Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія виробництва молока

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
30
Мова: 
Українська
Оцінка: 
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
ТЕМА: «ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА»
 
ЗМІСТ
 
Вступ
РОЗДІЛ 1 ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
1.1 Характеристика молочних порід корів
1.2 Особливості відтворення поголів’я
1.3 Оптимізація раціонів годівлі великої рогатої худоби
1.4 Особливості виробництва молока у спеціалізованих господарствах
РОЗДІЛ 2 РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА
2.1 Завдання
2.2 Виконання завдання
2.2.1 Технологія виробництва молока
2.2.2 Складання раціонів на зимовий та літній періоди
2.2.3 Визначення потреби в кормах на періоди годівлі
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
 
Тваринництво є галуззю сільського господарства, що займається розведенням сільськогосподарських тварин для виробництва тваринницьких продуктів. За своїм значенням особливо виділяються молочне і м'ясне скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво.
Розвитком тваринництва багато в чому визначається повноцінність харчування населення в його життєво необхідної частини – споживанні тваринного білка. Всі продукти тваринництва – м’ясо, молоко, масло, яйця та інші відрізняються високою енергетичною і поживну цінність.
Тваринництво різнобічно пов'язане з різними галузями народного господарства і має важливе значення в розвитку виробничих сил країни. Характерна особливість тваринництва полягає у їх тісному зв'язку з рослинництвом. Тваринництво використовує кормові культури, рослинність лук і пасовищ і відходи рільництва, перетворюючи їх у продукти харчування і цінну сировину. У свою чергу, тваринництво поставляє для рослинницьких галузей органічне добриво: у вигляді гною на поля повертається приблизно 40% загальної кількості органічних речовин, згодовуваних сільськогосподарським тваринам [4].
З усіх харчових продуктів найбільш цінними є молоко і виготовлені з нього продукти (масло, сир, сир та ін.) Молоко містить майже всі необхідні для харчування повноцінні речовини: жири, білки, цукор, мінеральні солі, вітаміни, ферменти, гормони і т. д. Засвоюваність організмом молоко в цілому і всіх його складових частин дуже висока [3].
Поживність молока визначається вмістом в ньому сухих речовин. У коров'ячому молоці міститься в середньому 12, 5% сухих речовин, інше – вода. Жиру в коров'ячому молоці міститься в середньому 3, 8 – 3, 9% з коливаннями від 2, 8 до 5, 5%. Залежить це від індивідуальних і породних особливостей корів, умов їх годівлі та утримання, а також від періоду лактації. Білки коров'ячого молока становлять у середньому 3, 3%; середній вміст молочного цукру 4, 6 – 4, 8%, на частку мінеральних речовин молока припадає близько 1%. У молоці є майже всі вітаміни, розчинні в жирі і у воді. Їх зміст в значній мірі залежить від годівлі, мікрофлори рубця жуйних і ряду інших умов [2].
До фізичних властивостей молока відноситься щільність, за якою судять за його повноцінності. Щільність молока залежить від породних особливостей корови, умов її годівлі, періоду лактації та ряду інших факторів. У середньому вона дорівнює 1, 030 з коливаннями від 1, 027 до 1, 032.
Велику роль в отриманні високоякісного молока, а в ряді випадків і молочних продуктів, грає первинна обробка молока на добре обладнаних фермах, і полягає у його очищенні, охолодженні, пастеризації, нормалізації. Первинна обробка молока має на меті підготувати його до транспортування і реалізації або зберігання у свіжому вигляді.
Розвиток молочного скотарства, організація отримання молока, вимога до його якості, питання переробки молока в різні молочні продукти приваблюють увагу вчених різних країн.
У результаті великих заходів, здійснюваних урядом, помітно змінилася промислово-економічна база сільського господарства. Все більшого значення набувають поглиблення спеціалізації і концентрації тваринництва, підвищення рівня його інтенсивності. Головне в здійсненні інтенсифікації тваринництва – створення міцної кормової бази і раціональне використання кормів. Інтенсифікація тваринництва значною мірою залежить також від всесвітнього поліпшення продуктивних якостей худоби і птиці на основі вдосконалення племінної справи, створення нових високопродуктивних порід, широкого використання промислового схрещування.
У нашій країні розвитку тваринництва, у тому числі скотарства, і підвищенню продуктивності тварин надається велике значення. Створення в радгоспах і колгоспах міцної кормової бази, ведення скотарства на рівні сучасних наукових знань, його концентрація, спеціалізація і всебічна механізація виробництва будуть сприяти подальшому розвитку та інтенсифікації цієї галузі[4].
 
РОЗДІЛ 1 ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
 
1.1 Характеристика молочних порід корів
 
В Україні розводять 11 порід молочного напряму продуктивності, 7 комбінованого і 13 м’ясного. Найчисленніші чорно-ряба та українська чорно-ряба молочна (36, 3%), червона степова (34, 5%), українська червоно-ряба молочна разом із симентальською (23, 9%), лебединська (3, 6%), інші породи (1, 7%).
Основними породами молочного напряму продуктивності є чорно-ряба, українська чорно-ряба молочна, червона степова, українська червоно-ряба молочна, червона польська, голштинська, джерсейська.
Голштинська порода створена в США та Канаді на основі голландської чорно-рябої відбором за молочною продуктивністю та розвитком. Жива маса голштинських корів 670-720 кг, іноді 815 кг, бугаїв 850-1250 кг, телят при народженні – 40 кг. За екстер'єром корови великі, з довгим тулубом, масть чорно-ряба і червоно-ряба; груди глибокі, середньої ширини; голова довга, суха; шия середньої довжини, тонка з дрібними складками; черево об'ємисте; вим'я велике; кінцівки міцні – тип конституції міцний. Чорно-рябе і червоно-рябе відріддя голштинської худоби майже однакові за продуктивністю і типом.
Висота в холці корів у середньому 144 см, бугаїв – 158-160 см, глибина грудей у корів
Фото Капча