Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія безпроводової передачі даних CDMA

Предмет: 
Тип роботи: 
Бакалаврська робота
К-сть сторінок: 
72
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Вступ

 

Галузь зв'язку на сьогоднішній день є однією з бурхливо розвиваються галузей, поряд з мікроелектронікою і Hi-Tech. Отримання інформації «з перших рук» стає важливим аспектом при здійсненні різного роду діяльності людиною, особливо, коли ця інформація має першорядне значення. Одним із способів оперативного поширення інформації є використання бездротового зв'язку.

Бездротовий зв'язок бере свій початок в 1898 році, коли було передано першу бездротове телеграфне повідомлення, і тільки через сторіччя воно змогло розвинутися і стати доступним практично для кожного, навіть зараз телекомунікації всього світу переживають перехідний період свого розвитку. І виробники, і оператори телекомунікаційних систем відчувають необхідність пошуку способів рішень таких завдань, як підвищення економічних і соціальних вигод від використання існуючих телекомунікаційних мереж, подальше підвищення якості телекомунікаційних послуг, повномасштабне використання наявних мережевих ресурсів і реалізація нових можливостей зростання доходів. Останньою і революційною технологією дозволяє досягти поставлених цілей є технологія CDMA.

СDMA – система множинного доступу з кодовим поділом – стала, можливо, самої багатообіцяючої системою, що з'явилася на світовому ринку. Десятиліття тому ця технологія використовувалася у військовій зв'язку (США), а сьогодні відома всім як глобальний цифровий стандарт для комерційних систем комунікацій. За останні п'ять років технологія використання CDMA була протестована, стандартизована, ліцензована і запущена у виробництво більшістю постачальників бездротового обладнання і вже застосовується в усьому світі. На відміну від інших методів доступу абонентів до мережі, де енергія сигналу концентрується на вибраних частотах або тимчасових інтервалах, сигнали CDMA розподілені в безперервному частотно-часовому просторі. Фактично метод маніпулює і частотою, і часом, і енергією.

До кінця 1999 року в світі, за даними CDG (CDMA development group), технологію CDMA (Code Division Multiple Access) вибрали 50 млн. абонентів. У тому числі, 28 млн. в Азії, 16, 5 млн. в Північній Америці і 5 млн. в Латинській Америці. У Європі, Близькому Сході та Африці налічується півмільйона абонентів. На сьогоднішній день ця кількість значно збільшилася.

Такий стрімкий розвиток технології доступу з кодовим поділом пояснюється очікуваним збільшенням щільності абонентів, стійкістю до перешкод, високим ступенем захищеності переданих даних від несанкціонованого доступу і кращими енерго-економічними показниками. Спрощене моделювання показує, що ємність базових станцій з технологією CDMA в кілька разів більше в порівнянні з існуючими стандартами стільникового телефонії, в яких використовується частотне розділення каналів (NMT, AMPS, TACS). Реальність, звичайно, значно складніше, ніж ідеалізовані моделі.

Переваги CDMA перед іншими системами наступні:

покращена якість звуку в порівнянні з AMPS;

відсутність частотного планування завдяки використанню тих же самих частот у суміжних секторах кожного стільника;

поліпшена захищеність переданих даних;

поліпшені характеристики покриття, що дозволяють використовувати меншу кількість сот;

більший час роботи батарей до розрядки;

можливість виділення необхідної смуги частот – по потребі.

эмність базових станцій збільшується в 8-10 разів у порівнянні з AMPS і в 4-5 разів – порівняно з GSM.

Метою даної роботи є вивчення цієї технології, її особливостей, загальних принципів побудови на основі CDMA2000 1X мережі бездротового зв'язку, особливо проектування базової станції для обслуговування великої території з низькою щільністю населення, т. е невеликого числа абонентів. Як об'єкт було вибрано м. Бориспіль, чисельність населення якого близько 60 тис. чоловік.

 

1. АНАЛІЗ СТАНУ БЕЗПРОВОДОВОГО ЗВ'ЯЗКУ

 

1.1 Основні принципи системи безпроводової передачі CDMA

 

В технології CDMA можливе забезпечення високої якості мови при одночасному зниженні випромінюваної потужності і рівні шумів. Результатом є постійне високу якість передачі мови та даних з мінімальною середньою вихідною потужністю. У сотні разів менше значення вихідної потужності на відміну від інших, що використовуються в даний час стандартів – відмітна якість технології CDMA при розгляді двох важливих чинників: впливу на організм людини і тривалості роботи без підзарядки аккумулятора.   Ємність CDMA від десяти до двадцяти разів вище, ніж у аналогових систем, і в три-шість разів перевищує ємність інших цифрових систем. Мережі, побудовані на її основі, ефективно використовують радіочастотний ресурс, завдяки можливості багаторазового використання одних тих же частот в мережі.

За характеристиками якості передачі мови параметри CDMA порівняти з якістю дротових каналів. Оскільки каналами CDMA передається не тільки голос, але і будь-яка інша інформація, особливу цінність має відсутність перешкод. Якщо рядовий користувач, за великим рахунком, байдужий до того, звучить його голос при телефонній розмові з бездоганною чистотою або з невеликими перешкодами, то помилки, допущені при передачі файлів, можуть порушити цілісність, наприклад, корпоративної бази даних. Вживаний «код» служить не тільки для ідентифікації розмови того чи іншого користувача, але і є одночасно своєрідним фільтром, що усуває спотворення і фонові перешкоди. Вбудований алгоритм кодування забезпечує високий ступінь конфіденційності, забезпечуючи захист не тільки від несанкціонованого доступу, а й прослуховування. Система CDMA забезпечує меншу затримку в передачі голосового повідомлення, ніж інші системи рухомого зв'язку. При використанні CDMA не доводиться застосовувати витончені засоби для придушення луна-сигналу. Досконалий метод корекції помилок дозволяє ефективно боротися з багатопроменевим поширенням сигналу. Ця властивість дає додаткові переваги CDMA в умовах міст з висотними забудовами. Абонент не хоче залишатися без зв'язку при пересиланні факсу, коли телефон тривалий час зайнятий. CDMA надає додатковий сервіс, що

Фото Капча