Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія налаштування гнучкої покрівлі і її вплив на прийняття архітектурно-конструктивних рішень

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
16
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
1. Вступ: призначення та область застосування заданої будівельної технології
1. Характеристика матеріалів, які застосовують при виконанні робіт
2. Машини, механізми, ручні та механізовані інструменти, що застосовують при виконанні робіт
3. Вимоги до основ по яким буде влаштоване покриття
4. Технологія виконання робіт
5. Вимоги до якості виконання робіт, що висувають нормативні документи
6. Вимоги до охорони праці при виконанні робіт
 
1. Вступ: призначення та область застосування заданої будівельної технології
 
Гнучка черепиця призначена для використання в якості покрівельного покриття для скатних дахів. Її застосовують на дахах з кутом нахилу від 12◦ (співвідношення 1: 5). Черепиця використовується як для влаштування нових покрівель, так і для реконструкції старих покрівельних покриттів. Вважається можливим застосовувати Гнучку черепицю у всіх кліматичних зонах України.
 
2. Характеристика матеріалів, які застосовують при виконанні робіт
 
Гнучку черепицю також називають покрівельною плиткою, гонт або шинглс. Вона являє собою невеликі плоскі листи, з фігурними вирізками по одному краю (один лист імітує 3-5 черепиць мал. 2)
Цей матеріал, з одної сторони, є штучним, з другої, його повністю можна віднести до групи м’яких покрівель, так як по своїй структурі і компонентам, що застосовуються, він близький до рулонних матеріалів. (мал. 1)
 
3. Машини, механізми, ручні та механізовані інструменти, що застосовують при виконанні робіт і вимоги до основ по яким буде влаштоване покриття
 
5. Технологія виконання робіт
 
А) Умови, коли допускається виконання робіт
При облаштуванні покрівлі м'якою черепицею слід в першу чергу відштовхуватися від умов температури, оскільки структура матеріалу вимагає особливого підходу. Найбільшу міцність з'єднання елементів гонту між собою забезпечить лише висока температура, сонце і відсутність будь-яких опадів, а монтаж гнучкої черепиці взимку виконувати не рекомендується, оскільки це може спричинити за собою відпадіння трохи раніше приклеєної черепиці. Іноді в холодну погоду допускається застосування термофена для підігріву листів покриття. Можна також опалювати прилегле мансардне (горищне) приміщення.
Б) Склад і порядок виконання операцій
1. Спочатку з внутрішньої сторони покрівлі необхідно закріпити пароізоляційну плівку. Матеріал кріпиться до кроквяних ніг за допомогою цвяхів, а до торців – дерев'яними планками. Плівкові смуги з'єднуються за допомогою скотча.
2. Після цього вже із зовнішнього боку потрібно укласти утеплювач, для фіксації якого прийнято використовувати дерев'яні бруски.
3. На утеплювач укладається плівка, що захищає покрівлю від вітру. Для її кріплення застосовують контр-брус, до якого і потрібно буде прибивати обрешітку.
4. Вже після цього укладаються дошки, стружкової-орієнтована плита або фанера. Закріплюють матеріал за допомогою цвяхів, оснащених широким капелюшком, або саморізами.
В) Способи, режими і параметри виконання операцій
1. Спочатку виконується облаштування підкладкового килима. Його необхідно розстелити і прибити за наступними ділянкам даху:
- Карниз;
- Фронтонний звис;
- Ендови;
- Коник;
- Місця зламу покрівельного ската.
За умови, якщо ухил даху становить понад 20 градусів, підкладковий килим повинен застеляти всю покрівельну площу. Починати роботу потрібно знизу, а щодо обрешітки килим повинен мати перпендикулярне розташування. Прибивається він внахлест (ширина – 15 сантиметрів) з фіксуючим кроком в 20 сантиметрів. Важливо, щоб кожне із з'єднань було ретельно опрацьовано за допомогою бітумної мастики або спеціального покрівельного герметика. На розстелений килим прибивають карнизну планку, призначену для захисту обрешітки від вологи. Якщо можливості зробити це немає, то карнизну смугу просто загортають під обрешеточних підставу. Прибивають її за допомогою оцинкованих цвяхів з дотриманням кроку в 5 сантиметрів.
2. Потім виконуються роботи з влаштування фронтону. До нього також необхідно прибити торцеві планки, які покликані забезпечити дерев'яній обрешітці захист і відводити вологу вниз від коника. Після їх встановлення можна приступати до монтажу коньково-карнизних смуг покриття, які можуть бути представлені просто м'якою черепицею з обрізаними крайніми частинами. Прибивають їх цвяхами стик у стик, відступаючи від краю 2, 5 сантиметра. Ці ділянки рекомендується обробити мастикою на основі бітуму, з її ж допомогою кріпляться і вільні краї. На даному етапі роботи варто також зайнятися кріпленням елементів водовідведення – кронштейнів, які застосовуються під жолоб водостоку.
3. Гнучка покрівля монтаж якої відрізняється деякими особливостями, вимагає укладання ендового килима. Його потрібно стелити поверх основного, тобто другим шаром. Цей килим повинен розташовуватися в ділянках примикань, заглибленнях та інших місцях, оптимально відповідних для скупчення надлишків вологи. Кріплення його виробляється за допомогою оцинкованих цвяхів з кроком в 10 сантиметрів, а краї обробляються бітумною мастикою. Якщо є можливість, то клей краще використовувати особливий – водостійкий.
4. Саме після виконання всіх цих процедур варто приступати безпосередньо до укладання гнучкої черепиці. Матеріал повинен бути з різних упаковок, оскільки листи в них мають різний відтінку. Після закінчення настановних робіт під впливом сонця матеріал поступово набуде рівномірний колір. Починати укладання потрібно знизу центральної ділянки ската. Клейку частина матеріалу потрібно позбавити захисної плівки, а покриття щільно притиснути до основи. Зверху його необхідно прибивати за допомогою 4-х цвяхів, відступивши від коньково-карнизної смуги 4 – 5 сантиметрів. Пелюстки матеріалу при цьому повинні
Фото Капча