Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Використання інформаційних технологій у самоосвітній діяльності вчителя іноземної мови в системі післядипломної освіти

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Ніна Вишневська
 
Використання інформаційних технологій у самоосвітній діяльності вчителя іноземної мови
в системі післядипломної освіти
 
Анотація
У статті розглядаються шляхи використання інформаційних технологій у процесі післядипломної самоосвітньої діяльності вчителів іноземної мови.
Ключові слова: інформаційні технології, комп'ютер, Інтернет, післядипломна освіта.
 
Аннотация
В статье рассматриваются пути использования информационных технологий в процессе последипломной самообразовательной деятельности учителей иностранных языков.
Ключевые слова: информационные технологии, компютер, Интернет, последипломное образование.
 
Annotation
It is regarded in the article the ways of introduction of information technologies in self-education of the foreign language teacher's in the system of post graduating education.
Key words: information technologies, computer, Internet, system of post graduating education.
 
Головним пріоритетом освіти в Україні в умовах соціально-економічного, політичного розвитку країни є впровадження сучасних інформаційних технологій, які допоможуть розв'язанню завдань, пов'язаних з підготовкою високоосвіченої особистості, яка вміє самостійно здобувати необхідні знання, вміло застосовувати їх на практиці, гнучко пристосовуючись до реальних освітніх процесів.
Проте при розв'язанні поставлених перед державою освітньою політикою завдань виникає низка проблем, подолання яких можливе за умови належного науково обґрунтованого підходу до підготовки вчителів іноземної мови щодо використання сучасних інформаційних технологій у професійній діяльності.
Проведене нами анкетування вчителів іноземної мови (345 осіб) Хмельницької, Чернівецької та Запорізької областей з метою визначення рівня їхньої готовності до використання сучасних інформаційних технологій у навчальному процесі показало, що значна частина їх не готова до такої роботи. Серед опитаних 17% вважають, що у них сформована інформаційна компетенція, яка дозволяє їм ефективно залучати сучасні інформаційні технології у професійну діяльність (під інформаційною компетенцією педагога ми маємо на увазі здатність учителя іноземної мови до використання сучасних інформаційних технологій в системі післядипломної освіти, а також для самоконтролю і самоуправління у навчальному процесі щодо використання сучасних інформаційних технологій). Це дозволяє зробити висновок про значну пасивність процесу інформатизації вищої освіти, зокрема у сфері підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов у системі післядипломної освіти.
Тому ми поставили за мету визначити засоби використання сучасних інформаційних технологій у процесі підвищення кваліфікації вчителів іноземної мови в системі післядипломної освіти.
Дослідження показують, що викладачі курсів підвищення кваліфікації і вчителі іноземної мови усвідомлюють необхідність використання у своїй професійній діяльності комп'ютера та Інтернету, які є багатим джерелом потенційних навчальних ресурсів мультимедійних засобів, які пропонують впровадження цікавого, інтерактивного інструментарію у навчальний процес.
Сьогодні не можна заперечити, що the World Wide Web (www) має безмежну і найсвіжішу інформацію з будь-якої теми і що мультимедійні CD-ROM, необхідні для практичного використання в самоосвітній діяльності вчителя іноземної мови інформаційні технології. Зокрема Інтернет спонукає вчителів іноземної мови користуватися інформацією, що безпосередньо стосується їхнього особистого чи професійного життя; надає їм можливість мати зв'язки з Європою та світом; сприяє розвитку самоосвітніх умінь і навичок; підвищує поінформованість щодо інших мов та культур, що вивчаються; завдяки наявності різноманітних типів текстів підвищує мовні компетенції; забезпечує сучасний матеріал, що відповідає інтересам і потребам учителів; пропонує автентичний і актуальний матеріал для викладачів.
Інтернет допомагає навчити слухачів курсів підвищення кваліфікації:
‒постійно навчатися упродовж життя, прагнути до особистого розвитку, підвищувати професійну майстерність;
‒працювати у професійній сфері як самостійно, так і у плідному співробітництві;
‒ефективно спілкуватися в професійній практиці і соціальному житті;
‒демонструвати свою фахову і громадянську міжнародну перспективу [5]. Інтернет також сприяє розвитку всіх чотирьох мовних навичок – читання,
‒писання, мовлення і аудіювання; забезпечує надійне інформаційне сховище - зв'язки та посилання;
‒сприяє дистанційному спілкуванню викладач – слухач;
‒уможливлює вільне обговорення тем у режимі on-line тощо.
Один з ефективних методів оволодіння інформаційним простором для вчителя іноземної мови – сісти «за парту» і вчитися. Звичайно, «парта для вчителя – це не меблі, а сторінка в Інтернеті» [1, с. 29].
Інформація на сайті класифікована таким чином, що кожний педагог може вибрати:
‒галузь знань, яка його цікавить, з якої можна знайти дидактичний матеріал і програмне забезпечення, а також методичну літературу;
‒інформацію про матеріали підручників на сторінках «Література» і «Періодика»;
‒курси, конференції і конкурси, участь у яких має позитивний вплив на розвиток педагогічних компетенцій, які також висвітлені на відповідній сторінці;
‒знайомства з педагогами, що сприяють обміну досвідом (відбуваються в посиланні «Особи») ; саме тут можна не тільки познайомитися з авторами сайтів, але і з їх узагальненим педагогічним досвідом, розглянути приклади авторських дидактичних систем;
‒виступи педагогів з гострих питань, які можна «почути» з «Трибуни»;
‒цікаво представлену «Гостьову книгу» і «Форум», які забезпечують спілкування відвідувачів один з одним і з авторами сайту, що робить його актуальним, живим.
Використання служб Інтернету як інструментів самоосвіти має чимало переваг перед традиційними формами професійного самовдосконалення вчителів іноземної мови, а саме:
‒великий вибір віртуальних освітніх послуг, що задовольняють потреби вчителів із різною методичною підготовкою, інтересами й досвідом роботи, сприяє індивідуалізації процесу самоосвіти;
‒специфіка просторово-часових характеристик віртуального світу знімає обмеження, пов'язані з місцем і часом отримання освітніх послуг;
‒інтерактивний характер значної частини віртуальних освітніх послуг гарантує
Фото Капча