Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Телефонна допомога для людей у кризовій життєвій ситуації

Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Телефонна допомога для людей у кризовій життєвій ситуації виникла більше 50 років тому. Місцем її народження став Лондон, а засновником і, згодом, керівником одного з міжнародних рухів телефонної допомоги став англійський священик Чад Вара.
У 1953 році він прочитав, що у великому Лондоні відбувається у середньому 3 самогубства на день. Це вразило його і примусило замислитися над питанням: «Що ж зробити, якщо ці люди не захотіли звернутися ні до лікаря, ні до соціального працівника у нашому чудовому квітучому суспільстві? Але до кого вони могли б звернутися? Можливо, деякі з них обрали б мене? Але як же зв’язатися їм зі мною у хвилину кризи?» Чад Вара дав оголошення в газеті, де був вказаний його номер телефону в церкві для того, щоб кожна людина, яка відчуває потребу, могла б зателефонувати туди в будь-який час. «Перед тим, як покінчити із собою, подзвони мені! Телефон 9000».
Ідея, підкріплена рекламою, спрацювала, і 2 листопада 1953 року у Чада Вари вперше задзвонив телефон. Ідея Чада Вари виявилася настільки привабливою, що у найближчі 7 років служби телефонної допомоги виникли у більшості європейських столиць.
Перша українська служба невідкладної телефонної психологічної допомоги «Телефон Довіри» була започаткована в 1983 році в Дніпропетровську при психоневрологічному диспансері. У ролі телефонних консультантів працювали лікарі-психіатри та психологи. Сьогодні у нашій країні існує і реально функціонують 22 служби «Телефону Довіри». У 1992 році 15 «Телефонів Довіри» вирішили утворити Українську національну асоціацію телефонних консультантів.
В травні 1993 року у м. Житомирі було засновано спеціалізовану службу «Телефон Довіри» і в цьому році вона відсвяткувала своє десятиріччя. Консультанти працюють щоденно з 12. 00 до 20. 00 години.
На «Телефоні Довіри» працюють гарячі лінії, консультантами яких окрім соціальних працівників і психологів, є і інші спеціалісти, зокрема гінекологи, наркологи, дерматологи, венерологи. Також функціонує спеціалізована підліткова лінія «Ми разом» (щонеділі з 12. 00 до 15. 00), на якій молоді спеціалісти консультують своїх ровесників.
На сьогодні тільки державних телефонних консультаційних ліній існує понад 30, серед них найвідомішими і найбільш професійними є наступні:
Всеукраїнська дитяча лінія „Телефон Довіри” (8 800 500 21 80) ;
Національна ”гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми (8 800 500 22 50) ;
Національна „гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей (8 800 500 33 50) ;
цілодобовий телефон довіри м. Києва (451-5-451, з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї).
Основні напрямки, з яких надається допомога:
психологічна допомога абонентам, які перебувають у кризових станах, пов’язаних із суїцидальними намірами, які мають проблеми міжособистісних стосунків, у сім’ї, вихованні, здоров’ї, сексуальні проблеми, проблеми зайнятості, фінансів, дозвілля, залежності наркотичними, хімічними речовинами, комп'ютерної та релігійної тощо;
телефонне інформування та консультування дітей, підлітків, молоді, батьків та вихователів із соціально-психологічних, педагогічних, проблем соціалізації та становлення молодої людини;
направлення, при потребі, абонентів до інших фахівців та служб, які є компетентними у даній проблемі, і більш повно та кваліфіковано можуть забезпечити їхні запити;
профілактика негативних психологічних проявів у суспільстві.
Основним принципом роботи телефонного консультанта є анонімність та довіра. Запроваджено «Етичний кодекс консультанта», в якому висвітлені основні етичні правила, яких повинен дотримуватися працівник «Телефону довіри». Ось вони:
я буду ставитися до кожного клієнта як до гідної людини;
я буду сприяти росту особистостей і їх здорових турботливих взаємовідносин;
я буду надавати кожному клієнту незаперечну підтримку без засудження, примусу або загрози покарання;
я буду поважати конфіденційність кожного клієнта;
я буду поважати особисте життя клієнта і утримуватись від небажаних вторгнень в цю сферу;
я повинен бути впевненим, що клієнти з охотою йдуть на консультування, і що вони повністю проінформовані про цей процес;
я буду поважати право кожного клієнта закінчити процедуру консультування в будь-який час;
я буду цінувати і підтримувати своє емоційне благополуччя;
я буду продовжувати розвивати свої консультативні навички;
я буду надавати іншим консультантам турботливу підтримку;
я буду підтримувати власну анонімність та анонімність інших консультантів;
я не буду нав’язувати свої ідеали;
я не буду приймати рішення замість клієнта;
я не буду використовувати клієнта для отримання власної користі;
я не буду використовувати своє положення консультанта «телефону довіри» для отримання особистої користі.
Телефонне консультування орієнтоване на психологічну допомогу людям різного віку. Кожний з періодів життя людини має свої неповторні та унікальні особливості, які людина іноді переживає надто болісно. Тому в телефонній розмові важливо не тільки розібратися з проблемною ситуацією, але й неодмінно побачити за нею особистість того, хто відкрив консультанту свою душу. Тож, мабуть, не має сенсу зайвий раз наголошувати на великій відповідальності, яка лягає на плечі психолога і вимагає від нього неабияких психологічних знань.
Ступінь і швидкість змін у сучасному суспільстві приводять до того, що індивідуальність людини поглинається соціумом, і це загрожує її основній цінності як індивідуума. Навіть будучи оточеною великою кількістю людей, людина часто почуває себе ізольованою і відчуває емоційні страждання.
Міжособистісне спілкування найчастіше настільки недостатнє, що деяким людям стає важко знайти кого-небудь, з ким
Фото Капча