Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
4
Мова:
Українська
1. Відшкодування збитків у разі ушкодження здоров’я працівників або у разі їх смерті
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
Власник зобов'язаний відшкодувати працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків, у повному розмірі втраченого заробітку відповідно до законодавства, а також сплатити потерпілому (членам сім'ї та утриманцям померлого) одноразову допомогу. При цьому пенсії та інші доходи, одержувані працівником, не враховуються.
Розмір одноразової допомоги встановлюється колективним договором (угодою, трудовим договором). Якщо відповідно до медичного висновку у потерпілого встановлено стійку втрату працездатності, ця допомога повинна бути не менше суми, визначеної з розрахунку середньомісячного заробітку потерпілого за кожен процент втрати ним професійної працездатності.
У разі смерті потерпілого розмір одноразової допомоги повинен бути не менше п'ятирічного заробітку працівника на його сім'ю, крім того, не менше річного заробітку на кожного утриманця померлого, а також на його дитину, яка народилася після його смерті.
Якщо нещасний випадок трапився внаслідок невиконання потерпілим вимог нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги може бути зменшено в порядку, що визначається трудовим колективом за поданням власника та профспілкового комітету підприємства, але не більш як на п'ятдесят процентів.
Факт наявності вини потерпілого встановлюється комісією по розслідуванню нещасного випадку.
Власник відшкодовує потерпілому витрати на лікування (в т. ч. санаторно-курортне), протезування, придбання транспортних засобів, по догляду за ним та інші види медичної і соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, що видається у встановленому порядку; подає інвалідам праці, включаючи не працюючих на підприємстві, допомогу у вирішенні соціально-побутових питань за їх рахунок, а при можливості - за рахунок підприємства.
За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігається місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або визнання їх у встановленому порядку інвалідами. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи власник зобов'язаний забезпечити відповідно до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи.
Якщо власник не має можливості працевлаштувати на своєму підприємстві осіб, які частково втратили працездатність, але не стали інвалідами, він зобов'язаний відрахувати цільовим призначенням до Державного фонду сприяння зайнятості населення кошти у розмірі середньорічної заробітної плати працівників за кожне нестворене робоче місце для таких осіб. Працевлаштування цих осіб здійснюється державною службою зайнятості населення.
Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору.
2. В обов’язки служби охорони праці не входить функція:
а) створення на робочих місцях, у структурних підрозділах умов праці відповідно до вимог охорони праці;
б) оперативно-методичного керівництва роботою з охорони праці;
в) організація роботи підрозділів і всього підприємства щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці;
г) контролю за дотриманням чинного законодавства з охорони праці;
д) контролю за виконанням працівниками посадових інструкцій, приписів органів державного нагляду.
Функція створення на робочих місцях, у структурних підрозділах умов праці відповідно до вимог охорони праці належить керівництву підприємства, установи чи організації.
3. Найбільш поширений засіб захисту від ІВ є:
а) захист часом;
б) організаційні заходи;
в) застосування ЗІЗ;
г) екранування;
д) захист відстанню.
У випадку безпосередньої роботи з рентгенівським іонізуючим випромінюванням найбільш поширеним засобом захисту є екранування, якщо мова йде про α- і β-випромінювання – захист відстанню, якщо про γ-випромінювання – захист часом.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1.Норми радіаційної безпеки України. – К.: Мінекоресурсів, 1998 р.
2.Коваленко Г. Радіаційна безпека. – К.: Генеза, 2003 р.
3.Ярошевська В. Безпека життєдіяльності. – К.: Азалія, 2002 р.