Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Типологія дітей з обмеженими можливостями

Предмет: 
Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 

ПЛАН

1. Порушення опорно-рухового апарату
2. Неврологічні порушення
3. Порушення органів відчуття
3.1. Зір
3.2. Слух
3.3. Генетичні порушення та психічні захворювання
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Згідно психологічних та соціальних проблем, які можуть виникати у дітей з обмеженими можливостями, їх поділяють за травматичних уражень. Нижче розглянемо основні типи таких порушень та психосоіальні особливості дітей, які ними страждають.

1. Порушення опорно-рухового апарату

При деяких важких переломах хребта відбувається ушкодження спинного мозку, що відповідає за рухову активність кінцівок (рук і ніг), внаслідок чого відбувається їх параліч. Хребет може бути зламаний у різних місцях (на різних рівнях). Рівень ураження вказує на відділ спинного мозку, нижче якого чутливість і рухи порушені або відсутні. Їх відсутність може бути повною або частковою, постійною або тимчасовою. Наслідки травми хребта бувають різними - залежно від того, яка частина спинного мозку ушкоджена і наскільки.

Параплегія означає, що спинний мозок ушкоджений у будь-якому місці нижче шийного відділу. У результаті в людини з параплегією не працює нижня частина тіла і нижні кінцівки, а також частина внутрішніх, "тазових" органів. На своєму “сленгу” інваліди називають таких людей “спинальниками”.

Тетраплегія означає, що спинний мозок ушкоджений на рівні шийного відділу. У результаті ушкодження в людини повністю або частково не діють і позбавлені чутливості руки і ноги (грецьке слово “тетра” означає “чотири”). У цьому випадку в людей можуть бути ушкоджені також органи дихання, терморегуляції, "тазові" органи. Таких людей ще називають "шийниками".

Психологічні особливості діте-інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату полягають, в основному, у неможливості приймати участь у бідь-яких рухових іграх, у них утворюється власний соціум серед дітей з аналогічними ушкодженнями. У випадках параплегії є можливість, за умов адекватного виховання, адаптувати дитину до загального соціуму.

2. Неврологічні порушення

Найбільш яскравим прикладом таких порушень є дитячий церебральний параліч (ДЦП) - термін, який використовується для опису групи хронічних станів, пов'язаних з координацією руху і мускульним тонусом. Ці стани обумовлені ураженням одного або декількох відділів мозку протягом внутрішньоутробного періоду, безпосередньо після народження або в ранньому дитинстві. Церебральний параліч - стан не прогресуючий, однак за певних умов можуть наступати поліпшення, погіршення або зберігатися стабільність. ДЦП не може передаватися іншим людям, не є захворюванням і не повинне вважатися таким. Хоча ДЦП не можна вилікувати в загальноприйнятому змісті, тренінги і терапія можуть привести до поліпшення функцій.

ДЦП характеризується нездатністю повністю контролювати координацію рухів і м'язову силу. Залежно від того, який відділ мозку уражений, може відбутися різка мускульна напруга (спазм), мимовільні рухи, “танцююча” хода. Крім того, можуть виникати також анормальні відчуття і сприйняття, порушення зору, слуху й мови, припадки, затримка в розумовому розвитку.

Найчастіше причини, які приводять до ДЦП, з'являються у внутрішньоутробному періоді, причому вони не пов'язані зі спадковістю. Такі стани називаються вродженим церебральним паралічем. Менш поширеними є стани, які виникають протягом перших двох років життя. Вони пов'язані із черепно-мозковими травмами при пологах, аваріях, падіннях або мозкових інфекціях.

Існують три основні види ДЦП: 

  • спастичний (напружені і утруднені рухи); 
  • атетоїдний (мимовільні і неконтрольовані рухи) 
  • атаксичний (порушення почуття балансу і відчуття глибини). 

У деяких людях всі ці види можуть сполучатися.

Людям, які страждають на ДЦП, можуть знадобитися послуги підтримки - наприклад, персональні помічники, терапія, тренінги, послуги для незалежного життя, консультування, транспорт, програми відпочинку і дозвілля, робота і т. д. Діти з ДЦП можуть відвідувати школу, працювати, створювати у майбутньому родину і жити цілком самостійно.

Також часто спостерігається розсіяний склероз - неврологічне захворювання, яке не залежить від віку людини і приводить до різних стадій інвалідності - від легкого ступеня з порушенням рухової активності і часткової втрати зору до повного знерухомлення. Психічних змін у людині при цьому не відбувається. Основними ознаками хвороби є: 

  • хитлива ("танцююча") хода, яка потребує пересування за допомогою милиць; 
  • слабкий зір і дуже швидка стомлюваність.

Діти з розсіяним склерозом найчастіше зіштовхуються з нерозумінням з боку навколишніх, особливо представників органів міліції. Це пов'язано з хитливою ходою, через яку представники міліції часто затримують людей з розсіяним склерозом за звинуваченням у пияцтві або наркоманії.

3. Порушення органів відчуття

3.1. Зір

Порушення зору може бути різного ступеня - від тотальної сліпоти, яка зустрічається рідко, до часткової сліпоти, коли людина не може розрізняти кольори і форму, але може бачити світло. Серед дітей, які навчаються у школах для сліпих, близько 80% є інвалідами зору від народження, близько 1% - втратили зір у результаті нещасних випадків, а інші є бачать погано, мають тенденцію до погіршення зору.

При певній підготовці, яку всі інваліди по зору одержують у школах і на спеціальних курсах, вони можуть досить вільно і самостійно пересуватися, їздити в громадському транспорті, робити покупки в магазині, вирішувати побутові проблеми і взагалі нічим не відрізнятися від інших людей. Існує ряд пристосувань, які допомагають не бути залежним від навколишніх: від визначника грошових купюр і визначника рівня води в склянці до мінікомп’ютера, який дозволяє вільно орієнтуватися на місцевості. Крім того, після певної підготовки і набуття навичок, людина може самостійно орієнтуватися на

Фото Капча