Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Стів Джобс - комп'ютерний геній

Предмет: 
Тип роботи: 
Інше
К-сть сторінок: 
11
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Сьогодні минуло рівно 2 роки від дня смерті Стіва Джобса, засновника компаній Apple і Pixar, які змінили цілі індустрії. Саме з цього приводу ми вирішили вшанувати його пам'ять, нагадавши про його унікальну історію життя, надзвичайний успіх та спадок, який він залишив всьому світу.
58 років тому, 24 лютого 1955 року, в Сан-Франциско, штат Каліфорнія народився хлопчик, від якого незабаром відмовилися батьки. Якби тільки вони знали, що через кілька десятиліть ця людина назавжди увійде в історію нашої планети. Йогоусиновила родина службовців з півдня району затоки Сан-Франциско, Пола і Клари Джобс.
Стів виріс в долині абрикосових садів, яка вже тоді почала перетворюватися на світовий центр розвитку комп'ютерних технологій – у Силіконову Долину. Гаражі, які місцеві інженери забивали горами різноманітного електронного обладнання, завжди були в цьому районі звичним видовищем. Це захоплювало юного Джобса, і саме це захоплення стало передумовою його зустрічі зі Стівеном Возняком в 1969 році. Возняк, відомий також як Воз, відмінно розбирався в комп'ютерах і електроніці і розділив свій інтерес з Джобсом.
У старших класах Стів Джобс вирішив вступити до ReedCollege в штаті Орегон. Це був дорогий гуманітарний коледж. Однак Стів провчився в коледжі всього один семестр, після чого його кинув. Він багато часу присвятив вивченню східного містицизму і періодично сидів на вельми дивних дієтах, це був хіпі-період його життя. У 19 років він разом з другом навіть поїхавдо Індії, шукати просвітлення.
Після того, як Стів повернувся в Долину, він присвятив себе роботі над комп'ютерними платами, розробленими Возом. Возняк відвідував гурток любителів персональних комп'ютерів під назвою «HomebrewComputerClub», де йому і прийшла в голову ідея зібрати свій власний комп'ютер (який у той час складався всього з однієї плати). Стів Джобс побачив, що багато хто може зацікавитися розробками його колеги і він запропонував продавати їм плати. Так народилася AppleComputer.
У перший рік свого існування компанія Apple займалася складанням плат в гаражі Стіва і спробами продати їх найближчим комп'ютерним магазинам. У той же час Воз працював над новим, набагато досконалішим комп'ютером, Apple II, робота над яким була завершена в 1977 році. Воз і Стів прекрасно розуміли, що їхнє дітище Apple II було проривом у сфері комп'ютерних технологій, новий комп'ютер на голову перевершував всі моделі, які були тоді на ринку. Тому Стів почав активний пошук інвесторів, готових вкласти гроші у підприємство, забезпечивши його розширення. Через деякий час, Стіву вдалося укласти угоду з Майком Маркуллою, ентузіастом і колишнім співробітником компанії Intel, який інвестував 250 тис. доларів в їх бізнес, запевнивши, що компанія увійде до списку Fortune 500 менше, ніж за два роки.
Майк виявився правим. Apple II незабаром став символом світової революції у світі персональних комп'ютерів. Йому не було конкурентів як завдяки передовим технологічним рішенням в апаратній частині (включаючи кольорову графіку), так і через величезне розмаїття доступного програмного забезпечення.
В результаті цього, компанія почала швидко рости, і через всього чотири роки, в грудні 1980-го, вийшла на IPO. Власний капітал Стіва Джобса в той час досяг позначки 200 мільйонів доларів, а йому самому тоді було всього 25.
Успіх Apple, однак, виявився під загрозою, коли індустріальний гігант IBM в 1981 році вийшов на ринок персональних комп'ютерів. Apple вимушено боролася, інакше була б витіснена з ринку протягом декількох років. До того часу їхній комп'ютер Apple III вже «підірвав» ринок ПК. Компанія повністю присвятила себе роботі над проектом Стіва Джобса під назвою Lisa. Lisa став проривом завдяки тому, що використовувався графічний користувальницький інтерфейс, замість командного рядка. Ця технологія, як і багато інших, що назавжди змінили обличчя комп'ютерної індустрії, була розроблена науково-дослідним центром Xerox PARC, однак Apple стала першою компанією, що представила розробку на ринку.
Стів Джобс незабаром був відсторонений від роботи над проектом Lisa, так як його рахували занадто імпульсивним і неврівноваженим. Глибоко вражений, він взявся за невеликий проект Macintosh. Його метою було помститися, зробивши Macintosh дешевше, і, тим самим, перехопити продажіLisa. Macintosh був у розробці з 1979 року, а його концепція полягала в створенні комп'ютера, який у використанні був би «простішим, ніж тостер». Стів Джобс найняв талановитих молодих інженерів для своєї команди, надихнувши їх ідеєю підприємництва і бунту, і назвавши «піратами», на противагу решті частини компанії, яку він називав «флотом».
Незважаючи на те, що Mac був суперечливим, і складав конкуренцію як Apple II, так і Lisa, ця розробка незабаром стала життєво важливою для майбутнього Apple, адже Lisa виявилась провалом. У Джобса був однодумець в особі Джона Скаллі, голова правління Apple, якого той найняв в 1983 році для допомоги в управлінні компанії і підвищив до вищого керуючого посту. У січні 1984 році, він з великою помпою представив Macintosh.
Хоча перші місяці існування Mac вселяли впевненість та незабаром продажі стали падати. У компанії боялися, що третя невдача поспіль остаточно виведе Apple зі справи. Після чергової невдалої спроби Джобса повалити поточний склад правління компанії в 1985, Скаллі разом з директорами оголосили, що дійшли згоди щодо нового правління Apple, в якомуДжобсу не дісталося керуючих повноважень. Він лише залишався головуючим в правлінні.
Фото Капча