Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
42
Мова:
Українська
ЗМІСТ
ВСТУП
- Опис підприємства і галузі
- Суть пропонованого проекту, опис продукції, робіт, послуг.
- Маркетинг-план (стратегія маркетингу).
- Виробничий план.
- Інвестиційний план.
- Організаційний план.
- Фінансовий план.
- Оцінка ефективності проекту.
ВИСНОВКИ
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Електроенергетика є базовою галуззю економіки України, від надійного і сталого функціонування якої значною мірою залежать темпи виходу України із скрутного економічного становища та енергетична безпека держави.
Електроенергетична галузь функціонує в особливих умовах. Процес постійного і безперервного в часі збалансування виробництва і споживання електроенергії забезпечується єдиним диспетчерським управлінням об'єднаною енергетичною системою України.
У 1994 році з метою запровадження конкурентних засад в електроенергетиці розпочато структурну перебудову та реформування енергетичної галузі. Реформування здійснювалося за такими напрямами:
реструктуризація галузі;
запровадження конкурентних відносин між виробниками та постачальниками електроенергії;
державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці;
створення оптового ринку.
Протягом 1994-1996 років проведено демонополізацію та реорганізацію виробничих енергетичних об’єднань, асоціації ГЕС та підприємств енергетичних мереж, які забезпечували на відповідних територіях виробництво, транспортування, розподіл та реалізацію електроенергії, і створено нову структуру галузі, яка сприяє формуванню конкурентних відносин на оптовому ринку електроенергії. [1]
Кожне виробництво існує завдяки тому, що його обладнання забезпечує роботу технологічних машин, що випускають промислову продукцію. В даний час все обладнання приводиться в рух електродвигунами. Для їх нормальної роботи застосовується електроенергія, як найбільш гнучка і зручна форма енергії, яка забезпечує роботу виробничих механізмів.
Необхідність наукового підходу до керування системи електропостачання великих підприємств, застосування автоматизованих систем керування з використанням комп’ютерних технологій та обчислювальної техніки диктується, з однієї сторони, складністю сучасних систем електропостачання, наявністю різноманітних внутрішніх взаємозв’язків, а також недостатньо високими характеристиками надійності пристроїв автоматики, що знаходяться в експлуатації; з іншої - можливістю негативного впливу великих споживачів електроенергії на роботу енергосистеми.
Мета курсової роботи: оволодіння методикою використання апарату та інструментарію економіки та організації діяльності підприємств електроенергетичної галузі щодо оцінки економічної ефективності систем електропостачання промислових підприємств для поліпшення їх функціонування.
Завдання курсової роботи: визначення теоретичних аспектів аналізу техніко-економічної ефективності систем електропостачання промислових підприємств.
Предмет: функціонування систем електропостачання промислового підприємства.
Об'єктом дослідження при виконанні роботи є промислове підприємство та технічні характеристики його системи електропостачання.
1 ОПИС ПІДПРИЄМСТВА І ГАЛУЗІ
Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівельний завод ім. Макарова» (далі ПівденМАШ) – один з світових комплексів, що здійснює серійне виробництво зразків сучасної ракетно-космічної техніки. Багато з них є втіленням науково-конструкторських розробок, аналогів яким за ідеєю та виконанням немає у світі.
Дане підприємства знаходиться у м. Дніпропетровську, вул. Криворожська, 1, досі функціонує та процвітає. За 65 років підприємство створило чотири покоління ракет-носіїв (РН) і декілька типів космічних апаратів (КА, супутників). На даний момент створюється п’яте покоління РН та нове покоління КА.
У здійсненні всесвітньо відомого міжнародного проекту «Морський старт» ПівденМАШ виготовив двоступеневу екологічно чисту РН під назвою «Зеніт». За програмою цього проекту вироблено понад двох десятків пусків РН з Тихого Океану до спеціально розробленої плавучої платформи, що вивели на навколоземну орбіту кілька десятків супутників різних країн (Росія, США та ін.) З метою запуску таких РН з космодрому «Байконур» створено спільне підприємство «Наземний старт».
В даний час створюється РН нової модифікації, розроблена в результаті спільного українсько-бразильського проекту запуску супутників з космодрому «Алькантара», Бразилія.
Завдяки успіхам, досягнутим ПівденМАШем в галузі освоєння космосу, України заслужено закріпила статус світової космічної держави. За результатами проведених пусків, що становлять 11% до загальносвітових, ПівденМАШ може претендувати на одне з місць у п'ятірці провідних ракетно-космічних підприємств.
Виробнича база ПівденМАШу, що створювалася десятиліттями, в поєднанні з високими технологіями дозволяє йому виробляти широкий спектр інших видів промислової продукції: тролейбуси, трактори, шасі для літаків, вітроенергетичні установки і ін. Проводячи політику вдосконалення та інновацій, підприємство продовжує створювати нові технології і розширювати номенклатуру продукції, що випускається.
ПівденМАШ зацікавлений в розширенні співпраці з учасниками міжнародних космічних та інших програм, здійснює зовнішньоекономічну діяльність у 23 країнах, веде постійний пошук партнерів і готовий розглянути ділові пропозиції щодо співпраці і партнерства.
Парк обладнання ПівденМАШу налічує 10518 одиниць. Основу його складають верстати провідних світових виробників:
- OKUMA (Японія)
- WEILER, MaxMuller (Німеччина)
- DOOSAN (Корея)
- EBOSA, AGIE (Швейцарія)
- OLIVETTI, TACCHI (Італія)
- HARTFORD (Тайвань) та ін
За останній час на підприємстві введені і успішно експлуатуються:
- прецизійні токарні верстати з ЧПУ фірми Weiler (Німеччина) і TOS as (Чехія);
- високопродуктивні токарні верстати з ЧПУ серії Puma фірми Doosan (Корея);
- сучасні високошвидкісні вертикально-фрезерні центри з ЧПУ фірми Okuma (Японія) і Hartford (Тайвань) для обробки високоточних деталей (в т.ч. штампів та пресформ) габаритом до 2000х800х600 мм;
- оброблювальні центру, призначені для обробки деталей будь-якої конфігурації;
- Сучасна багато осьова обробка дозволяє різко скоротити кількість необхідного оснащення і трудомісткість виготовлення деталей:
- універсальний круглошліфувальний верстат з ЧПУ фірми TOS as (Чехія), що дозволяє шліфувати деталі діаметром до 1100 мм, довжиною до 3000 мм, а також проводити внутрішню шліфування;
- електроерозійні верстати Agiecut і Agietron фірми AGIE (Швейцарія), які можуть обробляти деталі складної форми розмірами до 880х680х350 мм;
- прецизійні координатно-вимірювальні машини фірми WENZEL;
- Також підприємство має великий потенціал для виконання холодноштампувальних і горячековочних робіт на пресах