Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія і організація формування туристичного продукту на прикладі аграрного туризму Францїі

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
25
Мова: 
Українська
Оцінка: 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Технологія і організація туристичної діяльності»
на тему: «Технологія і організація формування туристичного продукту на прикладі аграрного туризму Францїі»
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ АГРАРНОГО ТУРИЗМУ
1.1. Визначення та різновидності аграрного туризму
1.2. Аналіз попиту на аграрний туризм
РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРАРНИХ ТУРІВ
2.1. Теоретичні основи технології діяльності туристичного підприємства при організації аграрних турів
2.2. Технологія співробітництва з підприємствами харчування
2.3. Технологія співробітництва з транспортними компаніями
2.4. Технологія співробітництва з страховими компаніями
РОЗДІЛ 3. ТЕХНОЛОГІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ФОРМУВАННІ НОВОГО ТУРУ
3.1. Загальна характеристика нового туру, його направленості
3.2. Визначення програмного забезпечення нового туру відповідно до його тематики
3.3. Підготовка інформаційно-методичного та рекламного забезпечення туру
3.4. Технології просування турпродукту
ВИСНОВКИ
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
Додаток А (пам’ятка туристу)
Додаток Б (туристична путівка)
Додаток В (ваучер)
Додаток Д (агентській договір)
Додаток Е (мапа)
Додаток Ж (договір на страхування туриста)
Додаток З (рекламний лист)
Додаток И (Програма комплексного страхування)
Додаток К (рекламний буклет)
 
ВСТУП
 
Туризм проявляється як форма суспільного споживання специфічних благ, послуг та товарів, що є об'єктивно розвинутою внаслідок соціологізації відтворювальної функції, утворивши галузь діяльності зі створення цього специфічного продукту та організації його споживання, яка за кінцевим призначенням та характером діяльності належить до споживчих галузей господарства.
Усі люди різні, тому й туризм поділяється на різні види, які змогли б відповідати запитам різних споживачів тур продукту. На теперішній час швидко просувається ідея здорового образу життя тощо. Тому починає активно розвиватися агротуризм, який відповідає саме цьому запиту, але все ж таки є специфічним видом туризму.
У зв’язку з цим, аналіз агротуризму, що починає активно розвиватися, є необхідним для туристичної галузі.
Метою даної курсової роботи є вивчення теоретичних основ формування туру. Об'єктом курсової роботи виступає туристичний продукт аграрного виду туризма. Предметом вивчення є технологія розробки туристичного маршруту та формування туру. Завдання:
 • Дослідження основних понять і особливостей аграрного туризму.
 • Вивчення організації співробітництва туристичної фірми із безпосередніми постачальниками послуг.
 • Розробка аграрного туру на прикладі Франції.
Курсова робота складається з трьох розділів. Перший розділ розкриває поняття про аграрний туризм в цілому і його особливості. У другому розділі розглядається вся можлива документація, необхідна для створення туру туристичним підприємством. Третій розділ включає аналіз розробки аграрного туру на прикладі Франції.
 
РОЗДІЛ 1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ АГРАРНОГО ТУРИЗМУ
 
1.1. Визначення та різновидності аграрного туризму
 
У літературі зустрічаються кілька термінів, що відносяться до сфери агротуризму.
Біотуризм – туризм, об'єктом якого є будь-які прояви живої природи, чи то окремі види або біоценози.
Природний туризм – туризм, об'єктом якого є будь природа, як жива, так і нежива (наприклад, печери, гори, водойми та ін) природний туризм включає в себе біотуризм як одна з тематичних напрямків.
Об'єктами власне агротуризму – можуть бути як природні, так і культурні визначні пам'ятки, природні і природно-антропогенні ландшафти, де традиційна культура складає єдине ціле з навколишнім природним середовищем.
Всесвітня туристська організація використовує термін пригодницький туризм в якості ще більш широкого поняття, що включає в себе агротуризм. Однак агротуризм, хоча й володіє пригодницьким елементом, не завжди передбачає пригоди в чистому вигляді. Тому справедливо вважати, що поняття «пригодницький туризм», і «агротуризм» багато в чому перетинаються, але перше не поглинає друге.
Класифікація агротуризм а за видами транспорту має свої особливості. Розрізняють екологічно водний туризм (на байдарках, на плотах, каное, вітрильники та інші), пішохідний, лижний, кінний, велосипедний, автомобільний (електромобілі), авіаційний (планери, аеростати). [8]
Все більшого поширення набуває агротуризм, або агро агротуризм. Це туризм в сільській місцевості, при якому туристи під час свого відпочинку ведуть сільський спосіб життя на фермах і хуторах. Розвиток такого виду туризму є найбільш актуальним для країн Західної Європи (і почасти США) з невеликим відсотком природних ландшафтів і високим рівнем сільськогосподарської освоєності території. [1]
Агротуризм є одним із добре розвинутих видів туризму. Населення Франції розуміє це та з радістю проводить відпустку допомагаючи на багато чисельних фермах, де їх приймають привітні господарі.
 
1.2. Аналіз попиту на аграрний туризм
 
У Франції зосереджена величезна кількість культурних цінностей, практично кожне місто, а іноді і невеликі села, є справжні музей історії та культури. Окрім незліченних пам'ятників культури і стародавніх цивілізацій, країна володіє прекрасними природними умовами – білосніжними схилами альпійських гір, прекрасними пляжами атлантичного і середземноморського побережжя, середньовічними замками, великими виноградниками і чарівними старими винокурнями, а також безліччю місць, пов'язаних з життям і діяльністю різних історичних діячів. Ця країна має величезні можливості для розвитку майже всіх видів туризму.
Народженню сільського туризму сприяла і криза в промисловості – це спад у розвитку таких галузей як видобуток вугілля, металургія, текстильна і традиційні місцеві виробництва черепиці та меблів. Після закриття деяких заводів місцева влада терміново шукали вихід з такого становища. Відповідно для відпочинку на курортах уже зовсім не залишалася фінансів люди мимоволі виїжджали відпочивати в сільські глибинки. У них з'явився інтерес до природи, до свого коріння і культурних традиціяй. А з іншого боку це стало забезпечувати прибуткову частину сільських муніципалітетів.
Сільський туризм всерйоз стали сприймати років 10 тому – у Франції з'явилося 35тис. ферм з міні-готелями. І ось так спонтанно виник громадський рух за відпочинок на природі, який був підтриманий урядом і регіональними органами влади, банків. Тоді всі вже розуміли, що туризм, як будь-яка галузь потребує вкладення грошей на будівництво доріг і готелів, реставрацію пам'яток і будинків, розвиток народних промислів і т. д.
Щоб туристи поверталися в такі місця відпочинку була підвищена комфортабельність проживання гостей до міського рівня. І це було зроблено. У Франції була розроблена програма, за якою сільські жителі отримували фінансову підтримку для ремонту і реставрації будинків. Але в обмін на зобов'язання приймати туристів як мінімум на 2 місяці на рік протягом 10 років. І тут виходило вигода і для городян і для селян, які мали додатковий дохід влітку і можливість жити взимку більш комфортно, ніж раніше.
Ця програма мала колосальний успіх. Селяни переобладнали старі селянські будинки, оновили їх зовнішній вигляд, зберігаючи архітектурні традиції місцевості. Навіть стали використовувати старі комори для прийому гостей. З часом на відпочинок стали приїжджати не лише городяни-французи, але й іноземні гості. І навіть почали купувати ці старі споруди і влаштовувати там свої заміські дома. Стали відроджуватись культурні традиції, проводилися фестивалі, свята. Маленькій карнавал у французькій селі. Були створені спеціальні довідники сільських гостьових будинків і кожен рік до цих адресах додається більше 2, 5 тис. нових адрес. Їх середня наповнюваність – 43, 4%, середня ціна за тиждень – 250-380 євро і 154 євро за вихідні. [8]
Криза 2008-2010 знову збільшив потік туристів, тому як відпочинок у сільській місцевості обходиться дешевше ніж курорти та зарубіжні поїздки, але при цьому повноцінний відпочинок забезпечений!
Завдяки сільському туризму у Франції відродилося багато сіл, відновлені архітектурні пам'ятки і вдома. У кожної такого селища з'явився свій імідж і привабливість.
Французька асоціація «Vacances Accueil Paysan» об'єднує 448 сільських господарств в самій Франції та її заморських департаментах (Гваделупа, Мартініка, Гвінея, Реюньйон, Сен-П'єр, Мікелон). Класичний агротуризм – ось що можна сказати про ці сільських будинках. Запах свіжого сіна, парного молока, домашні страви та вино. Прямо на сайті можна вибрати саме той регіон країни, який ви хотіли б відвідати.
У Франції сільський відпочинок користується великим попитом. Тільки в серпні понад 600 тисяч туристів віддали перевагу тиші і спокою сільських туристичних центрів. За оцінками, в Франції влітку цього року близько 1, 25 мільйона осіб скористаються послугами цього виду туризму. На частку іноземних туристів припадає 25%. Найбільшим попитом користується Центральна Франція (майже половина туристів). Значно зростає агротуризм на півдні країни. [1]
Практичний досвід з'явився зовсім недавно в Західній Європі (60-70 роки XX століття) сільського туризму показує, що він поступово завойовує весь світ, і прибуток від цього специфічного відпочинку в деяких країнах можна зіставити з доходом від сільського господарства. Одне з найважливіших достоїнств сільського туризму те, що він дозволяє підвищити екологічну освіту та загальнокультурний рівень, як відвідувачів, так і місцевих жителів. [6]
 
РОЗДІЛ 2. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКСКУРСІЙНИХ ТУРІВ.
 
2.1. Технологія співробітництва з засобами розміщення
 
Засоби розміщення характеризуються великою різноманітністю за видами й типами. У залежності від призначення вони поділяються на такі: готелі, мотелі, ротелі, ботелі, флотелі, кемпінги, флайтелі, туристичні котеджі, шале, бунгало, турбази. Готелі та мотелі відносяться до основних засобів розміщення, а решта до додаткових.
Готель – найбільш поширений стаціонарний тип засобів розміщення, характерними рисами якого є високий рівень розвитку матеріально-технічної бази та використання сучасних прогресивних форм і методів управління й організації господарства. [15]
Готель є найдосконалішим типом колективних засобів розміщення із замкнутою технологією виробництва і споживання готельних послуг.
Договору з готельними підприємствами в залежності від обсягу, тривалості та тривалості співпраці туроператор і готель можуть укладати договори наступних видів
1. договір на квоту місць 100%
2. договір без квоти місць
3. договір на квоту місць 30-80%
4. договір оренди готелю
Якщо готель і туроператор є представниками різних країн то їх відносини регулюються міжнародними готельними правилами. В Україні договірні відносини регулюють закон про захист прав споживачів, правила надання готельних послуг. Договір з готелем не може погіршувати становище споживача і ущемляти його права.
Якщо договір на надання готельних послуг укладається з приватною особою то він може полягати у вигляді проставлення підпису на анкеті і реєстраційній карті.
У більшості випадків у договорах між туристськими підприємствами і засобами розміщення передбачаються наступні умови:
- Кількість, категорії та вартість номерів;
- Тривалість (сезони) обслуговування;
- Вільні періоди;
- Графіки заїзду туристів;
- Форми організації харчування;
- Час надання туристам послуг харчування;
- Терміни підтвердження заїзду туристів (бронювання) ;
а терміни ануляції місць без пред'явлення штрафних санкцій;
- Гарантії та відповідальність сторін (за незаповнення блоку місць, відмова в розміщенні гостей і т. д.). [9]
Для аграрного туризму розміщення є одним із важливіших факторів, тому що заради життя на природі люди і обирають аграрний туризм.
 
2.2. Технологія співробітництва з підприємствами харчування
 
Підприємства харчування в системі туристичної індустрії найчастіше пов'язані з об'єктами розміщення туристів. У розвитку туризму основне місце посідає взаємопов'язане розширення і поліпшення діяльності підприємств готельного та ресторанного господарства в кожній перспективній для туристичної діяльності дестинації. [10]
Класифікація підприємств харчування сфери туристичного обслуговування охоплює, з одного боку, їхнє групування за сукупністю загальних ознак кількісного та якісного характеру, а з іншого – ступінь приналежності до власне туризму. В цілому підприємства харчування в туризмі класифікуються на основі загальних і специфічних властивостей цих підприємств у туристичній сфері діяльності.
Харчування туристів в межах туру може бути:
Сніданки (ВВ) – надання постояльцеві тільки сніданки;
Напівпансіон (НВ) – надання постояльцеві сніданку та вечері;
Повний пансіон (FB) – надання сніданку, вечері, обіду;
«Все включено» (AI) – надання постояльцеві чотириразового харчування і вживання закусок (крім напоїв) протягом усього світлового дня (зазвичай до 00. 00 годин). [7]
Кращий варіант для аграрного туризму – це харчування на фермі натуральними продуктами які вирощують та готовлять селяни та самі туристи. Це корисно для туристів, головною метою яких є проникнутися атмосферою селища.
 
2.3. Технологія співробітництва з транспортними компаніями
 
Договори із транспортним підприємством можуть бути в 2х формах. Виконання транспортних послуг та оренди транспортного засобу. Для здійснення транспортного обслуговування перевізник повинен мати ліцензію на перевезення людей, необхідний дозвіл за погодженням маршруту, при перевезенні дітей – додаткові засоби безпеки. Перевізник несе відповідальність за своєчасну подачу та технічну справність транспорту. У разі оренди транспортного засобу тур фірмою, транспортний засіб орендується з водієм, за технічну справність відповідає власник, за організацію маршруту та інші елементи обслуговування відповідає турфірма. При виконанні рейсів за кордон має бути 2 види страховок: страховка цивільної відповідальності і «зелена карта». Для автобусів передбачено декілька видів швидкісних режимів. Транспорт обов'язково повинен бути обладнаний тахографом. Якщо орендувати авто хоче приватна особа то воно повинно надати права міжнародного зразка, медичну довідку встановленого зразка, дані про кредитну карту. Компанія надає автомобілі відповідає за їхню технічну справність, наявність страховки, машина подається і повертається з повним баком. Договір із залізницею забезпечує ж/д перевезення шляхом купівлі квитків на рейсові потяги, бронювання квитків, організація чартерних поїздів. [16]
Основною послугою авіакомпаній туристам є повітряні перевезення.
Авіаперевезення є специфічною послугою громадянам з причин того, що її здійснення:
Пов'язане з можливим нанесенням шкоди життю і здоров'ю пасажирів;
 • Пов'язане з можливим нанесенням шкоди здоров'ю, життю, майну пасажирів чи авіакомпанії з боку самого пасажира;
 • Сильно залежно від погодних умов і цілого набору форс-мажорних обставин;
 • Має порівняно високу вартість;
 • Має обмежену здатність до завантаження (обмежується місткістю пасажирського салону) ;
 • Має на увазі наявність різних класів обслуговування (від більш комфортного першого, бізнес-до найбільш дешевого економічного класу). [14]
З цих причин існують правила (міжнародні та національні), що визначають статус пасажирів повітряних суден, представників авіакомпаній і екіпажу суден цивільної авіації. Ці правила обов'язкові для виконання незалежно від того, послугами якої авіакомпанії і яких ліній (регулярних або чартерних) користується турист. [11]
У договорі з автотранспортним підприємством (АТП) слід обов'язково обумовити наявність страховки на автобус.
Якщо інше не передбачено договором оренди автобуса з екіпажем, турфірма зазвичай несе витрати, що виникають у зв'язку з його експлуатацією, в тому числі витрати на оплату палива та інших матеріалів, витрачених у процесі експлуатації, а також зборів (дорожніх, стоянкових та ін.) Крім того, в договорі з автотранспортним підприємством необхідно обумовити таке:
марки автотранспортних засобів, що виділяються для обслуговування туристів (автомашин, автобусів) ;
 • ціни і тарифи;
 • графіки і терміни роботи автотранспорту;
 • маршрути, на яких буде використовуватися автотранспорт;
 • терміни подачі заявок на виділення автотранспорту;
 • терміни відмови від заявок без пред'явлення штрафних санкцій;
 • матеріальну відповідальність АТП за зрив використання автотранспорту;
 • максимальні терміни очікування автотранспорту при запізненні туристів;
 • основні права і обов'язки туристів, гіда, екскурсоводів при користуванні автотранспортними засобами на обслуговуванні;
знижки та пільги (можливі варіанти).
У міжнародному туризмі вживаються заходи щодо забезпечення безпеки туристів на автобусних турах і по забезпеченню стандартів обслуговування. Так, у багатьох країнах запроваджено ліцензування автобусних перевезень туристів і екскурсантів. [2]
Так, рішенням європейської транспортної комісії введено вимогу щодо обов'язкового оснащення всіх туристських автобусів з кількістю місць 9 і більше, включаючи місце водія, спеціальним контрольним приладом – тахографом. Це аналог чорного ящика на літаках – прилад контролює роботу автобуса і водія на маршруті і записуючий всю інформацію. (Це теж включається в договір з АТП). [13]
Найбільш використовуваним видом перевезень для аграрного туризму вважаються автобусні перевезення, так як тури самі по собі не дуже дорогі та не має смислу здорожчувати їх тратами на шлях. Однак так само можуть використовуватися й інші види перевезень, залежно від особливостей самого туру та бажання споживача.
 
2.4. Технологія співробітництва з страховими компаніями
 
Всі види страхування за формою проведення поділяються на дві групи – добровільні та обов’язкові. [Додаток А] (договір на страхування туриста)
Страхові продукти, що відносяться до групи обов’язкових, визначаються на державному рівні законодавчими актами, які регламентують всі сторони та суттєві моменти процесу страхування.
Перед усім – це соціально зорієнтовані види, спрямовані на гарантування захисту та покращення соціальних умов суспільства.
Потенційно можлива шкода, що може бути нанесена в разі настання страхових випадків за даними видами є дуже істотною і може носити навіть катастрофічні наслідки.
Отже, покликання обов’язкового страхування – це вирішення проблем захищеності особистості, майнових інтересів фізичних та юридичних осіб, навколишнього природного середовища при володінні, використанні та експлуатації потенційно небезпечних об’єктів, здійсненні діяльності, що приховує в собі небезпеку.
Суб'єкт туристської діяльності відповідно до вимог Закону України «Про туризм» зобов'язаний забезпечувати обов'язкове страхування (медичне та страхування від нещасного випадку) всіх туристів, яким надає послуги з організації туру шляхом укладання агентської угоди зі страховою організацією, яка має відповідну ліцензію Міністерства фінансів України па здійснення такої діяльності. [12]
Основна мета обов'язкового страхування туристів – це компенсація витрат, які можуть виникнути під час здійснення туристської поїздки за кордон, унаслідок раптового захворювання або нещасного випадку.
При страхуванні від нещасних випадків страховик зобов'язаний здійснити страхову виплату страхувальнику в разі настання страхового випадку. Розмір страхової виплати залежить від наслідків для здоров'я страхувальника і вказується у Правилах страхування або полісі.
Страховими подіями, які визначає страховик, можуть бути такі: травма, утоплення; опіки; ураження блискавкою або електричним струмом; обмороження, переохолодження; отруєння; укуси тварин, отруйних комах, змій.
Страховим полісом передбачається оплата медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат. Цей вид страхування є гарантією одержання туристом якісної медичної допомоги. [Додаток Б] (програма комплексного страхування)
Особливістю страхування непередбачених медичних витрат за кордоном є те, що події, передбачені договором страхування, визнаються страховими, якщо вони стали наслідком раптового захворювання або нещасного випадку під час перебування застрахованої особи на вказаній у договорі території страхування у період його дії та призвели до втрат майнового характеру застрахованої особи. Дія договору страхування поширюється тільки на іноземні держави і не діє на території країни постійного проживання. Дія поліса починається з 00 годин доби, зазначеної як дата початку дії договору, але не раніше моменту перетинання державного кордону України за умови, що страхова премія сплачена повністю.
Страхування виїжджаючих за кордон може здійснюватися у компенсаційній або сервісній формі. За компенсаційною формою страхувальник самостійно оплачує медичні послуги й отримує страхове відшкодування після повернення в країну постійного проживання. Страхування за сервісною формою забезпечує страхувальника повним комплексом медичних послуг у країні перебування.
Зазвичай страхові компанії встановлюють суму, в межах якої застрахована особа самостійно здійснює оплату амбулаторного лікування за кордоном з подальшим відшкодуванням цих видатків страховиком після повернення застрахованої особи в країну постійного проживання.
Існують спеціальні страхові програми для багаторазових поїздок за кордон протягом року. [19]
Система страхування в туризмі дає можливість туристам скоротити свої витрати, і убезпечити себе в непередбачених ситуаціях. Тому при укладанні договорів з туристичними фірмами, обов'язково добре вивчіть всі положення і пункти страхового поліса.
 
РОЗДІЛ 3. ТЕХНОЛОГІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ФОРМУВАННІ НОВОГО ТУРУ
 
3.1. Загальна характеристика нового туру, його направленості
 
Агротур на ферму «Farm Lanes» (Київ – Париж – Київ) розрахований на 7 днів і 6 ночей. Тур розрахований на двох чоловік. Вартість путівки – 1070 євро. Розміщення та триразове харчування надається господарями ферми. Авіапереліт до Парижа, потім трансфер до ферми.
Тур дозволить відчути єдність з природою і дасть можливість побути простим фермером. Обов’язкове знання французької мови або додаткова оплата приватного перекладача.
У вартість туру входить:
 • авіапереліт в обох напрямках
 • трансфер від аеропорту до ферми
 • харчування
 • віза
Додатково оплачується:
 • екскурсії до Парижу
 • особисті витрати
 • страхування
 • додаткові послуги
 • перекладач
Турфірма пропонує допомогу в оформленні візи. В цьому випадку туристу необхідно надати такий список документів:
 • візова анкета (заповнена французькою або англійською мовою) ;
 • дві фотографії 3, 5 x 4, 5 см;
 • закордонний паспорт і копіями всіх заповнених сторінок;
 • внутрішній паспорт з копією всіх заповнених сторінок;
 • довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням посади та окладу, дозволом на виїзд і гарантією повернення в Україну;
 • фінансові гарантії (баланс банківського рахунку за рік, володіння нерухомістю, цінними паперами), для неповнолітніх та студентів – довідки батьків;
 • свідоцтво про шлюб, розлучення;
 • для неповнолітніх (які подорожують без батьків або з одним з батьків) нотаріально завірена і перекладене батьківський дозвіл.
 • медична страховка.
Таким чином це повністю укомплектований тур який підходить для сімейного відпочинку, індивідуального відпочинку та відпочинку у невеликій групі.
 
3.2. Визначення програмного забезпечення нового туру відповідно до його тематики
 
На сімейній фермі в селі Lanes Мішель вирішив створити в 1992 році бізнес з виробництва сидру. Його ідея полягала в створенні натурального і смачного напою. Під час екскурсії по саду і погребах, Мішель розповість наскільки вигідно екологічно чисте виробництво продуктів, як він почав Свій бізнес. Ви дізнаєтеся багато нового про технології виробництва натуральної продукції і як можна шанобливо ставиться до навколишнього середовища. [17]
Турист може придбати і взяти участь у створенні таких продуктів як: сидр, яблучний сік, яблучне желе, варення, коньяк, сік, яблучний оцет, масло, каноли.
Для цього туру обрано переліт на літаку тому що це зручніше та швидше ніж на автобусі. Цю ферму обрана тому що вона знаходиться не дуже далеко від Парижу і турист буде мати змогу з’їздити до столиці якщо він забажає. [Додаток В] (мапа)
Харчування обрано на фермі домашніми продуктами, яке являє собою невіддільну ознаку агротуризма.
У перший день виліт з Києва та прибуття до Парижу рейсом PS701 і трансфер з аеропорту до ферми «Farm Lanes». Харчування здійснюється безпосередньо на фермі з свіжих продуктів три рази на день. В другий день буде проведено знайомство з фермою та запропонована можливість допомагати господарям у яблуневому саду, виготовленні сидру та інших продуктів з яблук на свіжому повітрі. Також туристи мають багато вільного часу в який вони самі можуть вирішувати що вони бажають робити. В останній день запланован трансфер з ферми до аеропорту та виліт з Парижу до Києва рейсом PS702.
 
3.3. Підготовка інформаційно-методичного та рекламного забезпечення туру
 
Склад і зміст технологічної документації турів передбачені нормативними документами. Тури та його технологічна документація повинні відповідати нормативним вимогам, спрямованим на захист прав споживачів. Вони контролюються в процесі проведення сертифікації туристської продукції.
Технологічна документація комплектується в папки турів. У набір технологічної документації для кожного туру обов'язково включаються: технологічна карти туристської подорожі – це документ, наочно і лаконічно дає всі необхідні для роботи відомості і дані по туру.
Договір з партнерами – постачальниками (з готелями, авіакомпаніями, автотранспортними підприємствами та ін.) підтверджують можливість надання відповідних послуг. [Додаток Д] (агентській договір)
Лист бронювання – це конкретне замовлення туриста або особи, уповноваженої представляти групу туристів, туроператору на формування туристського продукту.
Опис маршруту складається у вільній формі для зручності роботи менеджерів або супервайзерів по маршруту, гідів, а також для додатка до договору з турагентом для включення в текст інформаційного листка до путівки.
Калькуляція чи розрахунок вартості туру – розрахунок вартості туру здійснюється підсумовуванням собівартостей кожної окремої послуги та нормативно закладеного відсотка прибутку.
Опис технологічних особливостей туру – це пам'ятка про терміни подачі заявок на транспорт, квитки, бронювання місць в готелях, харчування і т. д. [Додаток Ж] (ваучер)
Карта-схема маршруту складається для лінійних і кільцевих маршрутів з метою наочності шляху слідування.
Графік руху за маршрутом складається в табличній формі із зазначенням дат і часу прибуття і відправлення по кожному пункту маршруту.
Тексти пам'яток для туристів складаються в особливих, необхідних випадках, наприклад, при організації спеціалізованих турів або в разі направлення туристів в ендемічні країни. [Додаток З] (пам’ятка туристу)
Довідкові матеріали i маршрути – це різні довідники, буклети, розклад руху транспорту, роботи музеїв, адреси готелів, шляхи проїзду до них та інші матеріали, що висвітлюють особливості туру.
Рекламні проспекти і буклети призначені для туристів з метою їх ознайомлення, інформування та реклами можливостей туроператора по подорожам.
Прайс – листи – для кожної туроператорської компанії вони є одним з робочих документів.
Листівки – в них інформація викладається стисло, а ціни турпакетів вказані лише на невеликий термін.
Розгорнуті цінові пропозиції являють собою об'ємні видання і включають не тільки повний перелік сезонних розцінок пропонованих турів, але і додаткову інформацію рекомендаційного характеру.
Документаційне забезпечення включає повний цикл – створення (документування), обробку і рух документів в організації з моменту їх створення працівниками кадрової служби або вступу до завершення виконання або передачі в інші підрозділи.
Рекламне звернення – засіб подання інформації рекламодавця (власника сільської оселі) споживачу.
У великому потоці рекламної інформації звернення, яке є простим переліком переваг тієї чи іншої послуги (туристичного продукту), навряд чи може бути поміченим потенційним клієнтом. Воно матиме невеликий шанс на перегляд (прослуховування) споживачем до кінця.
Цілком зрозуміло, що змусити кого-небудь прочитати оголошення є просто неможливо. Тому у самому зверненні повинно бути дещо таке, щоб спонукало споживача прочитати, послухати.
Рекламне звернення повинно мати свою мотивацію та адресата. Реклама, спрямована на відпочиваючого (туриста), повинна відрізнятися від тієї, цільовою аудиторією якої є спеціалісти відпочинково-туристичного бізнесу.
Процес розробки рекламного звернення включає в себе:
 • визначення рекламної ідеї;
 • побудову концепції;
 • формування теми.
Тема реклами повинна відповідати цілям рекламної кампанії. Основою розробки теми служать результати попередньо проведеного мотиваційного аналізу, який дозволить оцінити переваги Вашої відпочинкової пропозиції та мотиви відпочиваючих (клієнтів) з точки зору вимог ринку. Необхідно, щоб споживач запам'ятав хоча б назву послуги та адресу господаря, який надає послуги, зв'язав їх з найбільш важливою якістю (перевагою) і з основним мотивом вибору.
Рекламна тема знаходить своє відображення у яскравому заголовку – девізі. Девіз – короткий лозунг, який відображає якість послуг, обслуговування, напрямок діяльності відпочинкової оселі (готелю, турфірми) іноді у прямій, а частіше в інакомовній (алегоричній) чи абстрактній формі. Підраховано, що девіз у порівнянні з рекламою читають у п'ять разів більше людей. Тому у ньому споживач повинен бачити усе, що його цікавить, а головне – вигоду даної рекламної пропозиції для себе особисто.
Для просування цього туру доцільно буде давати рекламу в журнали такі як «Мій сад», «Здоров’я» та жіночі журнали які читають матері – потенційні планувальники сімейного відпочинку. Так само на телеканалі Trevel. Також листівки з рекламою можна розмістити у центрах вивчення іноземної мови (французької).
 
3.4. Технології просування турпродукту
 
Для того щоб продати тур потрібно заключити договір на туристичне обслуговування з туристом. [Додаток К] (туристична путівка) Для укладання договору використовується стандартний бланк з інформацією о термінах, умовах ті іншої інформації о наданні послуг. Це і буде підтвердженням факту продажу.
У туризмі велике значення надається заходам щодо просування продукту до споживача. Під просуванням туристичного продукту розуміють комплекс заходів, спрямованих на реалізацію туристичного продукту: реклама, участь у спеціалізованих виставках, ярмарках, організація туристичних інформаційних центрів із продажу туристичного продукту, видання каталогів, буклетів і т. п. Іншими словами, просування турпродукту Припускає проведення різних видів діяльності по доведенню інформації про кращі сторони продукту до потенційних споживачів і стимулювання в них бажання його купити. Агротур на ферму «Farm Lanes» пропонується людям що прагнуть нових відчуттів у відпочинку. Розповсюджуватись він буде через турагенства міста Київ. Але задля того щоб цей тур краще продавався треба рекламувати та популяризувати агро туризм серед мас. Як правило, програми просування туристичного продукту розробляються у контексті з усім комплексом заходів просування і сумісно з іншими комунікаційними засобами. Основна компанія з просування може включати рекламну підтримку, запрошення торговельних представників, пабліситі.
Пропонується такі прийоми маркетингових заходів як реклама на бігбордах з пропагандою здорового образу життя та відпочинку у сільської місцевості, статті в журналах о користі сільського життя з посиланням на цей тур, реклама по телевізору з напором на вивчення та практику французької мови безпосередньо носіїв мови та відпочинок на свіжому повітрі що сприяє зближенням з іншою культурою. [Додаток Л] (рекламний лист)
 
ВИСНОВОК
 
Агротуризм – це прекрасна можливість вирватися зі звичної рутини і на короткий час повністю змінити спосіб життя.
Сільському жителю від міського користі небагато. Однак знаходяться заповзятливі фермери, які розуміють, як тужливо буває проводити вечори перед телевізором або комп'ютером, як хочеться іноді жителям сумовитих мегаполісів спробувати себе в ролі простого фермер. Багато європейських країн, історично називалися аграрними, намагаються залучити туристів можливістю на час відпустки відчути себе справжніми сільськими жителями.
У агротуризму маса позитивних рис. По-перше, це, звичайно, фізична активність, повна протилежність розслабленому лежання під пальмою. Ніхто не забороняє туристам байдикувати, кожен сам вирішує для себе, чим він буде займатися, скільки часу на це витратить. Однак власники агротуристичних комплексів намагаються використовувати різні способи стимуляції незвичних до фізичної праці офісних клерків. Серед аргументів – можливість зробити щось дійсно корисне, взяти участь у створенні продуктів харчування, допомогти їх просуванню на виставці або місцевої ярмарку, навчитися традиційному промислу, яким потім можна буде займатися в години дозвілля. У вільний від продуктивної роботи на свіжому повітрі час туристи можуть познайомитися з історичними пам'ятками, зайнятися улюбленим спортом, навчитися готувати корисні страви традиційної місцевої кухні і відновити сили в spa-центрі. Але виїзний агротуризм в Україні не розвинений в зв’язку з тим що майже кожна родина має дачу, та коли з’являються гроші на відпустку люди обирають пляжний або екскурсійний туризм.
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 1. Агротуризм Франції [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: http: //relier. info/rubrique. php3? id_rubrique=27
 2. Биржаков Н. Б. Введение в туризм: Учебник. – Издание 2-е, перераб. И дополн. [Текст]: учебное пособие / Н. Б. Биржаков. – СПб. : «Издательский дом Герда», 2002. – 320 с.
 3. Большой энциклопедический справочник: Пер. с англ.. [Текст]: учебное пособие / авторский коллектив под редактурой К. Люциуса – М. : ООО «Изд-во АСТ», ООО «Изд-во Астрель». – 944 с., илл.
 4. Будько А. И. Весь мир в цифрах и фактах: Универсальный справочник [Текст]: учебное пособие / А. И. Будько. – Минск: ООО «Мэджик бук»; М. : «Рипол классик», 2001. – 640 с.
 5. Весь мир: Энциклопедический справочник [Текст]: учебное пособие / – Минск. : Литература, 1998. – 656 с.
 6. ВикипедиЯ: Свободная энциклопедия [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: http: //ru. wikipedia. org
 7. Воронкова И. П. Туризм, гостеприимство, сервис. Словарь-справочник [Текст]: учебное пособие / И. П. Воронкова. – М. : Аспект Пресс, 2002. – 387 с.
 8. Всемирный совет по туризму и путешествиям (The World Travel & Tourism Council) [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: http: //www. wttc. org/eng/Tourism_Research/Economic_Data_Search_Tool/index. php
 9. Все о туризме. Туристическая библиотека[Електронний ресурс] /режим доступу до електронного ресурсу: http: //tourlib. net/
 10. Гуляев В. Г. Организация туристической деятельности. [Текст]: учебное пособие / В. Г. Гуляев – М. : Нолидж, 1996. – 352 c.
 11. Гуляев В. Г. Туристские перевозки. [Текст]: учебное пособие / В. Г. Гуляев – М. : «Финансы и статистика», 1998. – 226 с.
 12. Закон України Про туризм: за станом на 2 жовтня 2012 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2012. – 213 с.
 13. Ефремова М. В. Основы технологии туристского бизнеса [Текст]: учебное пособие / М. В. Ефремова. – М. : Издательство “Ось-89”, 2001. – 192 с.
 14. Ильина Е. Н. Туроперейтинг: Организация деятельности: Учебник. [Текст]: учебное пособие / Е. Н. Ильина- М. : Финансы и статистика, 2005. – 256 с.
 15. Квартальнов В. А. Теория и практика туризма: Учебник. [Текст]: учебное пособие / В. А. Квартальнов – М. : Финансы и статистика, 2003. – 672 с.
 16. Осипова О. Я. Транспортное обслуживание туристов [Текст]: учебное пособие / О. Я. Осипова. – М. : Академия, 2006. – 384 с.
 17. Послуги розміщення Bienvenue a la ferme [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: http: //www. bienvenue-a-la-erme. com/en
 18. Туристичний портал [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: http: //countries. turistua. com
 19. Ушаков Д. С. Прикладной туроперейтинг. [Текст]: учебное пособие / Ушаков Д. С. – М. : ИКЦ «МарТ», Ростов н/Д: Издательский центр «МарТ», 2004 – 416 с
 20. Французьке об’єднання ферм [Електронний ресурс] / режим доступу до електронного ресурсу: www. accueil-paysan. com

 

Фото Капча