Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Стан НПС та основні напрями природоохоронної політики Швейцарії: управлінські, організаційні, економічні та юридичні аспекти

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
13
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Розділ 1. Стан навколишнього середовища Швейцарії
Розділ 2. Основні напрями природоохоронної політики Швейцарії управлінські, організаційні, економічні та юридичні аспекти
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
 
Швейцарія (Швейцарська республіка) – мала держава в Центральній Європі. Датою освіти Швейцарії вважати 1 серпня 1291 року, коли 3 кантону об'єдналися в конфедерацію, і тільки згідно з конституцією 1848 союз держав перетворився в єдину державу – федеративну Швейцарію.
Швейцарія розташована майже в самому центрі Зарубіжної Європи, на перехресті найважливіших торговельних шляхів. Три чверті її кордонів – з Францією, Австрією та Італією: проходять по високих гірських хребтах Юри і Альп, і лише кордон з Німеччиною і Ліхтенштейном йде по низовині – долині Рейну.
Площа Швейцарії – 41, 3 тис. кв. км. Швейцарія складається з 23 кантонів (округів), 3 з яких поділені на напівкантони. Кожен кантон має свій парламент, конституцію, уряд, однак права кантонів обмежені федеральною конституцією. Вищий федеративний орган влади – двопалатне Федеративна збори.
Перша палата обирається загальним голосуванням за пропорційною системі, в другу ж кожен кантон посилає по два свої представники. Виконавча влада належить Федеральній раді. Один із семи його членів по черзі обирається президентом Швейцарської Конфедерації строком на один рік.
Столиця Швейцарії – місто Берн.
Для Швейцарії характерна велика кількість гір. У Швейцарії гори широко використовуються в рекреаційних цілях. Тут знаходиться наймогутніша і Найвища частина Альп.
Предметом дослідження виступають проблеми навколишнього середовища Швейцарії, об’єктом є екологія цієї ж країни.
Мета дослідження полягає у дослідження екологічної ситуації країни, а також у аналізі шляхів вирішення цих проблем, пошуком яких займається уряд Швейцарії.
Актуальність даної теми полягає у тому, що дана країна може стати прикладом для України у вирішенні екологічним проблем. А отже дослідження державної політики стосовно цього питання є досить актуальним.
 
Розділ 1. Стан навколишнього середовища Швейцарії
 
Авторитетний журнал Forbes склав рейтинг найбільш екологічно чистих країн світу. З'ясувалося, що з екологією все більш ніж добре в Європі, а найбільш екологічною державою у світі є Швейцарія.
У Швейцарії найкращий стан навколишнього середовища, найменший ступінь забруднення повітря і водних ресурсів, живе безліч тварин і птахів, найменші зміни клімату і найменше використання пестицидів – це шість з 25 критеріїв, за якими порівнювалися країни.
Ще в 80-ті роки ХХ століття екологічна ситуація в Швейцарії була катастрофічною – всі річки і озера забруднені фосфатами і нітратами, земля – важкими металами, біорізноманіття стрімко зменшувалася, а зростаюче суспільство споживання виробляло величезну кількість сміття. Дуже скоро жителі стали задихатися від власного сміття, виробничих і сільськогосподарських відходів. На такій маленькій території не було обширних площ, щоб можна було скинути відходи і забути про них.
Швейцарія, яка ще 40 років тому вважалася країною з найбільш забрудненими водоймами, зробила значний прорив в питаннях збереження екології та виробництва екологічно чистої питної води. На сьогодні швейцарські водойми найчистіші в Європі. Це завдяки реалізації відповідної програми, яка була підтримана усіма швейцарським кантоном та кожною людиною, впровадженню серйозних Законів направлених на збереження водних ресурсів. До речі, Закон в Швейцарії настільки жорсткий, що один із його авторів, зізнався, що коли перечитує документ, то іноді навіть стає страшно голову мити водою. Ось настільки люди бояться забруднити навколишнє середовище.
В Швейцарії запроваджено близько 5 Директив, які зобов’язують підприємства, що виробляють скляну чи пластикову тару, організовувати відповідні приймальні пункти, вводять певні стандарти якості води. Подібні до державних Законів та Директив на рівні кожного кантону працюють відповідні Стратегії та Програми. Таких кантонів в Швейцарії 26. Але найбільше вражає психологія людей, навіть, діти знають, що вода – це золото, до якого треба бережно ставитися, що побутові відходи треба сортувати, бо з них видобувається тепло та електроенергія.
Заводи по очищенню води в Швейцарії різні. Є підприємства, які мають юридичний статус акціонерного товариства – це об’єднання декількох громад в межах одного кантону, є порівняно невеликі підприємства схожі на наші комунальні підприємства. Характерно, що ці підприємства звільнені від оподаткування, лише для акціонерних товариств, з метою запобігання отримання надприбутків встановлено, певну межу. Але вся система оподаткування так сформовано, що є зацікавленість та мотивація створювати такі підприємства. Разом з тим варто відзначити і свідоме ставлення громадян до проблеми екології.
Тоді-то й постало питання вироблення нової екологічної політики, яку стали з педантизмом втілювати. На це пішло два десятиліття, але результат перевершив всі очікування. Швейцарія зараз – одна з найбільш екологічно чистих країн світу, з розвиненим громадським транспортом і чистим гірським повітрям. З будь-якого озера і, природно, з під крана можна без побоювань пити воду.
У чому причина такого успіху? Причина в тому, що держава – це люди. Швейцарці доручили собі прибрати власну країну, і досягли успіху. Інше було лише справою часу.
Почали бувати набагато доцільніші житла, які використовують менше електроенергії. Так було впроваджено суспільство «2000 Вт».
Скільки електроенергії потрібно кожному мешканців нашої планети, для експлуатації його житла, пересування, роботи, відпочинку, щоб все довкола функціонувало згідно
Фото Капча