Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Страхування і перспективи його розвитку в Україні

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
23
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Реферат
На тему: «Страхування і перспективи його розвитку в Україні»
З дисципліни «Фінанси»
 
Страхування – складова частина фінансів, але стосунки страхування мають цілий ряд особливостей:
  • грошові стосунки в страхуванні пов'язан з можливістю настання страхових випадків, що завдають збитку;
  • при страхуванні завданий збиток розподіляється між учасниками страхування;
  • при страхуванні збиток перерозподіляється між територіями і в часі;
  • страхування характеризується зворотністю засобів, внесених до страхового фонду.
На підставі перелічених вище особливостей можна дати наступне визначення: страхування – це сукупність економічних стосунків між його учасниками з приводу формування страхового фонду і його використання для відшкодування збитку[6].
Страхова діяльність або страхова справа – сфера діяльності страховиків по страхуванню, перестраховці, взаємному страхуванню, а також діяльність страхових брокерів, страхових актуаріїв по наданню послуг, пов'язаних із страхуванням і перестраховкою.
Страховий ринок є певною сферою фінансових стосунків, де об'єктом купівлі-продажу виступає страховий захист і де формується попит і пропозиція на неї. Страховий ринок є особливою соціально-економічною структурою, що об'єднує різних суб'єктів, які переслідують свої специфічні інтереси і виконують певні функції.
Страховий ринок – це ринок, де об'єктом купівлі-продажує страхова послуга. На страховому ринку, як і на будь-якому ринку, є продавці, покупці і посередники [6].
Страховий ринок діє нерозривно в зв'язках з іншими складовими фінансового і грошово-кредитного ринку. Він безпосередньо пов'язаний з кредитним ринком, ринком банківських послуг та ін., що забезпечує його стабільність і нормальне функціонування відповідно до його цілей і завдань. Основною метою функціонування фінансового ринку є акумуляція і перерозподіл засобів страхувальників для зниження і зменшення наслідків ризиків з метою отримання прибутку.
Об'єктивними умовами існування страхового ринку є суспільна потреба у страхових послугах та наявність страховика, здатного її задовольнити. На ринку відбувається суспільне визнання страхової послуги, а його головною функцією є акумуляція та розподіл страхового фонду. А тому страховий ринок ще визначають як інструмент розподілу страхового фонду для забезпечення страхового захисту фізичних та юридичних осіб.
Страхування життя.
Об'єм страхових платежів по страхуванню життя в 2011 році склав більше 1, 35 млрд. грн., що на 30% більше, ніж в 2010 році. За результатами діяльності ринку страхування життя в 2011 році страховики з іноземним капіталом збільшили свою долю в об'ємі страхових платежів до 88%, при цьому темп зростання їх склав близько 40%.
На накопичувальне і пенсійне страхування припало 65% ринку (у 2006 році – 91%).
Низький рівень платоспроможності населення і просування різних програм споживчого кредитування з боку банків і інших фінансових установ створюють передумови зростання об'ємів платежів по страхуванню життя позичальників споживчих кредитів. Якщо в 2006 році на цей сегмент доводилося 9% ринку страхування життя, то в 2011 році вже 35%. При цьому на домогосподарства доводитися близько 95% страхових платежів (у 2006 році – 87%). Очікується, що в 2012 році цей сегмент збільшиться на 25 – 30%.
Страхування туристів за кордоном.
В 2011 році страховий захист рисок виникнення витрат при знаходженні за кордоном громадянами України надавали 105 страхових компаній, що на 2 більше, ніж в 2010 році. Проте на ТОП-20 доводиться 85% ринку. Що свідчить про високий рівень концентрації. Крім того, більше 50% вказаних страхових послуг надають компанії з іноземним капіталом і з кожним роком їх доля зростає.
У 2011 році об'єм страхування рисок виникнення витрат при знаходженні громадян України за кордоном склав близько 180 млн. грн., що на 27% більше, ніж в 2010 році.
Залежно від мети поїздки структура страхових платежів виглядає таким чином: на приватні поїздки доводиться 62%, на організованих – 23%, а на службових – 15%. При цьому в приватному порядку пересікали кордон 87% мандрівних, організовано – 8% і по службових справах – 5%.
За об'ємом страхових послуг, наданих мандрівним в 2011 році, поїздки до Польщі склали 35, 6% ринку, Угорщину – 11, 3%, Германію – 10, 4%, Туреччину – 5, 5%, Словаччину – 4, 6%, Італію – 3, 7%, Єгипет – 2, 6%, Великобританію – 2, 5%, Ізраїль – 2, 5% і Австрію 2, 4%. В цілому на ці країни припало 81% страховій відповідальності, прийнятій страховими компаніями. Доля застрахованих громадян України, що відвідали в 2011 році Росію, Молдову і Білорусь, що відповідає близько 50% перетинів кордону, склала менш ніж 1%.
Таким чином, на країни Шенгенської зони доводиться 79% страхових платежів, на інші розвинені країни – 8%, а на останніх – 13%. Тому перспектива розвитку страхування рисок виникнення витрат громадян України при знаходженні за кордоном в 2012 році на пряму залежатиме від рівня платоспроможності населення, ділової активності і пріоритетів вибору напряму туристичних маршрутів.
На особліву увагу заслуговує характеристика суб''єктів страхового рінку, яка візначає його елементну структуру
Місце і роль страхового ринку у фінансовій системі
Місце страхового ринку обумовлене двома обставинами. З одного боку, існує об'єктивна потреба в страховому захисті, що і призводить до утворення страхового ринку всоціально-економічній системі суспільства. З іншого боку, грошова форма організації страхового фонду забезпечення страхового захисту зв'язує цей ринок із спільним фінансовим ринком.
Місце страхового ринку у фінансовій системі обумовлене
Фото Капча