Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Ведення товарно-транспортної документації

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
11
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
1. Поняття і класифікація товарно-транспортних документів
2. Порядок ведення товарно-транспортної документації
Список використаної літератури
 
1. Поняття і класифікація товарно-трансопртних документів
 
Відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14. 10. 1997 № 363 (далі – Правила № 363) товарно-транспортна документація – це комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюється облік, приймання, передача, перевезення, здача вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу. Підпункт 11. 1 цих Правил установлює, що основними документами на перевезення вантажів є ТТН і подорожній лист вантажного автомобіля (далі – подорожній лист). Типова форма № 1-ТН (ТТН) і типова форма № 2-ТН, (подорожній лист) встановлені спільним наказом Міністерства транспорту й Міністерства статистики «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля» від 29. 12. 1995 № 488/346.
Для обліку роботи автомобільного транспортного засобу, списання пального і взаємних розрахунків між перевізником і замовником застосовують подорожній лист, використання якого є обов'язковим при перевезеннях як вантажним, так і легковим автомобілем. Для виконання міжнародних перевезень застосовують подорожні й лист вантажного автомобіля в міжнародному сполученні типової форми № 1 (міжнародна). Експлуатація вантажного автомобіля без подорожнього листа типової форми заборонена.
Перевезення вантажів автомобільним транспортом здійснюються лише при наявності відповідним чином оформлених товарно – транспортних накладних типових форм, що додаються до подорожнього листа. Облік обсягів вантажних перевезень в тоннах і тонно – кілометрах здійснюється в подорожніх листах тільки на підставі товарно – транспортних накладних типових форм незалежно від форми оплати транспортних послуг і виду перевезення.
Товарно-транспортна накладна – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їхнього переміщення, оприбуткування, складського, оперативного і бухгалтерського обліку, а також для розрахунків під час перевезення вантажу й обліку виконаної роботи. При виконанні вантажних перевезень у міжнародному сполученні застосовують товарно-транспортну накладну форми CMR.
У разі здійснення міжнародних перевезень відповідно до Митної конвенції про міжнародні дорожні перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП від 14. 11. 75 р. (далі – Конвенція МДП) використовують книжку МДП.
Записи в бланках здійснюються тільки чорнилом темного кольору або пастою кулькових ручок, а також за допомогою друкарських пристроїв.
При здійсненні міжнародних вантажоперевезень до подорожнього листа додають маршрутний лист, що повинен містити наступні дані:
контрольні пункти;
дати і час їхнього проходження;
пункти відпочинку водіїв;
графік руху;
інші дані, що містяться в договорі, укладеному між замовником і перевізником.
 
2. Порядок ведення товарно-транспортної документації
 
Записи в подорожній лист виконують в такому порядку:
Перед видачею водієві подорожнього листа записи робить відповідальна особа (диспетчер) на автотранспортному підприємстві.
Після видачі подорожнього листа водієві записи роблять відповідальна особа, медичний працівник і водій.
На маршруті руху – водій, митні органи, контрольно-диспетчерські пункти.
Після повернення автомобіля в гараж – відповідальні особи, водій, наприкінці заповнення бланка всі записи затверджує бухгалтер.
Розглянемо порядок заповнення подорожнього листа форми № 1 (міжнародна) для підприємства, яке експлуатує вантажний автотранспорт у міжнародному сполученні. Диспетчер заповнює подорожній лист перед видачею його водієві в такий спосіб:
1) на лицьовій стороні, в лівому верхньому куті, на місці «Штамп автотранспортного підприємства» ставиться штамп перевізника;
2) за назвою документа ставлять дату (число, місяць, рік) видачі шляхового листа водієві, ту ж дату проставляють на контрольному листі. Зазначені число, місяць і рік повинні збігатися з датою реєстрації подорожнього листа у спеціальному журналі, який веде диспетчер;
3) під штампом проставляють:
термін відрядження;
номер і дату наказу або розпорядження по підприємству, яким дозволений виїзд транспортного засобу.
Зведення про водіїв проставляють у графах «Прізвище, ім'я і по батькові водія» і «Номер посвідчення водія».
Реквізити автомобіля і причепів (напівпричепів) проставляють у графах «Марка автомобіля», «Номер колони», «Шифр марки автомобіля», «Гаражний номер» і «Номерний знак».
На підставі заявки замовника (договору) у подорожній лист вносять наступні дані:
у графу «Маршрут руху» заносять основні пункти (міста), по яких проходить маршрут автомобіля по шляху проходження від пункту відправлення до пункту призначення;
у графу «Пункти відпочинку» заносять всі місця зупинок автомобіля для відпочинку в прямому і зворотному напрямках (окремо) ;
у графу «Завдання водієві» заносять дані: – у чиє розпорядження надходить транспорт; пункт навантаження; пункт розвантаження; відстань у кілометрах; найменування вантажу; кількість вантажу в натуральних одиницях; у
у графу «Запізнення, простої на лінії, заїзд у гараж та інші оцінки» заносять всі перераховані в назві графи відхилення від заданого маршруту, а також зміни в завданні за вимогою замовника автотранспорту, погоджені з перевізником.
Відповідальна особа передає частково заповнений подорожній лист водієві автотранспорту. Далі особа, відповідальна за пальне, повинна визначити необхідну кількість палива і машинного мастила для виконання завдання. Ці дані відбивають у розділі «Паливо» (у відповідних графах).
При виїзді автомобіля на лінію диспетчер заносить у відповідну графу (на лицьовій частині бланка) показання спідометра в кілометрах, у графі «Виїзд із гаража» проставляє
CAPTCHA на основе изображений