Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Архітектурні рішення будівель найсучаснішіх готелів

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
16
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вступ
 
Давньоримський архітектор Вітрувій вважав, що архітектура це сукупність трьох складових – користі, міцності і краси. Ця формула залишається сучасною і сьогодні. Гармонійне поєднання функціонального, конструктивного і естетичного чинників дає в результаті не просто будівлю, а витвір архітектури, що відображає особливості своєї епохи. Будучи продуктом синтезу мистецтва і техніки, архітектура у всі часи була віддзеркаленням економічної ситуації в суспільстві, постійно реагувала на соціальне замовлення і досягнення технічного прогресу. Поява тих або інших типів архітектурних споруд завжди визначалася суспільним устроєм і національними особливостями країни, системою релігійних вірувань і народними традиціями.
В сучасному світі в епоху науково-технічного прогресу і розквіту нових технологій, в період економічної інтеграції і глобалізації відбувається бурхливий розвиток туристичного і готельного бізнесу. Процес об'єднання Європи, відкриття «залізної завіси», широке розповсюдження нових інформаційних технологій роблять світ відкритішим. З кожним роком росте кількість людей, мандрівних з діловими або туристичними цілями. Повноцінний комфортабельний відпочинок, можливість побачити нові міста і країни, відвідати історичні місця і визначні пам'ятки, насолодитися красою природи – заповітна мрія багатьох. За здійсненням цієї мрії, за втіленням чарівної казки в життя і відправляються сучасні мандрівники. Часто мотивом для поїздки може бути просто бажання змінити обстановку. Тому роль готелю в сучасній інфраструктурі туризму важко переоцінити. Він повиннен виправдати всі очікування клієнта, стати для нього на якийсь час затишним і комфортабельним будинком, що запам'ятається чимось індивідуально-неповторним.
 
Архітектурні рішення будівель найсучаснішіх готелів
 
Імідж готелю – поняття складне і багатогранне, він стає результатом втілення в життя концепції готелю, тієї ідеї, яка лягає в основу його створення. Можна сказати, що позитивний імідж з'являється при гармонійній єдності форми і змісту. При цьому архітектурне вирішення готелю є формою, а робота сервісних служб – змістом.
Архітектура готелю або готельного комплексу – поняття складне і багатогранне, таке, що включає зовнішній вигляд будівель, їх внутрішнє планування, ландшафтну організацію території і внутрішнє вбрання приміщень. Кожна складова важлива і самостійна, але тільки в комплексі, з'єднуючись в одне гармонійне ціле, вони стають закінченим художнім чином, відповідним загальній ідеї готелю.
Роль архітектури у формуванні іміджу готелів незвичайно важлива. Виразна архітектурна зовнішність стає тим візуальним чинником, який справляє найперше і сильне враження на клієнта. Аналізуючи різноманіття тих, що існують на сьогоднішній день в світі готелів і готельних комплексів, можна зробити висновок, що практично всі сучасні архітектурні напрями і течії знайшли тут своє віддзеркалення. Це пов'язано з тим, що будучи складним і комплексним по своєму призначенню об'єктом, що поєднує в собі разом житло та суспільно-розважальні функції, готель дозволяє архітекторові втілити найсміливіші новаторські ідеї, створити виразний образ, що запам'ятовується.
Саме створення такого яскравого образу, а не просто споруди, і є тією метою, яку ставить перед автором проекту замовник-інвестор. При цьому важливо, щоб об'єкт був гармонійно вписаний в існуючу забудову або навколишній природний ландшафт. Виразна пластична зовнішність, самобутній інтер'єр, що запам'ятовується, використання національних особливостей місцевої архітектури і традиційних матеріалів – ось ті архітектурні засоби, якими створюється неповторна атмосфера – невід'ємна частина іміджу готелю.
Архітектурно-планувальні рішення готелів часто диктуються природно-кліматичними чинниками, культурно-історичними особливостями певного регіону, його архітектурними традиціями. Саме використання традиційних для даної місцевості планувальних прийомів і будівельних матеріалів у поєднанні з несподіваними новаторськими ідеями забезпечує готелю такий привабливий для приїжджих національний колорит. Застосування в декорі і оформленні інтер'єру специфічних деталей – витворів мистецтва або авторського дизайну, антикварних меблів або виробів ремісничої творчості завершує формування цілісного і яскравого художнього образу готелю, що запам'ятовується клієнтові на емоційному рівні. Окрім цього величезне значення має раціональна функціональна організація простору готелю – розділення його на гостьову і службову зони і забезпечення зручного зв'язку між ними, а також сучасне інженерне устаткування. Таким чином, ще на стадії проектування, а потім і будівництва формуються основи сприятливого іміджу підприємства і закладається база для його процвітання.
В сучасному світі існує величезна кількість готелів. Вони розрізняються за призначенням, місткістю, поверховістю, типу конструкцій, рівню комфорту, місцю розташування і іншим ознакам. Всі ці ознаки у свою чергу роблять вплив на архітектурно-планувальне рішення, а значить і на імідж готелю. Адже сьогодні готель перестав бути просто місцем для тимчасового нічлігу. Високого рівня комфорту вже недостатньо. Для успіху в конкурентній боротьбі необхідно враховувати вимоги сучасного ринку. Просто розважати гостей і забезпечувати їх комфорт – тепер цього дуже мало, треба ще і дивувати, а може навіть приголомшувати.
Так якими ж архітектурними засобами добиваються успіху провідні готелі світу? Які основні сучасні тенденції, в яких напрямах розвивається архітектура готелів?
Архітектурні споруди, як і інші явища сучасної художньої культури, важко загнати в жорсткі рамки якого-небудь стилю або напряму. Вони часто знаходяться на грані, є складним поєднанням різних традиційних і новаторських архітектурних прийомів. Тому логічним представляється умовно розділити строкате різноманіття сучасних готелів на групи по принципах їх розташування і способу будівництва. Для кожної групи характерні якісь загальні архітектурні особливості.
Сучасні багатоповерхові готелі – комплекси з дуже високим рівнем комфорту, пропонують широкий набір послуг, мають розвинену інфраструктуру. Часто такі готелі входять в усесвітньо відомі міжнародні мережі – «Шератон», «Хілтон» і ін.
Фото Капча