Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вплив альтернативних методів оздоровлення на дихальну систему людини

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
7
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вплив альтернативних методів оздоровлення на дихальну систему людини
 
Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука
Корнійчук Я.
 
Анотація. Корнійчук Я. Вплив альтернативних методів оздоровлення на дихальну систему людини. У статті висвітлюється вплив дихання на організм людини.
Ключові слова: альтернативні методи оздоровлення, дихальна система, організм людини.
Аннотация. Корнійчук Я. Влияние альтернативних методов оздоровления на дыхательную систему организма. В статье освещается влияние дыхания на организм человека.
Ключевые слова: альтернативные методы оздоровления, дыхательная система, организм человека.
Abstract. Korniychuk Y. The influence of health improvement methods upon respiratory system. Аrticle speaks about the influence of breathing on the human body
Key words: influence of health improvement methods upon, respiratory system, human body.
Актуальність. Захворювання системи дихання одне із найпоширеніших захворювань на Землі. За статистичними даними ним хворіє кожна 2 людина на планеті. Самі захворювання такі як синусит, риніт, ларингіт, є досить різними за ступенями важкості так само, як і лікуються по різному. Також слід зазначити, що система дихання відіграє досить важливу роль у спорті та фізичному розвитку. Адже, як відомо, від дихання залежить ефективність фізичного розвитку. Крім того, встановлено, що за допомогою альтернативних оздоровчих систем можна досягнути певного позитивного впливу на розвиток системи дихання. У зв’язку з цим маємо мету – охарактеризувати умови впливу альтернативних методів оздоровлення на підвищення фізичного розвитку.
Завдання: Дослідити вплив дихальних вправ на функціональний стан організму людини. Визначити вплив дихальних вправ на фізичний розвиток організму при певних захворюваннях.
Об'єкт дослідження альтернативні оздоровчі методи пов'язані з диханням у системі фізичного виховання.
Предмет – це умови оптимального застосування альтернативних оздоровчих методик на розвиток дихальної системи.
Постановка проблеми. Для початку охарактеризуємо вплив прана ями (дихальних вправ Хатха – йоги) на дихальну систему організму.
У прана ямі часто говориться про користь затримок подиху, у результаті яких у крові та клітинах органів і тканин накопичується вуглекислий газ, який відіграє важливу роль у життєдіяльності організму.
Багато процесів окислювання не можуть проходити без вуглекислоти. Роль вуглекислого газу в різних фізіологічних процесах, які протікають у людському організмі, дуже різноманітна. Зупинимося тільки на деяких властивостях вуглекислоти. Це кращий судинорозширювальний, а також прекрасний анестезійний засіб, що є транквілізатором і заспокійливим засобом для нервової системи. Без вуглекислоти синтезуються амінокислоти, що веде до порушення обмінних процесів, породжуючи цілий ряд захворювань. Вона відіграє велику роль у діяльності дихального центра, збуджуючи його.
Нашому організму для нормальної життєдіяльності потрібно 7-7, 5% вуглекислоти, а в атмосфері її зараз дуже мало (0, 03%). Виходить потрібно навчитися дихати так, щоб вуглекислий газ продукувався в середині організму й зберігався у необхідній концентрації.
Майже у всіх сучасних людей дихання не є правильним – глибоке і часте, без затримок. Це викликає хронічну гіпервентиляцію легень, надлишкове виведення вуглекилого газу з організму і, як наслідок, виникнення багатьох захворювань, наприклад, бронхіальної астми, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, та ішемічної хвороби серця.
Коли людина через неправильний глибокий подих майже цілком позбавляє себе вуглекислого газу, то включаються так звані захисні реакції організму, що перешкоджають його видаленню. Виникають спазми судин бронхів і гладкої мускулатури всіх органів, збільшується секреція слизу, ущільнюються мембрани, що веде до росту вмісту холестерину в крові, звужуються кровоносні судини, розвивається склероз судин бронхів.
Отже, чим глибше подих, тим менше надходить кисню в організм, тобто настає, гіпоксія – кисневе голодування.
При нормалізації подиху вміст вуглекислого газу в організмі підвищується і досягає належного рівня. Починається поступове оздоровлення організму і заспокоюється нервова система, поліпшується сон, підвищується працездатність, або здатність до тривалих навантажень.
Заняття дихальними вправами йогів ведуть до зменшення частоти подиху й до збільшення вмісту вуглекислого газу в організмі.
Головна мета практики пранаями полягає в тому, щоб зробити подих повільним і рідким (до 1-3 подихів на хвилину). А це сприяє нормалізації чотирьох найважливіших систем організму: системи органів дихання, серцево – судинної, нервової й обміну речовин [3, 23].
Для оцінки ефективності впливу прана ями на організм було взято за основу комплекс дихальних вправ з Хатха йоги розроблений Анатолієм Зубковим, одним із перших дипломованих йогів в Московському інституті йоготерапії та його культури. Для визначення впливу методики дихання на організм людини ми використовували два тестові методи для визначення спроможності дихальної системи. Перший тест проба максимального апное підчас вдиху. Другий тест частота дихання за хвилину.
Тест №1. Техніка виконання: спокійно сісти, тримаючи спину рівно вертикально, повністю розслабити все тіло, уникаючи будь яких зовнішніх подразників протягом повного часу, приблизно 1 хв., зробити кілька дихальних актів, після чого зробити плавний спокійний глибокий вдих і плавний максимальний видих, намагаючись максимально витіснити повітря з легенів. Закрити ніздрі великим і вказівним пальцем, і витримати паузу після видиху до найменшого відчуття дискомфорту. Після цього зробити плавний спокійний вдих. Вдих не повинен нічим відрізнятися від звичайного вдиху. Якщо видих буде різким, то це означає що затримка була затягнута.
Тест №2. Техніка виконання-підготовка і вихідне положення аналогічні поперед ньому тесту. В спокійному стані визначити максимальну частоту вдихів і вдихів за одну хвилину.
Для вираження впливу альтернативних методів оздоровлення на організм людини на основі комплексу пропаями були проведені наступні спостереження. Комплекс пранаями включав у себе наступні техніки: дихальна вправа для нервів, повне дихання, анулема-вілема (поперемінне дихання), очищувальне дихання при прана ямі, вправи для збудження легеневих клітин, вправи для збудження кровообігу та ін. До спостереження було залучено юнаків віком до 20р. з середнім рівнем фізичного розвитку, які протягом 3-х років займалися даними методиками, результати виливу на організм в даних юнаків видно наступних графіків.[3, 28]
Для вираження впливу дихальних метрик на фізичний розвиток організму при певних захворюваннях були зроблені наступні спостереження. В основі спостереження лежав розвиток фізичних якостей при певних видах захворювань.
 
До спостереження
№ЗахворюванняСилаШвидкістьГнучкістьВитривалість
1Сколіоз1515+33
2ОРЗ1720+72
 
Після спостереження
№ЗахворюванняСилаШвидкістьГнучкістьВитривалість
1Сколіоз1915+56
2ОРЗ2519+96
 
Примітка
 
Для вираження сили застосовувався тест згинання, розгинання рук в упорі лежачи. Для швидкості застосовувався естафетний тест з комплексної системи. Контрекс 2. Для гнучкості застосовувався тест нахил тулуба в перед з положення сидячи. Для витривалості застосовувавсь комплексна вправа з 4 вправ кожна з яких виконувалась по кілька разів безперервно одна за одною, а саме: присідання, упор присівши – упор лежачи, віджимання, піднімання ніг лежачи на спині. Всі чотири вправи складають один цикл зробити потрібно якомога більше циклів. В таблиці наведені середньо арифметичні дані в групи людей які мали зазначені вище захворювання. Слід зазначити що до кінця спостереження 90% всіх чоловік що мали захворювання на ОРЗ перестали хворіти. Адже з наведених вище графіків видно, що дихальні системи впливають на організм наступним чином. На початку спостереження затримка дихання була 15с. Після спостереження становила 65с. З іншого графіка видно, що частота дихання спала з 15 до 3 дихальних циклів за хв.
Це свідчить про те, що прана яма ефективно впливає на систему дихання, життєву ємкість легенів, об'єм легенів та ін. З другого спостереження ми бачимо, що при ОРЗ та сколіозі дихальні методи позитивно впливають на розвиток фізичних якостей не шкодячи при цьому здоров'ю. При цьому спостерігається, що при сколіозі іде значне покращення сили та витривалості дещо менше гнучкість, швидкість лишається незмінною при ОРЗ також зростає сила і особливо витривалість і трішки менше розвивається інші зазначені якості.
Висновок. Охарактеризувавши альтернативні методи оздоровлення пов'язані з диханням ми бачимо, що дихання має надзвичайно важливий для фізичного розвитку.
Вплив. Провівши спостереження №1 ми дослідили, що під час заняття альтернативою оздоровною системою системи організму стають значно ефективніше функціонувати.
Спостереження №2 показало, що при певних видах захворюваннях можна добитися покращення фізичних якостей без шкоди для здоров'я.
 
Список використаної літератури:
 
1. Айянгар. Б. К. Прояснитель йоги. Йога Дшшка-М. Медси XXI, 1993-527 с.
2. Вімкудеванда Свалі. Повна ілюстрована книга йоги. – К. : Здоров'я. 1992. -193 с
3. Зубков А. Йога в меняющемся мире Физкультура и спорт, 1990. – N 1 -12.
4. Островський Е. П., Рудой В. И. Клас. Йога («Йога – Сутирє» Патанджали й Вгяса – Бхалися). – М. Рос. Акад. наук, отделение истории, Ин – т Востоковедения, 1992-263с.
Фото Капча