Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Мерчендайзинг

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
13
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Реферат
на тему:
 
«Мерчендайзинг» 
 
План
 
Вступ
1. Визначення, мета та завдання мерчендайзингу
2. Історія виникнення і розвитку мерчендайзингу
3. Сучасний етап розвитку мерчендайзингу
Висновки
 
Вступ
 
Актуальність мерчендайзингу як системи товарних послуг, в якій не малу роль відіграють естетичні і художні форми відносин і діяльності, постійно зростає. Про це свідчать серйозні теоретичні дослідження в різних галузях – маркетингу, логістиці, етиці, бізнесі та ін.
У зв’язку з цим виникла необхідність узагальнити вже відомий матеріал з даного питання і дати своє тлумачення складній природі сучасного мерчендайзингу з позицій естетичної і художньої культури сучасного ринку. Сама постановка питання дає право виявити наукову новизну підходу до розгляду мерчендайзингу з позицій його естетичного і художнього єства як найважливішої складової частини всієї його системи, яка направлена на підвищення культури товарних послуг в умовах сучасного ринку, що у свою чергу впливає на підвищення попиту, збільшення обсягу продажів, прискорення оборотного капіталу, формування естетичної культури людини і суспільства в цілому. Коло позначених проблем мерчендайзингу розглядається в дослідженнях Рубена і Кіри Канаян, консультантів компанії «Union Standard Consulting», Б. В. Іванченка – відомого українського дослідника даної газузі, класичних роботах із маркетингу Ф. Котлера, У. Роделіуса, Дж. Грейсона, К. О’Дейла, Мескона, М. У. Уеллса, П. Темпорала, М. Тротта, Дж. Маріарті та ін.
 
1. Визначення, мета та завдання мерчендайзингу
 
Просування товару від виробництва до споживача – процес багатоскладний, відомий як комплекс «Маркетинг мікс» (Marketing mix), частиною якого є комерційний стайлінг і мерчендайзинг. На відміну від стайлінгу, мерчендайзинг активно починає входити в практику українського ринку і одержувати гідну йому оцінку в дослідницькій літературі [1-3].
Сам термін «мерчендайзинг» походить від англійського слова «merchandise» (товари), «to merchandise» (торгувати). Прямий переклад слова «merchandiseing» – торгівля, мистецтво збуту. Оксфордський словник бізнесу (А Concise Dictionary bisness) визначає мерчендайзинг як «збутову політику роздрібного торговця, яка пов’язана з просуванням і збутом певних товарів». Метою збутової політики є дія на структуру продажів роздрібного торговця. Вона виходить з таких чинників, як ринок (market), фірма, швидкість продаж різних товарів, марка (margin) і параметри обслуговування покупців. Мерчендайзинг як збутова політика використовується не тільки як просування продуктів, але і як залучення покупців в магазин [4].
Більш наближене до нашої дійсності визначення мерчендайзингу можливо знайти в довіднику з маркетингу Уїльяма Уеллса. Згідно з думкою автора, мерчендайзинг – це комплекс заходів в торговому залі, що направлені на просування того або іншого товару, марки, виду упаковки. Результатом цього процесу завжди є стимулювання бажання споживачів вибрати і купити товар [5].
Ключові слова тут – торговий зал або магазин. Магазин (за твердженням Уїльяма Уеллса) – це місце зустрічі покупця, товару і грошей, ще й ідей. Люди роблять покупки в магазинах і інших роздрібних підприємствах не тільки тому, що їм необхідно щось їсти, пити, носити, лагодити і тому подібне, а тому, що кожний візит в магазин може бути задоволенням, маленьким відкриттям або довгожданою знахідкою. Роздрібна торгівля може познайомити нас з продуктами різних країн, досягненнями науки і техніки, культури і мистецтв, винаходами, різноманіттям альтернатив. Ми збагатили свій соціальний досвід зустрічами з різними людьми, знайомством із способом життя різних груп і класів.
Темпи зростання позамагазинної торгівлі, особливо електронної комерції, стрімкі, але це не означає, що традиційні види торгівлі будуть позбавлені можливості успішно розвиватися. Більше 90% всіх роздрібних продажів, як і раніше, здійснюються в торгових залах. Інновації у сфері роздрібної торгівлі примушують власників магазинів і виробників збільшувати зусилля із завоювання і утримання покупців. Зручність і ефективність форм позамагазинної торгівлі вимагають поліпшення сервісу, а зміни в поведінці покупців – винаходити і застосовувати нові методи для залучення клієнтів. Зростаюча конкуренція примушує торговців концентрувати свої зусилля на створенні конкурентних переваг магазинів, їх індивідуальності. Інструментом досягнення таких переваг і є мерчендайзинг – маркетинг в стінах магазину. Так його визначає Уїльям Уеллс у своїй книзі «Реклама: принципи і практика».
Необхідність мерчендайзингу доводить той факт, що 2/3 всіх рішень про покупку споживачі приймають, стоячи перед прилавком. Навіть якщо покупка певного виду товару запланована заздалегідь, 7 з 10 покупців ухвалюють рішення про вибір на користь тієї або іншої торгової марки безпосередньо в торговому залі. Тобто у 9 з 10 споживачів, які прийшли у магазин, немає остаточно сформо- ваного рішення, яку саме марку продукту вони вважають кращою. Таким чином, якщо сфокусувати увагу покупця на тій або іншій марці або виді товару, можна збільшити їх продаж, а отже, і прибуток від їх реалізації. Як показує сучасна практика, він напряму пов’язаний з культурними традиціями, суспільними вимогами, художніми смаками, естетичними ідеалами різних народів і соціальних шарів покупців світового товарного ринку. Логіка міркування дає право сформулювати мету та завдання сучасного мерчендайзингу. Мета мерчендайзингу:
1) збільшення обсягів продажів;
2) формування прихильності до магазину і окремих марок товарів з боку існуючих клієнтів, залучення нових покупців;
3) забезпечення споживачів необхідною інформацією;
4) збільшення часу перебування і числа покупок клієнта в магазині, підвищення рівня ухвалення
Фото Капча