересня 1919 р. для дітей робітників фабрики "Вальфдор-Асторія".

Реалізація мети вальфдорської педагогіки створює передумову для всебічного і гармонійного розвитку особистості, збереження і розвитку усіх прихованих здібностей дитини, розкриття її неповторного індивідууму. Разом з тим переслідується завдання виховання дитини як соціальної особи, готової до співпраці з іншими людьми, яка вміє знайти своє місце в суспільстві, відчуває взаємозв'язок з природним життєвим середовищем.

 

Список использованной литературы: 
  1. Ионова Е.Н. Научно-педагогические основы учебно-воспитательного процесса в современной школе на идеях вальфдорской педагогики. - Харьков, 2000.
  2. Патцлафф Р., Кальдер Т. Лейтмотиви Вальфдорської педагогіки. Від трьох до дев`яти років / О. Бонданенко (пер.), К. Медвєдєва (пер.). - К.: НАІРІ, 2008.
  3. Цех М. М., Удод О. А., Крамаренко С. Г., Зозуля М. В., Мітюхіна В. П., Даценко Н. П. Вальфдорська педагогіка в Україні. З повагою до дитини: зб. ст.: матеріали міжнар. пед. читань "Пошук життєвого шляху". - К. : НАІРІ, 2009.
  4. Штайнер Р. Антропология и педагогика / Р. Штайнер. - М.: Парсифаль, 1997.
6876
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.