Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Міжнародні аукціони

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
СУТЬ АУКЦІОННОЇ ТОРГІВЛІ
ОСНОВНІ ЦЕНТРИ АУКЦІОННОЇ ТОРГІВЛІ
ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНИХ АУКЦІОНІВ
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФОРМИ МІЖНАРОДНОЇ АУКЦІОННОЇ ТОРГІВЛІ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 
СУТЬ АУКЦІОННОЇ ТОРГІВЛІ
 
Міжнародні товарні аукціони являють собою спеціально організовані, періодично діючі у певних місцях ринки, на яких шляхом публічних торгів у заздалегідь обумовлений час й у спеціально призначеному місці провадиться продаж попередньо оглянутих покупцем товарів, які переходять у власність покупця, що запропонував найбільш високу ціну.
На аукціонах провадиться продаж товарів, які володіють індивідуальними властивостями. Це виключає можливість заміни партій однакових за назвою товарів, тому що вони можуть мати різні властивості – якість, зовнішній вигляд, смак і т. д., тому аукціонні товари до продажу на аукціоні повинні бути оглянуті або дегустовані покупцем.
Попередній огляд є обов'язковою умовою аукціонної торгівлі, тому що ні влаштовувачі аукціону, ні продавці після продажу товару з аукціону не приймають ніяких претензій відносно якості товару (крім прихованих дефектів).
Основними предметами торгу на міжнародних аукціонах є хутряні товари, вовна, чай, тютюн, овочі, фрукти, квіти, риба, тропічні породи лісу, худоба (в основному коні). Для таких товарів, як хутро, вовна, чай, тютюн, аукціонна форма є найважливішою формою реалізації на міжнародному ринку. Наприклад, через міжнародні аукціони у США й Канаді реалізується понад 70% всьго реалізованого цими країнами хутра, у Росії – близько 80%, у Данії – 90%, у Швеції й Норвегії – приблизно 95%. Через міжнародні аукціони реалізується близько 70% хутра світового ринку, 90-95% вовни, експортованої Австралією й Новою Зеландією.
 
ОСНОВНІ ЦЕНТРИ АУКЦІОННОЇ ТОРГІВЛІ
 
Для кожного аукціонного товару склалися свої центри аукціонної торгівлі. По хутру й хутряній сировині в усьомум світі щорічно проводиться більше 150 міжнародних аукціонів. Головними центрами аукціонної торгівлі норкою є Нью-Йорк, Монреаль, Лондон, Копенгаген, Осло, Стокгольм, Санкт-Петербург. Для останніх років характерно значне збільшення обсягів продажів норки на аукціонах у скандинавських країнах при одночасному зменшенні значення Нью-Йорка й Лондона. Основними аукціонними центрами із продажу каракулю є Лондон і Санкт-Петербург. Переважне значення на лондонських аукціонах має південноафриканський каракуль. Найважливішими центрами із продажу інших видів хутра є Санкт-Петербург і Лейпциг. На Санкт-Петербургских аукціонах реалізуються в значних кількостях шкурки лисиці, соболя, білки, ондатри, горностая, нерпи та ін. Аукціони із продажу шкурок блакитного песця проводяться в Копенгагені, Осло, Лондоні, із продажу кролика – у Лондоні. Хутрові аукціони організуються також у ФРН, Татарії, Франції, Гонконгу, Південній Кореї, КНР, Японії, але їх роль у хутровій торгівлі незначна. Найважливішими центрами аукціонної торгівлі немитою вовною є Лондон, Ліверпуль, Кейптаун, Мельбурн, Сідней (Австралія), Веллінгтон (Нова Зеландія). Через аукціони в перерахованих центрах реалізується 75-80% продажів немитої вовни на світовому ринку.
Найважливішим центром аукціонної торгівлі килимовою вовною є Ліверпуль, де реалізується в основному індійська і пакистанська килимова вовна. На аукціоні в Ліверпулі продається також козяча вовна. Для аукціонної торгівлі характерним є її переміщення в місця виробництва цього товару. Індія через аукціони в Калькутті продає близько 70% усього експортованого чаю, а через аукціони в Лондоні – 30%. Шрі Ланка близько 70% чаю реалізує через аукціони в Коломбо й 30% – через лондонський аукціон. Індонезія реалізує чай через аукціони в Лондоні, Гамбурзі й Антверпені. Африканські країни основну частину експортованого чаю реалізують через аукціони в Найробі (Кенія) і Малаві. Наприклад, через аукціони в Найробі продається 85-90% кенійського чаю.
Найважливішими центрами аукціонної торгівлі тютюном є Нью-Йорк, Амстердам, Бремен, Лусака (Замбія), Лімба (Малаві), квітами – Амстердам, овочами й фруктами – Антверпен й Амстердам; рибою – США й порти західноєвропейських країн (крім Ісландії й Норвегії), кіньми – Довіль (Франція), Лондон і Москва.
 
ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНИХ АУКЦІОНІВ
 
Організація й техніка проведення міжнародних аукціонів мають свої специфічні особливості, які визначаються характером товару. Разом з тим у їх організації є багато загального. Розрізняють чотири стадії проведення аукціонів:
підготовка аукціону;
огляд товарів;
аукціонний торг;
оформлення й виконання аукціонної угоди.
У період підготовки аукціону, який іноді триває кілька місяців, власник товару доставляє його на склад організатора аукціону.
Протягом підготовчого періоду проводиться підготовка товару до реалізації, складаються каталоги, здійснюється рекламна діяльність. Підготовка, наприклад, хутрового аукціону починається за два-три місяців до майбутнього аукціону. Власник, що бажає реалізувати свій товар на аукціоні, доставляє його на склад аукціонної компанії.
Фахівці аукціонної компанії провадять необхідне сортування й добірку товару по можливо однорідних якісних ознаках. Розсортований товар розбивається на партії, які називаються лотами. У лот підбирається товар, однорідний по якості: чим ціннішим є товар, тим менше його одиниць у лоті.
На підставі каталогу в порядку нумерації відбувається продаж товарів на аукціонних торгах. Звичайно в каталозі однакові за якісними показниками лоти випливають один за іншим, образуя ряди-стрінги, які в каталозі відокремлюються лініями. З кожного лота або стрінга береться зразок, який повинен повністю відповідати за всіма якісними ознаках товару, який перебуває в даному лоті або стрингу.
Розміри зразків у різних товарах неоднакові і встановлюються залежно від цінності й стандартності кожного виду. Одночасно з підготовкою аукціонних лотів і зразків підготовляється
Фото Капча