Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Інтегрований урок (українська, англійська мови) 5 клас

Тип работы: 
Лекція
К-во страниц: 
7
Язык: 
Українська
Оценка: 
Інтегрований урок (українська, англійська мови) 5 клас
 
Тема: Їжа. Food
 
Вчителі: Янковська Тетяна Григорівна, Довга Ганна Василівна.
 
Мета (українська мова):
- розвивати зв’язне мовлення учнів, навички складання діалогів, монологічних висловлювань, навички аудіювання;
- розвивати навички виконання тестових завдань у групах;
- виховувати бажання готувати страви та бути ввічливим, вихованим.
 
Мета (англійська мова):
- закріпити знання учнів з теми «Їжа»;
Познайомити учнів з особливостями кулінарних традицій України, Великобританії та Америки.
 
Обладнання: картки з тестами, малюнки з овочами та фруктами, презентація; прислів’я, столове приладдя (ложка, виделка, тарілка).
 
ХІД УРОКУ:
 
І. Мотивація навчальної діяльності
 
Учитель української мови: Доброго дня, любі діти! Доброго дня і нашим гостям. Так, день повинен бути добрим, бо ми зараз вирушимо у незвичайну мандрівку до Англії, Америки, а потім повернемося на Україну. Ми дізнаємося про особливості національної кухні цих країн, відвідаємо справжню українську кухню та англійське кафе, віднайдемо для себе величезну кількість цікавої інформації про кулінарні традиції та звичаї англійців, американців та українців.
А яка тема нашого уроку сьогодні ви дізнаєтеся, коли розгадаєте цифровий ребус (під цифрами літери алфавіту).
 
Українська мова: 
 
Відповідь: Їжа
 
Англійська мова: 
 
Відповідь: Food
Учитель англійської мови: Our lesson is about traditional food and table manners. In our country we have many proverbs about food. Let’s try to translate them into English (учні поєднують українські та англійські еквіваленти).
 
ІІ. Основна частина уроку
 
Активізація мовлення
Столові манери Демонстрація столових манер (один учень сидячи за столом, імітуючи, що він їсть, робить помилки. Інші учні виправляють його).
Учитель англійської мови: And now we shall play. I will show you a picture and you will tell me what dish we can cook with them. (картопля, капуста, хліб, морква, цибуля, яйця, молоко, помідор, огірок, риба).
Аудіювання
Учитель англійської мови: Тепер давайте вирушимо в нашу подорож і дізнаємося більше про особливості української національної кухні, кулінарні звички та традиції американців та англійців.
Після прослуховування тексту вам буде запропоновано тест на 12 запитань з варіантами відповідей. Одну з них треба вибрати.
Текст
ЇЖА В УКРАЇНІ, АНГЛІЇ ТА АМЕРИЦІ
За давньою традицією українці мають три способи прийому їжі: сніданок, обід та вечеря. О восьмій годині ранку ми розпочинаємо наш день зі сніданку. Обід — найбільш важливий та основний прийом їжі за день. Сніданок зазвичай складається з чашки чаю, кави чи молока, декількох бутербродів, варених яєць чи яєшні. Щоб урізноманітнити сніданок, можна з'їсти шматочок шинки чи вівсяну кашу з молоком та цукром. Оскільки обід – це головна їжа за весь день, то виникає потреба накривати на стіл для обіду. Спочатку ми стелимо скатертину та розкладаємо серветки, щоб захистити стіл від гарячих страв. Потім ми ставимо по три тарілки на кожну персону: глибоку миску, неглибоку тарілку та одну маленьку тарілочку для холодних страв (бутербродів, закусок тощо). Після цього ми розкладаємо столове приладдя: ложку і ніж — справа від тарілки, а вилку — зліва. Як правило, обід розпочинається з холодних закусок чи бутербродів. До них належать овочевий салат, солоні огірки чи помідори, оселедець. Першою стравою може бути курячий бульйон, юшка з локшини, юшка з овочів, юшка з капусти горохова юшка чи український борщ. На друге ми можемо з’їсти картопляне пюре чи смажену картоплю зі смаженою куркою чи м’ясом, або ж гречану кашу чи макарони з биточками чи котлетами, а вже потім – десерт. На десерт подають кондитерські вироби, тістечка, кекси, пироги, сухе печиво та різні тістечка домашнього приготування (з фруктами, ягодами чи варенням). Як правило, українці мають значно скромнішу вечерю: омлет чи ковбасу, іноді бекон та яйця, або хліб із сиром, чашку какао або чаю зі шматочком лемона, варенням чи тістечками та фруктами. Їжу готують на кухні. І ми повинні запам'ятати назавжди, що їжа повинна бути корисною та поживною. Адже найбільшу користь приносять вітаміни, які містяться у продуктах харчування.
З давніх-давен хліб був запорукою життя на землі. Археологічні розкопки показали, що пшеницю, ячмінь та просо вирощували в Україні ще З 000 років тому. Жито сіяли 2 000 років тому, а гречку завезли з Азії в XI столітті. З тих пір українці з повагою відносяться до хліба. Хліб приносять як божественне благословення на якусь добру справу: на весілля, народження дитини чи переїзд на нове місце проживання. Він є символом гостинності, тому дорогих гостей завжди зустрічають з хлібом-сіллю на столі.
До харчових злаків належать пшениця, жито, ячмінь, просо та кукурудзяні крупи. Найулюбленіші страви українців, приготовані з муки, це галушки та вареники з різною начинкою: з сиром, картоплею, капустою, м’ясом.
Найбільш уживаним продуктом української кухні, без сумніву, є картопля. Це необхідна складова всіх юшок та борщу. Картопляне пюре або смажену картоплю подають з м'ясом, рибою чи грибами. Картопляні оладки подають з сиром або вершками.
Іншим важливим компонентом української кухні є капуста. З капусти готують борщ, з капустяних листків роблять голубці, начинкою для яких є відпарений рис із м'ясом. Інші овочі, такі, як цибуля, морква, огірки, помідори, як правило, їдять сирими. Фрукти та ягоди такі, як яблука, груші, абрикоси, вишні, черешні, персики, корисно вживати сирими, але на зиму їх консервують.
Американці та англійці також їдять три рази на день: у сніданок, ленч та обід. Сніданок подають вранці. Раніше це був великий прийом їжі з вівсяною кашею, яйцями з беконом, ковбасою, помідорами. Але такий великий сніданок відбирає багато часу і не є корисним. В Англії та Америці найбільш розповсюджений сніданок складається з вівсяної каші з молоком, тостів з мармеладом, соку та йогурту з чашкою чаю чи кави.
Ленч – легка їжа. У більшості людей немає часу повернутися додому, тому вони їдять в шкільних їдальнях, кафе, барах чи ресторанах. Птиця чи риба, смажена картопля овочевий салат та десерт – це найбільш розповсюджене меню ленчу.
Головний прийом їжі – це обід, який подається між шостою і сьомою годиною вечора. Звичайна їжа в ввечері – це м’ясо з овочами на десерт, смажена або печена картопля з кетчупом та сметаною, кукурудза, спагеті, морозиво або тістечка. Індичка та яблучний пиріг – традиційні страви на Різдвяному обіді в Америці. 
 
Перевірка розуміння змісту тексту (таблиці)
 
Правильні відповіді:
 
Правильні відповіді:
 
«Мікрофон»
Учитель української мови: Кожен з вас має можливість розповісти яку він їжу любить і чому
Учитель англійської мови: What is your favourite food?
 
ІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання
 
- Що нового дізналися?
 
ІV. Домашнє завдання
 
Українська мова: твір: «Якби я був кухарем …»
Англійська мова: «Ukrainian food»
CAPTCHA на основе изображений