Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Застосування фізичної реабілітації в середовищі студентів з гіпертонією

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Застосування фізичної реабілітації в середовищі студентів з гіпертонією
 
Кусік Т.
Міжнародний економіко-гуманітарний університет
імені академіка Степана Дем'янчука
 
Анотація. Кусік Т. В. Застосування фізичної реабілітації в середовищі студентів з гіпертонією. В статті розглянуто процес фізичної реабілітації студентів, які мають гіпертонію.
Ключові слова: фізична реабілітація, спеціальна медична група, гіпертонія.
Аннотация. Кусик Т. Применение физической реабилитации в среде студентов с гипертонией. В статье рассмотрен процесс физической реабилитации студентов, которые имеют гипертонию.
Ключевые слова: физическая реабилитация, специальная медицинская группа, гипертония.
Abstract. Kusik T. Application of physical rehabilitation of students with the hypertonic. In article process of physical aftertreatment of students which have a hypertonia is surveyed.
Key words: the physical aftertreatment, special medical bunch, a hypertonia.
 
Вступ. Серцево-судинна система відіграє важливу роль в життєдіяльності організму, постачає всім тканинам і органам поживні речовини, виносить продукти обміну. Тому при захворюваннях апарату кровообігу порушується функціональна діяльність всього організму, знижується працездатність, наступає передчасна старість. Серцево-судинні захворювання є основною причиною інвалідності і смертності людей у більшості країн світу.
Виникненню захворювання сприяє ряд чинників зовнішнього і внутрішнього середовища: переїдання, вживання алкоголю, нікотину, гіподинамія, фізичні і нервово-психічні перевантаження, інфекції, інтоксикації, спадковість, тощо.
Гіпертонічна хвороба – захворювання серцево-судинної системи, що характеризується постійним або періодичним артеріального тиску. На відміну від інших форм артеріальної гіпертензії це підвищення не є слідством іншої хвороби.
Гіпертонічна хвороба – хвороба ХХ століття. Захворювання серцево-судинної системи проявляються болем у ділянці серця, порушенням ритму, серцебиттям, задишкою, набряками, ціанозом.
Серцево-судинні захворювання лікують комплексно з включенням медикаментозного лікування, дієтотерапії, фізичної реабілітації. Засоби останньої – ЛФК, лікувальний масаж, працетерапія та фізіотерапія. їх призначають, як у лікарняних, так і в поліклінічних закладах.
Мета статті: визначити засоби фізичної реабілітації при гіпертонічній хворобі.
Завдання дослідження:
1. Розкрити причини виникнення і клінічні прояви гіпертонічної хвороби.
2. Визначити, які засоби фізичної реабілітації використовуються при гіпертонічній хворобі.
Об'єкт дослідження: вплив лікувальної фізичної культури на показники артеріального тиску у пацієнтів з гіпертонічною хворобою вікової групи від 28 до 37 років.
Предмет дослідження: вплив занять з лікувальної фізичної культури на показники артеріального тиску у пацієнтів з гіпертонічною хворобою вікової групи від 28 до 37 років протягом стандартного курсу лікування.
Аналіз останніх публікацій. Гіпертонічна хвороба – це хронічне захворювання, що вражає різні системи організму, що характеризується підвищенням артеріального тиску вище за норму, найпоширеніше захворювання серцево-судинної системи. Встановлено, що страждаючі гіпертонічною хворобою складають 15 – 20% дорослого населення за даними різних епідеміологічних досліджень. Гіпертонічна хвороба досить часто приводить до інвалідності і смерті. В основі захворювання лежить артеріальна гіпертензія. Артеріальна гіпертензія є одним з головних чинників ризику розвитку ІХС, мозкового інсульту і інших захворювань.
Гіпертонічна хвороба має неухильну тенденцію до зростання і пов'язано це, перш за все з тим, що гіпертонічна хвороба – це хвороба цивілізації, її негативних сторін (зокрема, інформаційного буму, збільшеного темпу життя, гіпокінезії і ін.). Все це викликає неврози, у тому числі серцево-судинні, негативно впливаючи на організм і його регуляторні механізми, у тому числі на регуляцію судинного тонусу. Крім цього, неврози і стреси ведуть до зайвого викиду в кров катехоламінів і тим самим сприяють розвитку атеросклерозу.
Причинами виникнення гіпертонічної хвороби є атеросклеротичні поразки периферичних судин і порушення нейроендокринной регуляції. Повної ясності в розумінні етіології гіпертонічної хвороби немає. Зате добре відомі чинники, що сприяють розвитку захворювання:
нейропсихічне перенапруження, емоційний стрес;
спадково-конституційні особливості;
- професійні шкідливості (шум, напруга зору, підвищена і тривала концентрація уваги) ;
- надмірна маса тіла і особливості харчування (зайве споживання солоної і гострої їжі) ;
зловживання курінням і алкоголем;
вікова перебудова регуляторних механізмів (юнацька гіпертонія, клімакс у жінок) ;
травми черепа;
гіперхолестеринемія;
хвороби нирок;
атеросклероз;
алергічні захворювання і ін.
Оскільки рівень АТ визначається співвідношенням серцевого (хвилинного) викиду крові і периферичного судинного опору, патогенез гіпертонічної хвороби формується внаслідок зміни цих двох показників, які можуть бути наступними:
підвищення периферичного опору, обумовлене або спазмом, або атеросклерозною поразкою периферичних судин;
збільшення хвилинного об'єму серця внаслідок інтенсифікації його роботи або зростання внутрішньо-судинного об'єму циркулюючої крові (збільшення плазми крові через затримку натрію) ;
поєднання збільшеного хвилинного об'єму і підвищення периферичного опору.
До чинників ризику, обтяжливий перебіг артеріальної гіпертонії (гіпертензії) і погіршуючим її прогноз відносяться:
Вік. У чоловіків – старше 55 років, у жінок – старше 65 років.
Куріння пацієнта.
Загальний холестерин більше 6, 5 ммоль на літр.
Сімейний анамнез ранніх серцево-судинних захворювань.
Інші чинники ризику, які погіршують прогноз на перебіг гіпертензії, такі як ожиріння, малорухливий спосіб життя, приналежність до соціоекономічної групи високого ризику, цукровий діабет, приналежність до етнічної групи високого ризику і т. д.
Всі ці чинники ризику діляться на кориговані (ті, на які можна вплинути чи за допомогою кардіолога, медицина або самому пацієнту) і некориговані.
До коригованих чинників відносяться куріння, малорухливий спосіб життя, підвищений холестерин, цукровий діабет. Некориговані чинники – вік,
Фото Капча