Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація професійної підготовки майбутніх біотехнологів

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
28
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Вступ
Розділ 1. Організація професійної підготовки майбутніх біотехнологів
1.1 Наукові дослідження з даного питання
1.2 Навчальні заклади України, що готують фахівців-біотехнологів
1.3 Особливості вищої біотехнологічної освіти
Розділ 2. Розвиток біотехнологічної освіти та її актуальність для підготовки майбутніх фахівців
Розділ 3. Розвиток біотехнології як пріоритетного напряму розвитку української економіки
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
 
Біотехнологія є перспективним напрямком науки та промисловості. Біотехнологія – це сукупність дослідницько-практичних методів, які використовують біологічні агенти: мікроорганізми, віруси, клітини і тканини тварин та рослин, їх компоненти, метаболіти та біохімічні процеси для виробництва цінних для народного господарства продуктів.
До проблеми підготовки інженерів в Україні та зарубіжжі зверталося багато дослідників. Обґрунтовані вченими технології і методики підготовки сучасного інженера мають загальний характер та з успіхом використовуються у практиці підготовки фахівців у сфері біотехнології.
Біотехнологія як наука переживає початкові етапи формування. Інтеграція наукових досягнень дисциплін, що складають її, вимагає створення нової методології, основи якої закладені поколіннями дослідників на всіх етапах формування цивілізації.
Ця наука молода, її розвиток стрiмкий i бурхливий. З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства – ліквідацію недостачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стана охорони здоров'я і якості навколишнього середовища.
Відповідно до прогнозу на 2013 рік серед найпопулярніших галузей, з якою експерти пов'язують розвиток ринку праці, є біотехнології. Міждисциплінарні знання сучасних проблем і тенденцій розвитку екологічної науки та майбутній біотехнологічний вплив на навколишнє середовище вимагають підготовки висококваліфікованих фахівців екобіотехнологів.
Сучасному суспільству потрібен фахівець, який повинен глибоко усвідомлювати проблеми екологічного, енергетичного, соціального і економічного значення, ґрунтовно володіти теоретичними знаннями, професійними вміннями і навичками, готовий до діяльності в складних умовах конкуренції, здатний до самонавчання, самовдосконалення.
Природно, рівень компетенції такого фахівця досить широкий.
Біотехнолог має володіти соціальними, природничо-гуманітарними, культурологічними, історичними, правовими, естетичними та іншими аспектами знань, двома-трьома іноземними мовами, сучасними інформаційними технологіями.
Початок підготовки таких фахівців було покладено в січні 2001 року в НТУУ «КПІ», де на базі відділу біотехнології кафедри загальної та біоорганічної хімії був створений перший на Україні факультет біотехнології та біотехніки.
На сьогоднішній день факультети біотехнології з'явилися в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, Харківському технічному університеті, Університеті харчових технологій, Львівському політехнічному Університеті, Чернівецькому національному університеті.
 
Розділ 1. Організація професійної підготовки майбутніх біотехнологів
 
1.1 Наукові дослідження з даного питання
 
Професійна підготовка майбутніх фахівців для різних галузей ґрунтується на нормативних документах України про освіту та вищу освіту, а саме на Конституції України, законах України Про освіту (1996), «Про вищу освіту» (2002р.), Державний національній програмі «Освіта» («Україна XXI століття» (2001р.) та ін. [3, 187].
У тлумачному словнику “підготовка” має таке формулювання: “запас знань, навичок, досвід, набутий у процесі навчання, практичної діяльності” та готування (як дія) всього необхідного до чого-небудь [4, 163]; у законі України «Про вищу освіту» (ст. 1) професійна підготовка – це здобуття кваліфікації за відповідним напрямом підготовки або спеціальностю [2, 98].
Зокрема, Є. Рапацевич в “Енциклопедії з педагогіки “професійну підготовку” трактує як процес опанування знаннями, уміннями та навичками, що дозволяють виконувати роботу в певній галузі [5, 19].
Питання професійної підготовки майбутніх фахівців у ВНЗ розглянуті у наукових працях М. Васильєвої, О. Коваленко, М. Лазарєва, П. Лузана, В. Манька, Н. Ничкало, О. Романовського, В. Свистун та ін. Зокрема, психологічні аспекти професійної підготовки у ВНЗ досліджені І. Зимньою, З. Решетовою та ін.
Питання підготовки фахівців із біотехнології майже не розроблено у теорії та практиці професійної освіти. Це зумовлено тим, що біотехнологія в освіті є досить новим предметом. Біотехнологія як наука переживає початкові етапи формування. Вона оформилася в окремий навчальний напрям 0929 «Біотехнологія» у 2003 році.
Перш ніж перейти до висвітлення особливостей підготовки фахівців із біотехнології, розглянемо її визначення.
Біотехноло́гія (Βιοτεχνολογία, від грец. bios – життя, techne – мистецтво, майстерність і logos – слово, навчання) – використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві.
За визначенням Європейської біотехнологічної федерації, біотехнологія – це спільне використання біохімії, мікробіології і хімічної технології для технологічного (промислового) застосування корисних властивостей мікроорганізмів та культур тканин. Іншими словами, біотехнологія – це є скерований людиною комплекс способів отримання корисних для суспільства цільових продуктів за допомогою біологічних агентів – мікроорганізмів, вірусів, клітин тварин та рослин, а також за допомогою позаклітинних речовин і компонентів клітин [6, 76].
Біотехнологія – міждисциплінарна галузь, що виникла на стику біологічних, хімічних і технічних наук. З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства – ліквідацію недостачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров'я і якості навколишнього середовища. Біотехнологія вивчає можливості використання живих організмів, їх систем чи продуктів їх життєдіяльності для вирішення технологічних завдань, а також можливості створення живих організмів з необхідними властивостями методом генної інженерії. Тому підготовка кадрів для біотехнології повинна стати одним з пріоритетів у сфері освіти.
Кваліфікація біотехнолога передбачає високий рівень спеціальних наукових знань, широкий кругозір в галузі сучасних досягнень світової науки, високу майстерність експериментатора, оригінальність
CAPTCHA на основе изображений