Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Співпраця держави, школи і батьків у галузі початкової освіти Великої Британії

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
5
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Оксана Полуян
 
Співпраця держави, школи і батьків у галузі початкової освіти
Великої Британії
 
Анотація
У статті розглядаються переваги тісної співпраці держави, батьків та початкових шкіл, що сприяє покращенню якості початкової освіти та налагодження сприятливого сімейного мікроклімату для дітей початкових шкіл та їхніх батьків у Великій Британії.
 
Аннотация
В статье рассматриваются преимущества тесного сотрудничества государства, родителей и начальных школ, что способствует улучшению качества начального образования и установления благоприятного семейного микроклимата для детей начальных школ и их родителей в Большой Британии.
 
Annotation
The article deals with the advantages of state, parents and primary schools close collaboration, which promotes better quality of primary education and contributes the favourable family environment for primary schools children and their parents in Great Britain.
 
Україна на порозі третього тисячоліття, а позаду минуле століття, протягом якого педагоги та уряд намагалися вирішити подвійну проблему: як зберегти найкращі елементи старої освіти та одночасно кардинально змінити учбові програми, аби вони відповідали потребам демократичного ринкового суспільства. Результат виявився частково успішним. Він супроводжувався як обнадійливими досягненнями, так і виникненнях різноманітних проблем на усіх рівнях.
Сучасна педагогіка шукає шляхи гуманізації, індивідуалізації, емоційно-вольового впливу на інтелектуальний розвиток особистості. Усе це обумовлює нам інтерес до здобутків зарубіжних учених.
Одним із показників виховання у початковій школі розвинутих країн світу є на думку західних фахівців саме їх здатність відповідати потребам і вимогам полі культурного суспільства, враховувати інтереси різноманітного у соціокуль-турному відношенні контингенту молодших школярів [3].
Початкова школа являється важливою складовою в системі освіти. Тому що саме у початковій школі закладається основа формування особистості і від цього залежить все подальше засвоєння вмінь і навичок.
Молодший шкільний вік - це час входження дитинну нову для неї діяльність – навчальну, яка стане для неї провідною. Саме в цей період діти починають засвоювати нову для них соціальну роль у суспільстві. Але для хорошої освіти дітей у початкових школах недостатньо зусиль тільки школи, їм потрібна допомога батьків.
У Великобританії законодавчим актом регулюється співпраця початкової школи і батьків. Про це зокрема йдеться у законі? Про освіту? (2004 р), основні складові якої за останній період часу суттєво не змінилися. Відповідно до цієї постанови у Великобританії шкільні органи управління будь-яких шкіл повинні проводити освітній звіт про всіх зареєстрованих учнів даної початкової школи і надавати копії цих звітів батькам учнів. У відповідності з цією постановою школи повинні:
‒вести і поновлювати освітні звіти про кожного учня хоча б один раз на рік. Це формальна доповідь про академічні досягнення, інші навички, можливості і прогрес у школі, та доповідь про успішність учня;
‒автоматично переводити звіти у іншу школу, в якій продовжуватимуть навчання учні.
Відомості які передаються відомі як «загальний перехідний файл». Факти загальних перехідних файлів повинні бути відправленні до іншої школи не пізніше 15 днів, після того, як учень виписався із школи, у якій навчався. Файли повинні містити інформацію про всі можливі особливі навчальні потреби учня, також про необґрунтовані пропуски і результати оцінювання за національною освітньою програмою. Якщо файли не можуть бути відправленні у електронному вигляді, то їх потрібно відправити поштою.
Дані положення не зобов'язують:
- відкриття матеріалів, що надані особами, які не являються директором чи учителями учня;
- матеріалів, відкриття яких може заподіяти шкоду учню чи будь-кому іншому;
- матеріали, що стосуються підозрюваної наруги над учнем;
- матеріалів, що стосуються інших учнів.
Протягом навчального року батьки повинні отримувати мінімум інформації про:
‒прогрес учня по всіх предметах національної освітньої програми;
‒його успіхи у інших позашкільних заходах;
‒про успіхи інших учнів, які оцінюються за результатами національної освітньої програми та порівняння результатів учня з його однолітками.
Вагомий внесок у покращення стосунків між дітьми початкової школи та їхніми батьками здійснив науковець Сем Реддінг. Саме він пропонує шляхи подолання трудностей з якими стикаються батьки, коли їхні діти навчаються у початковій школі [2]:
Сімейний уклад впливає на здатність дитини навчатися. Дитина повинна приходити до школи з готовністю наслідувати всі настанови вчителя. А працівники школи мають допомогти батькам забезпечити дитині оптимальні умови для роботи вдома незалежно від соціально – економічного статуту сім'ї.
Наукові дослідження доводять, що найсприятливіші для навчання в сім'ї є умови коли батьки мають великий словниковий запас і готові надати дитині свою підтримку.
Встановлений емоційний зв'язок між батьками і дітьми допоможе дитині з готовністю зустріти всі труднощі життя поза батьківським домом, а особливо у початковій школі.
У процесі обговорення прочитаних книг, газет, побачених фільмів діти постійно чутимуть невідомі досі слова. Це їх буде постійно зацікавлювати.
На підготовку дітей до навчання у школі великою мірою впливають проведення вільного часу та хобі. Коли діти з сімей з низьким достатком проводять вихідні разом з батьками, то вони краще розуміють негативні сторони зарплати й намагаються поліпшити свої успіхи у навчанні.
Батьки встановлюють для своїх дітей певні вимоги і ці вимоги є складовими дитячої системи цінностей. Вчені вважають, що розмови батьків з дітьми на тему етичних норм є корисним та дієвим засобом поліпшення результатів навчання у школі.
Виконання домашніх завдань являється пунктом конструктивної сімейної взаємодії, що дає змогу батькам дізнатися чим займається учень у школі, є альтернативою телебаченню та розширює процес навчання.
У розвитку виховного потенціалу сім'ї у Великій Британії простежуються такі етапи: розробка концепції дитинства, розвиток поняття батьківської відповідальності перед дитиною та гуманне ставлення до дитини, що виключає застосування антипедагогічних методів впливу [1].
Отже, ефективне виконання сім'єю виховної функції в сучасних умовах значною мірою зумовлюється її стосунками з суспільством, насамперед з школою. У Великій Британії сьогодні переосмислюються форми співпраці батьків і учителів у напрямку налагодження тісного партнерства.
 
Література:
 
1.Демченко О. Й. Теорія і практика сімейного виховання у Великій Британії (історико-педагогічнийаспект) : Дис... канд. пед. наук: 3. 00. 01. -К., 2000-171 с
2.Реддінг С. Батьки та навчання//Шлях освіти, 2001. – № 1. – С. 17-20.
3.Clegg P., Billington S. Leading Primary Schools. – Buckingham: Open University Press, 1997. -116 p.
Фото Капча