Предмет:
Тип роботи:
Реферат
К-сть сторінок:
18
Мова:
Українська
Реферат на тему: «Виробнича підприємницька діяльність»
Зміст
Вступ
1.1. Загальні відомості про підприємництво, його ознаки
1.2. Виробнича підприємницька діяльність
1.3. Форми виробничого підприємництва
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Виробниче підприємництво можна назвати ведучим видом підприємництва – в цьому виявляється актуальність теми. Тут здійснюється виробництво продукції, товарів, робіт, надаються послуги, створюються певні духовні цінності. До виробничих підприємництву відносяться інноваційна, науково-технічна діяльність, безпосередньо виробництво товарів і послуг, виробниче їх споживання, а також інформаційна діяльність у цих областях. Будь-який підприємець, який мав намір зайнятися виробничою діяльністю, насамперед, повинен визначити, які конкретно товари він буде виробляти, які види послуг надавати. Наступний етап виробничого підприємництва – придбання або оренда факторів виробництва (виробничі фонди, робоча сила інформація.
Для початку виробничої діяльності підприємцям треба мати необхідний стартовий капітал. Якщо такого капіталу немає, то підприємці вимушені звертатися в комерційний банк або до іншого володаря вільних грошових коштів за отриманням кредиту. Однак, при повному розумінні майбутньої справи, обізнаності в аспектах виробництва та переконливості, можна залучити у власну справу капітал інших людей, яких ви зможете зацікавити і переконати вкласти кошти саме «у вас». Метою реферату є детальне розкриття основних видів, принципів та аспектів виробничої підприємницької діяльності
1.1. Загальні відомості про підприємництво, його ознаки
Підприємництво є одним із різновидів творчої, пошукової, ризикової соціальної діяльності і в більшості країн світу з ринковою економікою вважається одним із найпрестижніших. Адже саме цей вид діяльності у відповідних умовах найкращим чином виявляє людську суть, допомагає прояву працівника як особистості. Підприємництву властивий більш індивідуальний характер, високий ступінь стимулювання співробітників, що призводить до більш повної реалізації потенціалу кожного з них. Здійснюючи самостійну підприємницьку діяльність, працівник значно зростає як людина: він росте і професійно і інтелектуально. І це має цілком реальні позитивні наслідки для всього суспільства.
Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Для чіткого розмежування підприємництва та інших видів діяльності необхідно усвідомлювати ознаки підприємницької діяльності.
1) Підприємництво є самостійною діяльністю. Це означає, що, по-перше, підприємництво в Україні може здійснюватися в будь-яких організаційних формах, визначених законами України, на вибір підприємця. Також фізичні особи мають можливість зареєструватись як громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності і провадити таким чином діяльність без створення організації. По-друге, принцип вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності – підприємці мають право здійснювати самостійно будь-яку діяльність відповідно до потреб ринку, на власний розсуд приймаючи відповідні рішення, що не суперечать законодавству.
2) Підприємництво є ініціативною діяльністю. Це означає, що зайняття підприємницькою діяльністю є добровільним вчинком. Жоден державний орган, недержавна організація, посадова особа не можуть примусити до зайняття підприємницькою діяльністю. Проте це не означає, що особа не може бути примушена до виконання добровільно взятих на себе зобов'язань (наприклад, за договором, укладеним в процесі провадження підприємницької діяльності) або зобов'язань, що передбачені державою і випливають зі здійснення особою підприємницької діяльності (наприклад, зобов'язань зі сплати податків).
3) Підприємництво є систематичною діяльністю. Проте чітких кількісних критеріїв систематичності (тобто, скільки разів потрібно зайнятися діяльністю для того, щоб вона вважалася підприємницькою) законодавством не встановлено. Хоча і цей кількісний критерій є дещо умовним, адже, наприклад, за положеннями кримінального права систематичною діяльністю вважається така, що відбувалася три і більше разів.
4) Підприємництво є діяльністю на власний ризик. Це означає, що за порушення договірних зобов'язань, кредитно-розрахункової і податкової дисципліни, вимог до якості продукції та інших правил здійснення господарської діяльності підприємство та приватний підприємець самостійно несуть відповідальність, передбачену законодавством України.
5) Підприємництво є господарською діяльністю. Це означає, що, незважаючи на свою специфіку, підприємницька діяльність є складовою ширшого за обсягом поняття «господарська діяльність».
Категорія «господарська діяльність» є економічною категорією, тому деяким складовим, що вона містить, неможливо дати суто правову характеристику.
6) Підприємницька діяльність здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями). Іншими словами, підприємницька діяльність провадиться фізичними та юридичними особами, зареєстрованими як суб'єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством. Це означає, що підприємницькою діяльністю можуть займатися як юридичні, так і фізичні особи, які набули статусу суб'єкта підприємницької.
7) Внаслідок підприємницької діяльності досягаються економічні й соціальні результати.
Підприємницька діяльність суттєво впливає на розвиток економіки і соціальної сфери.
Серед економічних результатів найбільш принциповими є утворення конкурентного середовища, насичення ринку товарами і послугами, значна активізація міжнародних економічних стосунків. Водночас ринкова переорієнтація спричиняє і нові проблеми. Наприклад, поширюються тіньові операції, які, як правило, супроводжуються уникненням від оподаткування. Проте слід зазначити, що малий і середній бізнес дає нові робочі місця, значно стимулює підвищення кваліфікації працівників, їх ініціативу і творчість, загалом сприяє виживанню населення в кризові періоди.
8) Метою підприємницької діяльності є отримання прибутку. Якщо метою тієї чи іншої діяльності не є отримання прибутку, вона не може бути віднесена до підприємницької. Ця мета, як правило, знаходить своє відображення в установчих документах суб'єкта підприємницької діяльності і простежується, виходячи з характеру його діяльності1. За цією ж ознакою