Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Стежкою життя у країну миру і злагоди

Предмет: 
Тип роботи: 
Педагогічний досвід
К-сть сторінок: 
4
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Конспект інтегрованого заняття для дітей середньої групи
 
Тема. «Стежкою життя у країну миру і злагоди».
Мета. Формувати основи соціально-моральної поведінки, виховувати доброзичливі стосунки, бажання допомагати один одному під час роботи підгрупами, командами, цілою групою, парами. Сприяти розвиткові діалогічного мовлення, творчості, уваги та уяви, виховувати любов до рідного краю.
Матеріал: картина «Сім’я на прогулянці», кольорова крейда, хустка до рухливої гри «Хустонька».
Словник. Сім’я, родина, Батьківщина, українці, мама, тато, братик, сестричка, дідусь, бабуся, Україна.
 
Хід заняття
 
Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами пройдемося стежинкою, на якій нас чекає багато цікавого. І почнемо ми з нашого куточка сім’ї.
Вихователь. Діти подивіться на цей малюнок.
Вихователь показує ілюстрацію, на якій зображена сім’я: тато, мама, і діти. Вони вийшли на прогулянку.
–Кого ви бачите на малюнку?
–Як одним словом можна назвати цих людей?
–Як ви гадаєте куди вони йдуть?
–Чому в них радісні обличчя?
Вихователь. Так, діти, це сім’я. Тато і мама зі своїми малюками вийшли на прогулянку. Вони живуть разом зі своїми найріднішими людьми – татом і мамою, братиками і сестричками, бабусею і дідусем, як оці пальчики. Давайте згадаємо промовлянку про пальчики:
Оцей пальчик – мій дідусь, а оцей – бабуся.
Оцей пальчик – мій татусь, а оцей – матуся.
А оцей маленький – то я сам гарненький.
Вихователь. А як називаються усі пальчики разом?
Діти. Кулак.
Вихователь. Кулак – у мене, а у вас…? (кулачок).
Вихователь пропонує дітям пограти в гру з м’ячем на словотворення (наприклад: брат – братик, матуся – матусенька…).
Вихователь. Молодці. Подивіться, ось тут на стежинці лежить незвичайний м’яч, він схожий на нашу планету Земля. На ньому є і наша країна. Як вона називається? (Україна).
Фізхвилинка (з м’ячем)
Всі ми з вами українці,
Ми одна сім’я.
В нашім місті Рівному
Ми і ви, і ти і я.
Нам тут весело і гарно,
Тут зростаємо ми всі.
Усміхнись тому, хто поряд.
Будемо разом ми усі.
Повторити фізхвилинку два рази.
Вихователь. Ми так весело гралися, що наш м’яч від радощів лопнув. Давайте ми його відремонтуємо.
Гра «Відремонтуй м’яч» (на кожну дитину, за рівнем дітей: високий – 5 частин, середній – 4 частини, низький – 3 частини).
Вихователь. Діти ми всі любимо свою країну, але щоб у цьому переконатись ще більше, ми пограємо з вами у гру, а тоді зможемо продовжити нашу подорож по стежинці.
Проводиться рухлива гра «Хустонька».
Діти стоять кружка, побравшись за руки. Дорослий з хусткою в руках – у колі. Починаючи промовляти слова, діти йдуть проходом його рухові:
Ой хустонька шовкова,
Ти пливи, пливи по колу!
В руки хто тебе візьме,
Хай нам відповідь дає.
З останніми словами всі зупиняються. Педагог передає хустинку дитині, навпроти якої він опинився, й пропонує назвати те, що він полюбляє найбільше у своєму краю.
Вихователь. Я бачу ви всі любите свою країну кожен по своєму. Зараз ми з вами візьмемо кольорову крейду, підемо нашою стежинкою на вулицю і там намалюємо те що ви любите у своїй країні, те що ви називали у грі.
Діти разом з вихователем йдуть на вулицю і малюють малюнки про Україну на асфальті.
 
Продовження заняття у групі
 
Вихователь. Наша стежка знову привела нас до групи, а тут вже чекає нова цікавинка – квітка доброти.
Гра «Квітка доброти». Вихователь пропонує серединку квітки у формі серця. Діти вибирають різноколірні пелюстки й прикладають їх до цієї серединки. Кожна дитина може прикласти пелюстку, назвавши добре слово (справу, якість, вчинок). У квітки може бути стільки пелюсток, скільки пропонують діти. Насамкінець педагог запитує у вихованців, чи сподобалася їм квітка доброти, пропонує повторити все, що називали діти, і зберегти пам'ять про цю квітку у своєму серці.
Вихователь. А ось на нашій стежці з’явилося чудо-дерево (гра формування моральних якостей дитини). Дітям пропонується така ситуація:
- Придумайте, ніж ви можете порадувати кого-то з членів родини! На кожне речення можете взяти по одному зеленому листочку з кошика Добрих справ. Ці листочки будуть символізувати ваші добрі справи. Прикріпивши їх до нашого Чудо-дерева, ви зможете оживити його!
Діти мають по одному підходити до кошика, коротко розповідати про яку-небудь добру справу заради близької людини, беруть листочок і прикріпляють його до гілочки дерева. Висновком мають стати відповіді на такі питання:
- Подивіться, як зазеленіло наше дерево! Так і в родині життя буде радісніше, якщо всі близькі стануть уважнішими один до одного. Чи хочете ви сьогодні порадувати кого-то і поліпшити настрій? Чим ми можемо зараз порадувати один одного?
Вихователь. А ось і кінець нашої стежинки до країни миру і злагоди – нашої країни! Всі ми допомагали один одному, щоб дістатися сюди, і саме це й намагалася показати нам стежина, - що взаємна допомога, доброзичливість, любов до своєї сім’ї, друзів та України завжди приводить нас до країни миру і злагоди.
Заняття забезпечує формування основ соціальної та моральної компетентності дитини, зокрема, в результаті формуються наступні навички:
1. Дитина знає, що людина народжується і живе в сім'ї, розуміє значення родинних взаємин, злагоди й порядку в домі, вміє виявляти турботу про рідних і любов до них.
2. Розуміє значення добрих стосунків з дітьми і педагогами в дитячому садку. Вміє спільно діяти у грі, під час занять. Знає і виконує правила ввічливого спілкування. Розуміє, що в товаристві слід дотримуватись певних норм. Виявляє інтерес до дій і слів вихователя, прагне співпрацювати з ним, отримати схвалення за добрі вчинки. Вміє розповідати про своїх друзів, про їхні риси характеру. Розуміє вимоги до своєї поведінки у спільній діяльності. Турбується про молодших дітей і вчиться у старших.
Фото Капча