Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Серія посібників «космічна мандрівка»

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
3
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Магдич Світлана Володимирівна, 
керівник творчої групи 
Кузнецовського навчально-виховного комплексу №1
 
Серія посібників «космічна мандрівка»
 
Сьогодні ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки – навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати висадилися на Місяць і Венеру та привезли звідти зразки ґрунту. На Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної системи і несуть послання позаземним цивілізаціям.
Світ і оточення, в якому підростають сучасні діти, викликає їх природний інтерес до різних явищ природи «космічного масштабу» і бажання негайно отримати відповідь на безліч цікавих питань. Але серед незліченних дитячих «як?» і «чому?» немало питань, що мають пряме відношення до таємниць Всесвіту. Цю потребу малюка враховує і забезпечує Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», одна зі змістових ліній якої має на меті ознайомлення дітей із природою Космосу. Програма визначає такі основні завдання: надати дітям загальну інформацію про планету Земля та її супутник Місяць, Сонце і його роль, розкрити поняття «Космос», «Сонячна система», ознайомити з характерними особливостями інших планет Сонячної системи. Реалізація цих та інших освітніх вимог можлива за умови розширення дорослими власного світогляду і розробки такої системи педагогічного впливу, яка дозволить спільно з вихованцями вирушити до віртуальної мандрівки океанами Всесвіту.
Дану проблему колектив навчально-виховного комплексу №1 вирішив за допомогою створення серії методичних посібників «Космічна мандрівка» для реалізації завдання програми, охопивши усі аспекти навчально-виховного процесу.
Мета даної серії – створити умови для розвитку пізнавально-мовної, художньо-естетичної активності дошкільників, а також допитливості, прагнення до самостійного пізнання і роздумів, розвитку розумових, творчих, дослідницьких здібностей, пробудження інтересу до світу, формування кругозору.
Посібники «Космічна мандрівка» скомплектовані за принципом тематичного розподілу матеріалу, а саме:
«Планування освітнього процесу з теми «Природа Космосу» – систематизовано різноманітні види планування на вибір вихователя для усіх вікових груп (тематичні тижні, гурткова робота, авторські програми, тематичні цикли).
«Енциклопедичні знання педагогам» – матеріал для самоосвіти педагога. Висвітлений у доступній формі, він дає відповідь на велику кількість питань, які повинен засвоїти вихователь, щоб донести об’єктивну інформацію до малюка. Що таке обсерваторія, туманність, світловий рік, як виник Всесвіт, чому планети мають неоднаковий вигляд, що таке НЛО – на ці та інші питання знайде відповідь допитливий педагог у цьому посібнику.
«Освітній проект «Природа Космосу» – електронна версія презентації проекту дасть уявлення педагогам про об’єм та етапи роботи, про вигляд наочних посібників, допоможе створити атмосферу заглиблення у таємниці Космосу.
«Поговоріть з дитиною про Космос» – посібник для батьків, які не байдужі до інтелектуального розвитку своєї дитини та прагнуть у доступній формі дати роз’яснення про Космос. Як правильно вибрати телескоп, дати поняття про астрономію – на ці питання дасть відповідь посібник. Для самих маленьких зроблено електронний альбом про космічні явища та підібрано матеріал для розповідей, ігор.
«Космічна ігротека» – забезпечує потребу дитини в одній із провідних діяльностей дошкільного віку – ігровій. Дидактичні ігри, настільні, малорухливі, ігри з геометричним матеріалом, цікаві види роботи з папером та пластиліном – усе це допоможе педагогу зробити освітній процес цікавим та захоплюючим.
«Космічні розмальовки», «Космічна збірка для читання дітям» – забезпечують потребу дитини в художньо-естетичній діяльності. Великий та різноманітний підбір розмальовок на космічну тематику допоможе малюкові без проблем уявити та запам’ятати вигляд усіх космічних об’єктів, явищ, різні види космічної техніки, вигляд та одяг космонавта. А вірші, казки, загадки, оповідання, акровірші, кросворди та чудові ілюстрації допоможуть завершити уявлення про картину Всесвіту.
Запропонований матеріал у посібниках допоможе педагогам дошкільних навчальних закладів та батькам закласти фундамент цілісного сприйняття світу, скерувати освітньо-виховну роботу на озброєння малят елементарними знаннями та уявленнями про рідну планету та її супутник Місяць, про Сонце і його вплив на життя, а також на естетичне виховання, розвиток пізнавальних здібностей дітей.
Фото Капча