Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Застосування лазерів в косметології

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
17
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Реферат на тему:
 
«Застосування лазерів в косметології»
 
Зміст
 
Лазерна косметологія в сучасній медицині
Лікування оніхомікозу за допомогою лазера
Видалення новоутворень
Лазерний пілінг
Лікування пігментації
Лікування вугрової хвороби
Усунення рубців та стрій
Видалення сосудів та куперозу
Лазерне видалення целюліту та ліпосакція
Лазерна епіляція
Лазерне видалення татуювань
Лікування псоріазу лазером
 
Лазерна косметологія в сучасній медицині
 
Сучасна медицина досягла таких неймовірних технологій, що лазерна косметологія вже ні в кого не викликає подиву. За допомогою лазерної косметології можна кардинально поміняти свою зовнішність, надавши їй повного омолодження і звершень краси. Так само можливо видалити деякі вікові дефекти шкіри. Лазерні технології вже далеко просунулися в порівнянні з променевими типами лікування шкірних дефектів. Лазерне лікування менш небезпечне, воно не викликає опіки, почервоніння, висипання та інші небажані дерматологічні захворювання. Лазерна корекція на даному етапі дуже безпечна, але, не дивлячись на це, кращим варіантом буде пройти консультацію у лікаря дерматолога з приводу лазерної корекції. Також цей лікар призначить вам кількість лазерних процедур, визначить тип вашої шкіри, її особливості і дасть оцінку результатам, які ви очікуєте від лазерної корекції.
У сучасній медицині існує три типи лазерних пристроїв, за допомогою яких проводиться корекція. Виділяють такі як лазер для боротьби з небажаними віковими змінами шкіри або для боротьби зі зморшками, другий тип лазера, що бореться з небажаними волоссям або лазерна епіляція і третій типу лазера, що видаляє старі капіляри. Дані лазери чудово справляються зі своїм завданням, усунення косметичних проблем. Одним з останніх нововведень в лазерної корекції стала корекція шкіри від вікових змін. Вікові зміни мають на увазі судинну сітку на обличчі.
Ще одним нововведенням в лазерну терапію стало лікування доброякісних утворень на шкірному покриві людини. Лазерна терапія тепер лікує бородавки і папіломи. Дуже важливий крок у розвитку косметології, так як багато жінок страждають від цих утворень. Найгіршим варіантом є утворення бородавки або папіломи на обличчі. Важливо знати, що перед тим, як лікувати ці утворення потрібно пройти спеціальне обстеження та проконсультуватися у лікаря, можна лікувати її лазерною корекцією чи ні. Ще одним невеликим досягненням є видалення за допомогою лазерної корекції вугрової висипки і шкірних запалень.
 
Лікування оніхомікозу за допомогою лазера
 
Оніхомікоз – це вогнище грибкової інфекції, здатне викликати сенсибілізацію організму. Крім того, гриби виділяють токсичні для організму людини речовини. В процесі лазерного засвічення ураженого нігтя (обробки світлом певної довжини хвилі з певними параметрами) відбувається трансформація енергії лазера в теплову, причому локальна температура підвищується до 50-55 градусів, що викликає коагуляцію білка і загибель міцелію гриба. Цей процес і називається стерилізацією.
На ранніх стадіях захворювання лазер дозволяє швидко і комфортно повністю усунути грибок. При важких станах даний метод забезпечує значне поліпшення зовнішнього вигляду і лабораторних показників.
 
Видалення новоутворень
 
Поява на шкірі бородавок, папілом, кератом – не лише естетична, а й медична проблема. Вся справа в тому, що дуже часто розвиток на шкірі злоякісних новоутворень починається саме на місці появи таких, здавалося б, нешкідливих естетичних дефектів. Єдиним радикальним способом лікування доброякісних утворень шкіри є повне їх видалення.
Найбільш сучасний і делікатний метод лікування бородавок, папілом та інших новоутворень на сьогоднішній день – лазерне видалення. За допомогою лазерного лікування новоутворень можна позбутися бородавок, папілом, кератом на руках, обличчі або будь-яких інших ділянках тіла. Перед процедурою лікар обов'язково з'ясує вид утворення, визначить його доброякісність, глибину залягання для того, щоб правильно підібрати спосіб видалення і глибину впливу.
При видаленні новоутворення фахівець направляє лазерний промінь на тканину утворення, не зачіпаючи при цьому сусідні тканини. Новоутворення в буквальному сенсі випаровується назавжди під дією лазерного променя.
Переваги процедури лазерного видалення новоутворень:
Естетичність. Після видалення не утворюються рубці.
Швидке і безболісне відновлення. Загоєння видаленого елемента відбувається під скоринкою, яка відпадає сама протягом 10-14 днів.
Безкровність. Лазерний промінь моментально зупиняє кровотечу, «запаюючи» нагріті в процесі стінки судин.
Стерильність. Місце обробки знезаражується бактерицидною дією лазерного променя.
Безконтактність. Ризик зараження і механічного пошкодження тканин виключений, оскільки наконечники апарату не торкаються шкіри.
Швидке видалення. Вся процедура з видалення новоутворення може тривати менше однієї хвилини (якщо йдеться про елемент маленьких розмірів).
Одночасна профілактика рецидивів. В процесі процедури в зоні обробки знищується сам вірус, який став причиною появи утворення.
Цифровий контроль. Спеціаліст регулює тривалість впливу, інтенсивність і глибину проникнення променя.
 
Лазерний пілінг
 
Процедура лазерного пілінгу дозволяє продовжити молодість при появі перших ознак в'янення шкіри. Вона показана всім, хто хоче освіжити свою шкіру, надати їй сяючий, здоровий колір, усунути дрібні нерівності, поверхневу пігментацію, перші зморшки. Лазерний пілінг може проводитися практично на будь-якій ділянці тіла, яка піддається віковим змінам. Найчастіше процедура застосовується для профілактики старіння шкіри обличчя, зони декольте, китиць рук.
Залежно від глибини впливу лазерного променя, цей метод дозволяє вирішувати різні проблеми шкіри. Для корекції легких вікових косметичних дефектів і профілактики старіння застосовується поверхневий пілінг.
Методика заснована на випаровуванні поверхневого шару шкіри лазерним променем. Під вплив потрапляють омертвілі клітини, а видалення ороговілого шару сприяє запуску процесів активної регенерації, стимулює природне вироблення колагену. Завдяки цьому зникають дрібні зморшки і нерівності, очищаються пори, шкіра стає еластичною і пружною, набуває здорового сяючого вигляду.
 
Лікування пігментації
 
Фракційна лазерна терапія – новітня технологія лікування пігментних плям, дія якої базується на точковому руйнуванні клітин на ділянках гіперпігментації шкіри. Під час процедури забарвлюючий пігмент – меланін, який утворює на шкірі темні плями, поглинає лазерне випромінювання і руйнується. Крім того лазерний промінь формує мікроскопічні канали в самих пігментних плямах, при повному збереженні навколишніх тканин. Якраз за рахунок навколишніх здорових тканин запускається процес активного утворення нових клітин, які виробляють і накопичують нормальну кількість пігменту.
Завдяки цьому шкіра освітлюється, набуває сяючого, рівного відтінку, пігментні плями зникають або значно зменшуються.
Покази до проведення процедури:
пігментні плями на обличчі та тілі;
веснянки та «сонячні» плями;
пігментовані рубці;
вікові пігментні плями.
Лікування вугрової хвороби
Сенс процедури лазерної терапії постакне полягає в контрольованому лазерному випаровуванні верхніх мікрошарів шкіри і вирівнюванні краю кожного дефекту з рівнем неушкодженої тканини. Лазерний промінь створює в рубцевій тканині мікроперфорації на всю глибину постакне. У цих місцях рубець практично руйнується. Завдяки тепловому впливу на шкіру з навколишніх здорових тканин відбувається проростання молодих клітин шкіри з поступовим заміщенням рубцевої тканини.
Після необхідного курсу процедур лазерного лікування постакне рубці зникають або значно зменшуються, розгладжується рельєф і вирівнюється тон шкіри, звужуються пори.
Покази до проведення процедури:
дефекти шкіри, що залишилися після вугрової хвороби, вітряної віспи: плями, ямки, атрофічні рубці постакне;
розширені пори;
товста нерівна шкіра.
 
Усунення рубців та стрій
 
Метод фракційної лазерної терапії рубців і стрій полягає в тому, що лазерний промінь дрібними крапками (фракціями) випаровує пошкоджену шкіру, руйнуючи при цьому сполучну тканину. Завдяки тепловому впливу на шкіру з оточуючих здорових тканин відбувається проростання молодих клітин з поступовим заміщенням рубцевої тканини. Мікротунелі, утворені лазерним променем, запускають відновні процеси в шкірі і стимулюють утворення нового колагену та еластину, покращують регенерацію тканин, що забезпечує швидке відновлення шкіри.
Після необхідного курсу процедур фракційної лазерної терапії шрами і розтяжки стають м'якими і еластичними, не деформують шкіру. За кольором наближаються до тону шкіри, по рельєфу – вирівнюються з рівнем шкіри: глибокі борозни піднімають своє дно, а виступаючі над поверхнею шкіри стають плоскими. Змінюється сама структура дефектів шкіри, вони стають менш помітними або повністю зникають.
Дана технологія дозволяє ефективно лікувати стрії і практично будь-які види рубців, в тому числі гіпертрофічні, атрофічні, келоїдні і рубці після акне.
Покази до проведення процедури:
розтяжки в області стегон, боків, живота, попереку, грудей;
знижена еластичність шкіри навколо розтяжок;
всі види шрамів і рубців, в тому числі гіпертрофічні, атрофічні, келоїдні;
рубці після акне.
Видалення сосудів та куперозу
Незважаючи на дослідження які активно проводились в цій сфері, природа зовнішніх судинних дефектів не розкрила своїх таємниць перед вченими. Найбільш імовірною вважається теорія ослаблення контакту судинної системи з нервовими закінченнями. Як наслідок порушується функція шкіри і циркуляція крові в мікросудинному руслі.
Збій, в свою чергу, веде до новоутворень в судинах – зірочок, павучків і їм подібних. Самі по собі вони безпечні, але своєму власникові вони доставляють естетичний дискомфорт.
До поширених видів судинних новоутворень відносяться:
зірочки – неприродні розширення судин;
гемангіоми – доброякісні утворення в судинах;
купероз – запалення шкіри через розширення судин;
 Лазерна терапія дуже ефективна при видаленні судинних зірочок. Вона розгладжує і склеює як червоні, так і сині судини, прибираючи їх углиб під шкіру. Принцип роботи лазера простий – світло проникає в судину, нагріває оксигемоглобін і запаює судину зсередини, в результаті чого стінки спадаються. У тому випадку, якщо мова йде про невелику судинну зірочку (ангіому) або судинах на крилах носа, то вони можуть пропасти вже після однієї процедури. Якщо ж мова йде про більшу проблему, то вона стає менш помітна і вимагає декількох процедур.
 
Лазерне видалення целюліту та ліпосакція
 
Для боротьби з целюлітом використовуються самі різні методи, але тільки вплив лазером може гарантувати швидкий і головне ефективний результат. Сфокусований лазер діє на жирові тканини, відновлюючи пошкоджену структуру, і при цьому не завдає шкоди шкірних покривів.
Лазерне видалення целюліту має такі переваги:
процедура проводитися для будь-яких ділянок тіла;
видалення може бути вироблено в будь-якому віці;
позитивний ефект видно після першої процедури;
Основна перевага в тому, що лікувати целюліт за допомогою лазерного апарата, можна практично безболісно, а кожна процедура триватиме не більше години.
Ліпосакцією називають видалення підшкірно-жирової клітковини (а точніше, її надлишку) з метою корекції фігури. З усіх методів видалення жиру найбільш безболісним методом є лазерна ліпосакція, відгуки про неї тільки хороші. Приємно й те, що на тілі після процедури зазвичай не залишається ніяких нерівностей і шрамів. Вплив на жирові клітини лазером відбувається через прокол на шкірі, а не через надріз. Крім того, забезпечується природний ліфтинг (підтяжка шкіри). Шкіра розгладжується і виглядає здоровою.
Як правило, лазерну ліпосакцію роблять під місцевою анестезією в стаціонарних умовах. Якщо потрібно прибрати жир на невеликій ділянці, можна зробити і амбулаторно. Енергія лазера доставляється через порожнисту голку діаметром 1 мм, яку вставляють через шкіру. Вона переміщається, а лазерна енергія розриває і спалює жирові клітини. Кінець порожнистої голки помітний, завдяки спеціальному підсвічуванні червоного кольору, яке видно через шкіру. Перевага лазерної ліпосакції в тому, що лазер впливає також і на шкіру, стискаючи колагенові волокна. Процедура в середньому займає від 45 хвилин до години.
 
Лазерна епіляція
 
Лазерна епіляція вважається однією з найпопулярніших на сьогоднішній день косметологічних процедур для видалення небажаних волосків з тіла. Величезна популярність лазерної епіляції цілком з’ясовна численними перевагами цієї процедури: видалення волосся за допомогою лазера гарантує тривалий і стійкий результат і, до того ж, супроводжується мінімальними неприємними відчуттями – що в кращу сторону відрізняє лазерну епіляцію від традиційних методів видалення волосся типу воскової або цукрової епіляції.
Принцип дії лазерної епіляції дуже простий і практично ідентичний принципу дії ще однієї популярної процедури з видалення небажаного волосся – фотоепіляції. Якщо при фотоепіляції волосяний фолікул руйнується спрямованим світловим випромінюванням високої інтенсивності, то лазерна епіляція припускає досягнення аналогічного ефекту за рахунок спрямованого лазерного випромінювання. Точковий вплив лазера руйнує пігмент меланін, який міститься у волосяних фолікулах, і сам фолікул, що запобігає росту нового волосся. За допомогою лазерної епіляції можна позбутися від небажаних волосків в будь-якій області тіла, а тривалість процедури становить всього десять-п’ятнадцять хвилин (зрозуміло, цей показник залежить від області, що підлягає епіляції).
Сама по собі процедура видалення волосків за допомогою лазера куди менш болюча, ніж, приміром, воскова епіляція. Крім того, в деяких випадках для полегшення неприємних відчуттів на шкіру перед процедурою наноситься спеціальний гель-анестетик. Тривалість процедури в середньому становить від десяти до двадцяти хвилин (для видалення волосся під пахвами, приміром, потрібно близько семи-десяти хвилин). Після видалення волосся лазером на шкірі в місці впливу лазерного випромінювання може спостерігатися незначне почервоніння, яке найчастіше зникає вже через одну-дві години.
 
Лазерне видалення татуювань
 
Серед пропонованих методів виведення тату лазерне видалення є найдієвішим і безпечним. Косметологи вже давно віддали перевагу цій процедурі. Вона дозволяє вивести тату без небажаних наслідків і ускладнень, отримавши на місці малюнка чисту і гладку шкіру. Принцип видалення зображення полягає в проникненні лазерних променів крізь тканину. Глибина їх впливу може досягати п’яти міліметрів. Промені не пошкоджують шкірний покрив і впливають на сам пігмент, фрагментуючи його на найдрібніші деталі. Макрофаги поглинають ці частинки, що дозволяє лімфатичній системі вивести їх з людського організму.
Не варто очікувати швидкого результату, проводячи видалення тату лазером. До і після процедури потрібно слідувати рекомендаціям лікаря, що дозволить прискорити процес і уникнути непередбачених ускладнень.
 
Лікування псоріазу лазером
 
Використовується тип газового лазера з ультрафіолетовим випромінюванням. Дане пристосування все частіше застосовують в УФ терапії. Для створення вузьконаправленного променя світла в ультрафіолетовому діапазоні змішуються гази. Промінь фокусується на ураженій хворобою ділянці шкіри і переносить свою енергію в тканину. Клітини шкіри взаємодіють з лазером. Таким чином, сповільнюється їх надмірний ріст і знімається запалення на ураженій псоріазом шкірі.
Терапія побудована на використанні сфокусованого вузького променя, який діє виключно на псоріатичні бляшки. Це знижує ризик появи пухлини на шкірі. Завдяки високим дозам опромінення, кількість процедур зводиться до мінімуму.
Головною особливістю лікування псоріазу лазером є задіяння хвиль певної довжини. Вони мають суттєві відмінності від звичайного спектру ультрафіолетового світла.
 
Література:
 
Фото Капча