Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Пульт дистанційного управління ПДУ-15

Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
16
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
1. Загальні дані
2. Пульт дистанційного управління ПДУ-15
3. Приймач інфрачервоного випромінювання ПІ-5
4. Модуль дистанційного управління МДУ-15
5. Література
 
1. ЗАГАЛЬНІ ДАНІ
 
Для деяких моделей телевізорів ЗУСЦТ розроблена система безпровідного дистанційного управління (ДУ) на інфрачервоних променях СДУ-15. Вона дозволяє перемикати телевізійні програми, регулювати яскравість, контрастність і насиченість зображення, а також змінювати гучність звукового супроводу, вмикати і вимикати телевізор. Час регулювань від мінімального до максимального значення (чи навпаки) не перевищує 12 с.
До складу ДУ входить автономний пульт керування ПДУ-15, а також приймач інфрачервоного випромінювання ПІ-5 і модуль дистанційного управління, МДУ-15, вмонтовані в телевізор. Управління телевізором можна здійснювати з відстані від 0, 3 до 6 м. Кут дії ДУ в горизонтальній і вертикальній площинах склада є ±30°, а кут зору приймача в горизонтальній площині ±45°.
На пульті управління передані команди кодуються і модулюються в короткі імпульси інфрачервоного (ІК) випромінювання. Команди надходять на приймач, звідки після відповідної обробки – на модуль ДУ. З модуля ДУ команди для перемикання програм надходять на УСУ-1-15-1, а для виконання оперативних регулювань – на блок управління.
Для можливості вмикання і вимикання телевізора з пульта ТУ його переводять у черговий режим натисканням кнопки «Мережа» (рис. 1).
 
Рис. 1. Зовнішній вигляд телевізора «Електрон Ц-383Д»
1 – кнопка «Мережа» включення і вимикання мережі;
2 – кнопка «ТВ» включення телевізора;
3 і 4 – відповідно верхня і нижня кришки.
При цьому напруга мережі надходить тільки на модуль СДУ-15. Вказівка про роботу телевізора в черговому режимі висвічується індикатором на передній панелі (рис. 2).
 
 
Рис. 2. Розташування органів керування на передній панелі телевізора.
1 – кнопки вибору програм з індикаторами;
2, 3, 4, 5, 6, 11, 12 – ручки регулювання насиченості і вимикання кольору, контрастності, яскравості, гучності, настроювання на програми, тембру НЧ, тембру ВЧ відповідно;
7 – покажчики настроювання;
8 – перемикачі діапазонів;
9 – кнопка РПЧГ;
10 – допоміжна ручка;
13 – розетка для підключення головних телефонів;
14 – розетка для підключення магнітофона;
15 – кнопка ДУ;
16 – індикатор чергового режиму;
17 – фотодіод приймача ПІ-15.
Телевізор переводиться в робочий режим натисканням кожної з восьми кнопок вибору програм на пульті ДУ чи кнопки включення телевізора на передній панелі (див. рис. 1).
Натискання кнопки 2 викликає спрацьовування реле в модулі ДУ, і через його контакти напруга мережі надходить на плату фільтра живлення (А12) телевізора.
Кнопкою ввімкнення телевізора на пульті ДУ (поз. 7 на рис. 5) телевізор переводиться в черговий режим.
 
2. ПУЛЬТ ДИСТАНЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ ПДУ-15
 
Пульт ПДУ-15 призначений для формування відповідно до команд управління електричних сигналів, їхнього посилення і випромінювання у вигляді модульованих імпульсів ІК випромінювання. Короткі імпульси ІК випромінювання тривалістю 10 мкс модулюються двійковим кодом таким чином, що інтервал часу між їхнім випромінюванням змінюється. Так логічному 0 (напрузі низького рівня) відповідає основний інтервал часу Т (наприклад, Т =100 мкс), а логічній 1 (напруга високого рівня) – 2Т.
Необхідна інформація передається одинадцятьма імпульсами (рис 3).
 
Рис. 3. Імпульси керування командами ДУ.
 
Крім того, кожен сигнал ДУ містить у своєму складі попередній, що запускає і зупиняє імпульси. Часовий інтервал між першим і другим дорівнює 3Т, між що запускає і першим інформаційним імпульсом Т. П'ять імпульсів призначені для передачі адреси і шість – для передачі команди. Очевидно, що після натискання відповідної кнопки на пульті ДУ в залежності від переданої адреси і команди тривалість інтервалів, Т чи 2Т, буде змінюватися. За останнім інформаційним імпульсом після інтервалу 3Т іде імпульс, що зупиняє. У пульті керування використовується спеціально розроблена для цієї мети ІС типу КР1506ХЛ1 (рис. 4).
 
Рис. 4. Принципова схема пульта ДУ (у знаменнику дана напруга при відсутності команди).
 
Робота ІС визначається тактовим генератором, частота імпульсів якого задається зовнішніми елементами Rl, C1, приєднаними між її виводами 2 і 3. Резистор R2 зменшує вплив, що викликається коливаннями живлячої напруги на частоту генератора. Постійну ланцюга часу R2, С1 вибирають у залежності від частоти використовуваного в ПДУ-15 кварцового резонатора.
При натисканні однієї з кнопок (S1 – S16) на пульті ДУ відбувається підключення одного з виходів 10, 13, 15 до одного з виводів 16-23 ІС. Кожне таке з'єднання формує в ІС визначену команду, тобто послідовність імпульсів, що з'являються на її виході 5 (табл. 1).
Крім ІС D1 і кнопок S1 і S16 у ланцюзі її управляючих входів ПДУ-15 містить підсилювач потужності на транзисторах VT1, VT3, VT4, навантажений діодами ІК випромінювання VD3 – VD5, і подвоювач напруги на ключовому транзисторі VT2. Необхідність застосування підсилювача потужності викликається тим, що вихідний каскад ІС D1 здатний віддавати в навантаження струм не більш 10 мА, а для отримання необхідної дальності дії через випромінюючі діоди VD3 – VD5 необхідний струм
CAPTCHA на основе изображений