Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Евакуація населення

Предмет: 
Тип работы: 
Лекція
К-во страниц: 
6
Язык: 
Українська
Оценка: 
Тема № 8: «Евакуація населення»
 
ЗАНЯТТЯ № 1:
 
1. Організація і проведення евакуації
2. Призначення і робота евакуаційних збірних евакопунктів, станцій посадки, висадки, евакоприймачів
 
Зміст
 
Організація і проведення евакуації
Призначення і робота евакуаційних комісій, збірних евакуаційних пунктів, станцій посадки, висадки, евакоприймальників обов'язки і правила поведінки населення при евакуації
Список використаних джерел
 
1. ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ
 
Евакуація населення з великих міст є одним зі способів захисту населення від зброї масового ураження. Ці заходи проводяться з метою виведення максимальної кількості людей з-під ймовірного удару супротивника.
ЕВАКУАЦІЯ – це організоване виведення (вивіз) населення, не зайнятого у виробництві, у тому числі й учнів, з міст у заміську зону.
Відповідальність за вивіз робітників та службовців і евакуацію їхніх родин у призначені райони покладається на начальників і штаби ЦО підприємств і установ.
При цьому евакуація робітників та службовців, які продовжують роботу в місті у воєнний час, здійснюється за виробничим принципом, а населення з великих міст, не зайнятого у виробництві, – за територіальним принципом (тобто, за місцем проживання громадян).
Щоб евакуація пройшла організовано, її завчасно планують місцеві органи виконавчої влади, при яких створюються евакуаційні комісії, заздалегідь визначаються збірні пункти, звідки з виникненням погрози напади буде евакуйовано населення.
На кожному підприємстві, в установі, навчальному закладі, домоуправлінні завчасно складаються евакуаційні списки на всіх робітників, службовців і членів їхніх родин.
Списки і паспорти людей, як і евакуюються, є основними документами для обліку, розміщення і забезпечення в районах розселення.
Евакуацію потрібно проводити у максимально стислі строки. З цією метою використовують евакуацію комбінованим способом, тобто пішим порядком у сполученні з перевезеннями на різних видах транспорту.
 
ПРИЗНАЧЕННЯ І РОБОТА ЕВАКУАЦІЙНИХ КОМІСІЙ, ЗБІРНИХ ЕВАКУАЦІЙНИХ ПУНКТІВ, СТАНЦІЙ ПОСАДКИ, ВИСАДКИ, ЕВАКОПРИЙМАЛЬНИКІВ
 
Спочатку евакуйовані люди прибувають на збірний евакуаційний пункт (ЗЕП). Після реєстрації на ЗЕП вони стають у піші колони і висуваються на станції посадки, які можуть бути розташовані як у місті, так і за його межею.
Для контролю за організацією маршу призначаються вихідний пункт руху і пункти регулювання. Для відпочинку здійснюючих марш пішим порядком передбачаються привали: малий (10... 15 хв.) – через 1... 1, 5 год. руху, великий (1... 2 ч.) – на початку другої половини переходу.
Керівник евакуації пояснює маршрут руху пішої колони і порядок дій на станції посадки, висадки, привалах.
Прийом і розміщення населення в заміській зоні здійснюють місцеві органи влади разом зі штабами ЦО сільських районів. Для цього при сільрадах створюються прийомні евакуаційні пункти, а в місцях прибуття – пункти зустрічі.
 
ОБОВ'ЯЗКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ЕВАКУАЦІЇ
 
Кожен евакуйований повинени твердо знати правила поведінки на всіх етапах евакуації. Одержавши вказівку про евакуацію, треба зібрати необхідні речі й у призначений час прибути на збірний евакопункт (ЗЕП), маючи при собі:
- документи;
- засоби індивідуального захисту;
- теплі речі (незалежно від часу року) ;
- туалетні і постільну білизну;
- медикаменти;
- продукти харчування (на 2.. 3 дні) ;
- найнеобхідніший посуд.
Речі повинні бути вкладені у валізи чи сумки. Ті, що евакуюються пішим порядком, укладають речі в рюкзак. Одяг повинен відповідати часу року і бути пристосованим для захисту від радіоактивних речовин.
Перед виходом з дому потрібно вимкнути освітлювальні і нагрівальні прилади, закрити крани водопровідної і газової мережі, вікна і кватирки, здати квартиру представнику домоуправління на збірному евакопункті, пункті прийому евакуйованих, станціях (пристанях) завантаження і вивантаження, під час проходження маршу.
Для підтримання громадського порядку на об'єктах ЗЕП, на станціях (пристанях, пунктах) посадки і висадки, у місцях розселення в заміській зоні виставляються пости охорони громадського порядку, організовується патрулювання.
До виконання цих заходів залучаються формування охорони громадського порядку (команди, групи), що створюються з відомчої воєнізованої і сторожової охорони та добровільних народних дружин.
 
Список використаних джерел:
 
1. Атаманюк В. Г. Гражданская оборона. – М. : Высшая школа, 1986 г.
2. Допризовна підготовка/заред. Томчука М. І. – К. : Вежа, 1996 р.
3. Фадеев В. М. Формирования системы гражданской обороны. – Л. : 1989 г.
CAPTCHA на основе изображений