Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Сучасна комплектація ПК

Предмет: 
Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Усередині системного блоку розміщуються основні внутрішні компоненти комп'ютера:
- материнська плата;
- плати адаптерів (звукова, відео- і сітьова карти) ;
- процесор;
- дискові накопичувачі;
- блок живлення;
- з'єднувальні шлейфи, шнури й кабелі;
- вентилятор системи охолодження внутрішніх елементів;
- вентилятор і радіатор системи охолодження процесора;
- слоти системної шини.
У зв'язку з тим, що багато компонентів можуть бути інтегровані на материнській платі, то не всі вони можуть бути представлені як окремі комплектуючі елементи. Задня панель, як правило, містить панелі плат розширень із роз'ємами, заглушки роз'ємів, вентиляційний отвір вентилятора блоку живлення.
Материнська плата є своєрідним «фундаментом» для всіх комплектуючих комп'ютера. Саме в неї вставляються всі основні пристрої: відеокарта, оперативна пам'ять, процесор, жорсткі диски і т. д. Інакше кажучи, це платформа, на якій будується вся конфігурація комп'ютера.
На материнських платах також зустрічаються інтегровані пристрої, тобто вмонтовані. Материнські плати подібного типу вже протягом тривалого часу фігурують на комп'ютерному ринку. Прикладом можуть бути материнські плати із вмонтованими звуковою і відеокартами.
Пристрої інтегруються на материнську плату з метою здешевлення загальної вартості комп'ютера. Справді, вартість чіпа плюс витрати на інженерні розробки з інтеграції значно менші, ніж вартість розробки й виготовлення окремої повноцінної плати розширення. Однак інтегровані рішення мають свої недоліки. Це, по-перше, неможливість модернізації у майбутньому. А по-друге, такі рішення мають досить середню продуктивність.
Тип і характеристики різних елементів і пристроїв материнської плати, як правило, визначаються типом і архітектурою процесора. Саме процесор або процесори, їхнє сімейство, тип, архітектура й виконання визначають той або інший варіант архітектурного виконання материнської плати. Материнські плати виготовляють, спираючись на найкращу сумісність саме з процесорами.
Сьогодні існує дві альтернативні архітектури процесорів і відповідно материнських плат для них – від компанії Intel (Slot 1, Slot 2, Socket 340, Socket 478) і від компанії AMD (Slot A, Socket А). Перша підтримує процесори Intel Pentium II, Pentium ІІІ, Celeron і Pentium 4, а друга – AMD Athlon і Duron. Процесор однієї архітектури неможливо використовувати в материнських платах, розрахованих для іншої.
За числом процесорів, що складають центральний процесор, розрізняють однопроцесорні й багатопроцесорні (мультипроцесорні) материнські плати. Більшість персональних комп'ютерів є однопроцесорними системами і комплектуються однопроцесорними материнськими платами. На вигляд і комплектацію материнських плат впливають необхідні експлуатаційні характеристики і майбутнє призначення комп'ютера.
 
Процесор
 
Процесор – це «мозок» комп'ютера. Процесором називається пристрій, що здатен обробляти програмний код і визначати основні функції комп'ютера з обробки інформації, тобто процесор виконує основні процеси в комп'ютері.
Конструктивно процесори можуть виконуватися як у вигляді однієї великої монокристальцої інтегральної мікросхеми – чіпа, так і у вигляді декількох мікросхем, блоків електронних плат і пристроїв.
Найчастіше процесор має вигляд чіпа, розташованого на материнській платі. На самому чіпі написана його марка, його тактова частота (кількість можливих операцій, які він може виконати за одиницю часу) і виробник.
Сьогодні мікропроцесори й процесори вміщають у собі мільйони транзисторів й інших елементів електронної логіки і становлять собою складні високотехнологічні електронні пристрої. Персональний комп'ютер містить у своєму складі чимало різних процесорів. Вони входять до складу систем введення виведення контролерів пристроїв. Кожен пристрій, будь то відеокарта, системна шина чи ще щось, обслуговується своїм власним процесором або процесорами. Однак архітектуру і конструктивне виконання персонального комп'ютера визначає процесор або процесори, що контролюють і обслуговують системну шину й оперативну пам'ять, і, що більш важливо, виконують об'єктний код програм Такі процесори прийнято називати центральними, або головними процесорами (Central Point Unit – CPU). На основі архітектури центральних процесорів будується архітектура материнських плат і проектується архітектура й конструкція комп'ютера.
Основні характеристики центрального процесора:
- тип архітектури або серія (CISC, Intel х86, RISC) ;
- система підтримуваних команд (х86, ІА-32, ІА-64) ;
- розширення системи команд (ММХ, SSE, SSE2, 3Dnow!) ;
- конструктивне виконання (Slot 1, Slot 2, Socket 340, Socket 478, Slot A, Socket A) ;
- тактова частота (МГц, ГГц) ;
- частота системної шини.
Комп'ютери, що містять процесори, які підтримують систему команд Intel х8б (фірм Intel, AMD, Cyrix, Transmeta), на яких може виконуватися операційна система Microsoft Windows, називаються Wintel-комп'ютерами (від Windows і Intel).
Тип архітектури, як правило, визначається фірмою-виробником устаткування. Усі великі фірми, що виробляють електронне устаткування для Wmtel-cyмісних комп'ютерів і випускають свої типи центральних процесорів, вносять зміни в базову архітектуру процесорів серії Intel x86 або розробляють власну. З типом архітектури тісно пов'язаний набір підтримуваних команд або інструкцій і їхніх розширень. Ці два параметри, в основному, визначають якісний рівень можливостей персонального комп'ютера і значною мірою – рівень його продуктивності.
Усі сучасні процесори мають спеціальні системи команд, що доповнюють набір інструкцій Intel. Вони розраховані на обробку графічної і відеоінфор-мації. Набір ММХ (MultiMedia extension) підтримується всіма х86-сумісними процесорами. SSE з'явився в процесорах Pentium, a SSE2 – у процесорах Pentium 4 3Dnow! – фірмова технологія фірми AMD і використовується у її процесорах.
Сьогодні процесори конструктивно риготовляють у вигляді квадратної мікросхеми в корпусі
Фото Капча