Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Застосування елементів панкратіону в процесі фізичного виховання молодших школярів

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
В статті розглянуто інноваційні підходи до організації роботи молодших школярів з фізичного виховання. Вказано елементарні технічні дії одноборства панкратіону, що можуть застосовуватись в процесі фізичного виховання молодших школярів. Розроблено програму загальної фізичної підготовки з елементами панкратіону, яку можна застосовувати у процесі фізичного виховання. В статті висвітлено вимоги до загальної фізичної підготовки учнів початкової школи.
Ключові слова: молодші школярі, фізична підготовка, панкратіон, фізичне виховання.
Постановка проблеми. На сьогоднішній день у загальноосвітній сфері склалась стабільна тенденція на спортивно-видову орієнтацію занять з фізичного виховання. Враховуючи те, що розроблено та практично випробувано велику кількість авторських комплексів і програм з загальної фізичної підготовки та фізкультурно-оздоровчих занять для учнів початкової школи, застосування одноборств у фізичному вихованні школярів залишається актуальним питанням, що потребує вирішення [4; 7-9].
Аналіз останніх досліджень і публікацій. М. О. Носко (2003), Є. Н. Абрамов (2007), В. В. Приходько (2008), О. Бондарчук (2011) пропонують нові напрямки наукових досліджень з фізичного виховання та пошук сучасних форм організації навчання учнів молодших класів. Значна кількість робіт присвячена особливостям диференціації та індивідуалізації процесу фізичного виховання (А. І. Драчук, 2005, І. А. Салук, 2010). Останні дослідження вказують на те, що оптимізація процесу фізичного виховання учнів можливо за допомогою: впровадження новітніх оздоровчих програм та технологій (О. В. Андрєєва [1], Г. Жук [2], М. В. Чернявський [8]; застосування нетрадиційних форм та засобів фізичної культури і спорту (Т. К. Климанова [3], О. В. Циганок [7],
О. О. Харитонова [9], І. М. Коваленко [4]).
Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми. Панкратіон – вид спорту, що набув популярності у більше ніж 50 країнах світу – на п’яти континентах, має глибокі історичні корені і традиції [5; 6]. Сучасний панкратіон окрім суто спортивної складової спрямований на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей з метою гармонійного формування особистості. Але нажаль застосування елементів панкратіону у фізичному вихованні молодших школярів фактично не представлене для наукового загалу.
Формулювання цілей статті. Ціллю статті є розробити програму загальної та спеціальної фізичної підготовки з елементами панкратіону для школярів 1-4 класів.
Виклад основного матеріалу дослідження.
В результаті узагальнення літературних джерел та з урахуванням особистого досвіду роботи за фахом нами було розроблено програму загальної та спеціальної фізичної підготовки з елементами панкратіону для школярів 1-4 класів. Розроблена навчальна програма передбачає реалізацію змісту в обсязі: 1 рік -навчання – 2, 5 години на тиждень (87 годин на рік), 2 і 3 рік – 3, 5 години на тиждень (130 годин на рік), 4 рік – 4 години на тиждень (148 годин на рік). Учитель може варіювати кількість годин, виходячи з матеріально-технічного забезпечення навчального закладу, а також відведених годин на гурткову, секційну роботу.
Кількість учнів в групі може змінюватись в залежності від санітарно-гігієнічних норм (з розрахунку 4 кв. м на дитину), матеріально-технічного забезпечення навчального закладу та використання індивідуального і диференційованого підходів з метою якісного засвоєння учнями програмного матеріалу.
Мета розробленої програми загальної та спеціальної фізичної підготовки з елементами боротьби панкратіону:
  • зміцнення здоров'я, сприяння гармонійному фізичному розвитку і фізичній підготовленості та покращення стану здоров’я дітей;
  • підвищення функціональних можливостей та фізичної підготовленості молодших школярів.
На заняттях із загальної фізичної підготовки з елементами панкратіону, вирішуються наступні завдання: підвищення мотивації молодших школярів до єдиноборств та різних видів рухової діяльності; удосконалення спеціальних фізичних якостей: сили, швидкості, витривалості, гнучкості та спритності; удосконалення засад техніки, опанування та засвоєння більш складних за координацією елементів в панкратіоні; підвищення здатності організму протидіяти травмам та захворюванням; заохочення учнів до здорового способу життя; формування життєво важливих навичок і умінь з різних видів рухової активності; створення оптимальних умов для формування здорового організму школярів; сприяння навчанню елементів панкратіону для подальшого удосконалення навичок спортивної боротьби; пропаганда активного способу життя та підвищення інтересу і потреби до занять фізичними вправами.
Завдання програми вирішуються шляхом застосування комплексного підходу та складаються з: навчальних, оздоровчих та виховних аспектів.
Пропонуємо орієнтовний зміст програмного матеріалу зі спеціальної фізичної підготовки з елементами панкратіону для 1 класу.
Зміст навчального матеріалу: Стійка та переведення в положення партеру. Стійки: середня, низька. Переведення в партер з захопленням обох ніг з подальшою фіксацією. Техніка утримання в положенні партеру та переміщення: демонстрація утримань: «сайд маунт»; «фул маунт»; «бек маунт»; переміщення по колу утримуючи в положенні «сайд маунт»; демонстрація маунтів зі зміною положень на швидкість – 1 хв;
Вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів: володіє: технікою боротьби в стійці; виконує: стійки та переведення в партер з захопленням обох ніг; середню стійку, низьку стійку. Виконує наступні утримання: «сайд маунт»; «фул маунт»; «бек маунт». Вміє переміщуватись по колу утримуючи суперника в положенні «сайд маунт».
Програма спеціальної фізичної підготовки з елементами панкратіону для учнів 2 класу передбачає.
Положення та переміщення:
  • стійки: стройова, фронтальна, бойова, лівостороння та правостороння;
  • переміщення уперед, назад, у ліву та у праву сторони;
  • пересування приставним кроком по колу, у ліву та у праву сторони; пересування стрибком з двох ніг та з однієї ноги на іншу (човникове пересування).
Утримання:
  • утримання збоку з захватом однієї руки, руки та шиї
Фото Капча