Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Участь України в Олімпійських іграх

Предмет: 
Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
6
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1994 року Україна вперше взяла участь в Олімпійських іграх як незалежна держава. Відтоді її спортсмени змагаються у всіх Літніх Олімпійських іграх і Зимових олімпійських іграх. Національний олімпійський комітет України (НОК України) створено 1990 року. 1993 року його визнав Міжнародний олімпійський комітет (МОК).
Раніше левова частина українських спортсменів виступали під прапором Радянського Союзу на Олімпійських іграх з 1952 року до 1988 року, а після розпаду Радянського Союзу Україна була частиною Об'єднаної команда в 1992 році. Загалом, Українська національна олімпійська дружина виборола 96 медалей на літніх Олімпіадах і 5 медалей на зимових Олімпіадах. Найуспішніші види – гімнастика, легка атлетика та боротьба.
Повторний дебют нових олімпійських персонажів відбувся на Іграх ХХV Олімпіади, що були проведені в Барселоні – столиці Каталонії. Перша прикметна ознака цих Ігор Олімпіади – проведення на батьківщині Президента МОК як вияв зрослого авторитету олімпійського руху.
У складі об’єднаної команди виступили 80 українських спортсменів, які взяли участь у змаганнях із 23 видів спорту. Становлячи тільки шосту частину комади, вони забезпечили майже п’яту частину її здобутків.
Першу й дуже пам'ятну перемогу приніс українському спорту луганський борець – легковаговик греко-римського стилю Олег Кучеренко. Саме під час його нагородження вперше за майже сторічну історію олімпізму було піднято синьо-жовтий прапор і виконано державний Гімн України.
Напрочуд яскравими були виступи українських гімнастів. Гідні провжувачі багатих традицій вітчизняної школи спортивної гімнастики складали половину чоловічої збірної та третину жіночої. Олімпійськими чемпіонами стали харків’яни Рустам Шаріпов та луганці Ігор Коробчинський і Григорій Місютін, причому срібний призер у гімнастичному багатоборстві Місютін лише на декілька сотих бала поступився головному тріумфатору олімпійського турніру Віталію Щербо.
За підсумками командних змагань титули олімпійських чемпіонів вибороли Тетяна Гуцу й Тетяна Лисенко. До того ж Гуцу перемогла в найпрестижнішому багатоборстві, ставши третьою абсолютною олімпійською чемпіонкою в історії української жіночої спортивної гімнастики та другою за іком володаркою найпочеснішого звання, поступившись лише Наді Команеч.
Тріумфально виступили на Іграх і представниці художньої гімнастики, вихованки Альбіни та Ірини Дерюгіних – киянки Олександра Тимошенко і Оксана Скалдіна.
У лютому 1994 року до невеличкого норвезького міста Ліллехаммера була звернена увага всього світу, адже тут проходили ХVII Олімпійські ігри. Вони виявилися успішними як в організаційному, так і спортивному аспектах, бо відбувалися в рік вікового ювілею новочасного олімпійського руху. Саме на цих Іграх Україна вперше була репрезентована самостійною командою, ставши однією із 67 держав-учасниць, представники яких виборювали 61 комплект олімпійських нагород у змаганнях із 12 видів спорту.
У Ліллехамері виступили 37 українських спортсменів, взявши участь у змаганнях з 10 видів спорту. Унікальним досягненням стала перемога Оксани Баюл в одиночному фігурному катанні. ЇЇ золота олімпійська медаль першою засяяла під українським державним прапором. Бронзову нагороду виборола Валентина Цербе в біатлоні на дистанції 7, 5 км.
Рік 1996 був ознаменований урочистою датою – 100-літтям від часу проведення перших Олімпійських ігор сучасності та черговими – ХХVI – Іграми олімпіади, що відбулися в американській Атланті. Тут вперше самостійними командами були представлені всі держави, що після розпаду СРСР утворилися на його території, а серед них і Україна. Олімпійська когорта українців якнайкраще засвідчила спортивний потенціал своєї Батьківщини. Виборовши 23 медалі, з-поміж яких 9 золотих, вона вийшла в десятку з-поміж майже 200 країн та ввела Україну до кола лідерів світового олімпійського спорту.
Олімпійськими чемпіонами стали видатні представники уславленої української школи спортивної гімнастики Лілія Підкопаєва (двічі – багатоборство та вільні вправи) та Рустам Шаріпов (вправи на брусах) й чудова легкоатлетка Інеса Кравець (потрійний стрибок), а також унікальний боксер Володимир Кличко (вагова категорія до 91 кг), самобутній майстер греко-римської боротьби В’ячеслав Олійник (вагова категорія до 90 кг), чарівна прима української та світової художньої гімнастики Катерина Серебрянська, гідний спадкоємець незгасної слави Леоніда Жаботинського важкоатлет-важковаговик Тимур Таймазов (вагова категорія до 108 кг), чудові представники української школи вітрильного спорту Євген Браславець та Ігор Матвієнко (клас „470”).
Ігри ХХVII Олімпіади, або Ігри-2000 стали безпрецедентною світовою подією. Перші три місця в підсумковому неофіційному заліку грандіозних змагань посіли спортсмени США, Росії та Німеччини. Українські спортсмени за кількістю медалей – 23 (3 золоті, 10 срібних і 10 бронзових, 165 очок) здобули 13 місце.
Головною нашою героїнею Сіднейської Олімпіади стала яскрава зірка сучасного плавання харків’янка Яна Клочкова, яка виборола дві золоті медалі на дистанціях 200 і 400 м комплексного плавання (на довшій дистанції – зі світовим рекордом) та срібну нагороду на дистанції 800 м вільним стилем. Безумовно, вона стала однією із найвидатніших учасниць останніх Ігор тисячоліття та заслужила на визнання кращою українською спортсменкою десятиріччя та однією із кращих у ХХ сторіччі.
Золотим лауреатом олімпійського Сіднея став і видатний одеський майстер стендової стрільби Микола Мільчев, який переміг із максимально досяжним результатом – 150 зі 150 можливих та повторенням світового рекорду.
Світовим рекордом завершився й виступ у напівфінальній командній гонитві переслідування чудової четвірки наших велосипедистів – трековиків Олександра Симоненка, Сергія Матвєєва, Олександра Феденка та Сергія Чернявського (у фіналі вони вибороли срібні медалі, поступившись спортсменам Німеччини). То був результат багаторічної копіткої праці старшого тренера збірної України з велотреку Віктора Осадчого та його помічників і однодумців. Видатний запорізький майстер плавання Денис Силантьєв поступився переможцеві тільки кількома митями.
Пречудово виступили на Іграх наші боксери, в активі яких дві срібні та три бронзові медалі. За кількістю здобутих олімпійських нагород вони випередили одну з найсильніших команд світу – команду боксерів США, зібравши такий щедрий урожай нагород, якого ніколи не збирали боксери СРСР.
Потішила другим загальнокомандним місцем і чоловіча збірна зі спортивної гімнастики, поступившись тільки китайській команді та випередивши найсильнішу протягом кількох років російську гімнастичну збірну на чолі з визначним гімнастом останнього десятиріччя, багаторазовим олімпійським чемпіоном О. Немовим. Лідер нашої команди Олександр Береш був до того ж ушанований бронзовою медаллю за підсумками особистих змагань у гімнастичному багатоборстві. Не можна не відзначити й срібло нашої жіночої збірної у стрільбі з лука, друге місце майстра греко-римської боротьби Давида Солдадзе, низку інших виступів українських спортсменів, які упевнюють у тому, що за вдумливої серйозної праці, зокрема й у розв’язанні тих проблем, які проявилися на Сіднейській Олімпіаді, можна з оптимізмом дивитися в олімпійське майбутнє нашої країни.
На XIX зимових Олімпійських іграх 2002 у Солт-Лейк-Сіті (США) українська збірна у неофіційному командному заліку посіла 26 місце (два – 5-х місць і одне – 6-е).
На Олімпійський стадіон XXVIII Олімпіади 2004 в Афінах (Греція) збірна команда України вийшла у складі 243 спортсменів та 147 тренерів і спеціалістів. 9 золотих, 5 срібних та 9 бронзових медалей – такий внесок у олімпійську скарбничку України. Найкращі результати знову у плавчині Я. Клочкової, легкоатлета Ю. Білонога, О. Костевич (стрільба кульова), І. Мерлені та Є. Тадеєва (боротьба вільна), В. Гончарові (спортивна гімнастика), Н. Скакун (важка атлетика), Ю. Нікітін (стрибки на батуті).
У Турині (Італія) на XX зимових Олімпійських іграх 2006 р. Україну представляли 53 спортсмени в 10 видах спорту, які вибороли дві бронзові нагороди – Лілія Єфремова (біатлон, гонка на 7, 5 км) і Руслан Гончаров і Олена Грушина (фігурне катання, спортивні танці).
Ігри XXIX Олімпіади 2008 Пекін (Китай) для України відзначилися рекордною кількістю нагород – 27 медалей (7-5-15) і високим 11-м загальнокомандним місцем.
Всього за 58-річний період участі в Олімпійських іграх українські спортсмени завоювали 603 медалі (станом на 2010 рік), з них: 231 золота (особистих – 102), 167 срібних (особистих – 75), 205 бронзових (особистих – 85) нагороди.
 
Список використаних джерел
 
Енциклопедія Олімпійського спорту України / П. М. Азарченков, В. В. Аксютін, Ж. А. Бєлокопитова, В. І. Бобровник, В. Г. Богуславський. – К. : Вид-во НУФВСУ «Олімп. л-ра», 2005. – 463 с.
Національний Олімпійський Комітет України: Історія Олімпійських ігор. – [Електронний ресурс]: режим доступу: http: //www. noc-ukr. org/ua/olympic_ games/ olympic_games_history. html
Олімпійський і професійний спорт: навч. посіб. / Є. О. Павлюк, Є. М. Свіргунець. – Хмельницький, 2010. – 255 с.
Фото Капча