Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Інтерактивні форми роботи з дітьми та батьками з розвитку духовності та правової культури

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вирішення актуальних проблем педагогіки можливо тількі на базі широкого впровадження нових педагогічних технологій спямованих на всебічний розвиток дитини. Одними з основних методичних інновацій є інтерактивні методи навчання. Враховуючи важливість форування у дітей духовної та правової культури і доцільність такої роботи саме в дошкільному застосовується система інтерактивних методів.
Головною стратегією педагогічної діяльності є спрямованість навчально- виховного процесу на формування духовного світу особистості, затвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей дітей.
Вирішення цих актуальних проблем можливо тільки на базі широкого впровадження нових педагогічних технологій, спрямованих на всебічний розвиток дитини. Одними з основних методичних інновацій є інтерактивні методи навчання.
Робота з формування у дітей дошкільного віку основ правової і духовної культури шляхом використання інтерактивних методів реалізована у два етапи.
На першому етапі обрано найпростіші інтерактивні методи, які є доступними для роботи з дітьми дошкільного віку, це „мікрофон” і „робота в парі”. На цьому етапі нашою метою було, по-перше, стимулювання інтересу до проблеми, закріплення набутих знань і вмінь; по-друге, навчання дітей працювати в парі.
Метою другого етапу було розширення світогляду дітей старшого дошкільного віку. На цьому етапі ми вчили дітей працювати в „малих групах” і в „групах”.
Визначальним чинником розподілу дітей на групи, а отже, і чинником результативності роботи є психологічна сумісність дітей. Для створення груп для роботи на заняттях ми можемо використовувати найпростіші тести на сумісність будь-якої пари. Наприклад педагог пропонує двом дітям зафарбувати крила одного метелика чи якогось симетричного предмета. Якщо вони добирають однакові чи подібні кольори, то ця пара буде працювати успішно. Якщо ж ці кольори зовсім різні, така пара в роботі буде постійно конфліктувати, цим дітям важко бути знайти спільну мову.
Починали роботу з дітьми ми з найбільш простого інтерактивного методу – методу „Мікрофон”:
 
Мікрофон
Мета: Викликати інтерес дітей до описаної морально-етичної проблеми, правової ситуації, стимулювати увагу, розвивати мовлення дітей.
Матеріал: картинки з типовими життєвими ситуаціями морально-етичного спрямування.
 
Дітям пропонується уважно розглянути запропоновану картинку й, передаючи один одному по черзі мікрофон (ручка, олівець), сказати, що вони бачать на картинці. Свою відповідь дітям пропонується почати словами: „А я бачу... ”, при цьому відповіді не можна повторювати.
Як варіант використання цього інтерактивного методу ми пропонували завдання „Маленький критик”, в якому педагог пропонує дітям сказати, що їм не подобається в цій картині. Свою відповідь дітям пропонується почати словами: „Мені не подобається, що…”.
 
Яка картина?
Мета: учити дітей працювати „в парі”, закріпити вміння відчувати загальний емоційний характер, домінуючий настрій художнього твору, виховувати почуття духовності.
Матеріал: Картки із зображенням репродукцій картин з різним емоційним фоном.
 
Дітям роздають картки. Вихователь розповідає про двох художників. Один художник був веселий, а інший сумний. Після того, як діти уважно розглянуть картки, вихователь запитує про те, які картини намалював веселий художник, а які – сумний, і пропонує розкласти їх на дві групи відповідно до смайликів і зображених на них емоцій:
1 група – веселі, радісні картини, які намалював веселий художник;
2 група – сумні, тривожні картини, які намалював сумний художник.
Діти повинні домовитися між собою, зробити вибір, пояснити чому вони зробили такий вибір. Якщо одна дитина не згодна, то інший виправляє його й пояснює чому він не згодний.
Під час виконання цього завдання діти активно взаємодіють між собою:
Сергій: Марійко, ти неправильно поклала цю картину. Цю картину не може намалювати веселий художник – вона намальована невеселими фарбами (картина І. Айвазовського „Буря”).
Марійка: Якими невеселими?
Сергій: Сірими, темними, сумними – це означає, що художник був сумний.
Марійка: Значить, ось ця картина точно веселого художника. Дивись, вона світла й фарби тут веселі – біла, блакитна, жовта, помаранчева (картина І. Левітана „Березень”).
 
Фрагмент заняття-гри „Чарівний пензлик”
Мета: пробудити інтерес дітей до творів живопису, розширювати їхній духовний світогляд, розвивати увагу, мовлення, пам’ять; учити дітей змагатися, співпереживати один одному.
Матеріал: пензлики-шаблони, репродукції картин різних жанрів (пейзаж, натюрморт, портрет, казковий жанр), фрагменти картин різних жанрів.
 
Хід гри
Вихователь: Діти, я вітаю вас з участю в нашій грі! Хай сьогодні вас супроводжує успіх, радість пізнання, величезне бажання перемогти! Правила нашої гри дуже прості. За кожну правильну відповідь кожна група отримує яскравий паперовий пензлик. Команда, яка в кінці гри набирає більшу кількість пензликів, – переможець.
Діти діляться на команди. Починається гра.
Конкурс 1
Кожній групі дітей роздають по одній репродукції (І. Левітан „Золота осінь”, З. Серебрякова „За туалетом. Автопортрет”, В. Васнецов „Альонушка”, К. Петров-Водкін „Вранішній натюрморт”). Дітям дають завдання визначити, до якого жанру живопису належить репродукція картини.
У кожній групі діти уважно розглядають запропоновані репродукції картин, обговорюють і домовляються між собою про те, яку відповідь вони вважають правильною.
У першій групі відповідь оголошує Максим: „Наша картина – це пейзаж, тому що на ній намальована природа”.
У другій групі відповідь оголошує Катруся: „У нас на картині нама-льована жінка, вона причісується.
Фото Капча