Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Операційна система Windows

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
24
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Операційна система Windows.
Теоретичні відомості
1. Знайомство з Windows.
Операційна система – це програма, яка завантажується в оперативну пам’ять відразу після вмикання комп’ютера. Вона здійснює діалог із користувачем, управління комп’ютером, його ресурсами, запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу та прикладним програмам спосіб спілкування (інтерфейс) з пристроями комп’ютера.
Операційні системи персональних комп’ютерів поділяються на однозадачні і багатозадачні. В однозадачних ОС в кожен момент часу може працювати тільки одна програма. Для того, щоб запустити іншу, цю програму доводиться закривати. Багатозначні дозволяють працювати паралельно декільком програмам. Найбільш розповсюдженою багатозадачною ОС є Microsoft Windows.
З Windows на одному комп’ютері може працювати один або декілька користувачів. Якщо користувачів декілька може бути встановлений пароль.
Після того як відбулась реєстрація, система починає роботу, і на екрані відображається поверхня робочого стола.
На робочому столі розташовується панель задач і кілька значків, що дозволяють швидко запускати чи відкривати програми, потрібні документи. Розташування і склад значків можуть бути самими різними. Наприклад, значок Мій комп'ютер (My Computer) призначений для роботи з дисками і файлами вашого комп'ютера, а значок Кошик (Recycle Bіn) дозволить вам видаляти непотрібні файли і відновлювати помилково вилучені файли.
Також на робочому столі знаходиться панель задач, яка містить кнопку Пуск, швидкий запуск, годинник, індикатор клавіатури та ін. Для того щоб змінити розміщення панелі задач, треба встановити покажчик миші на вільну від кнопок частину панелі, натиснути ліву клавішу і перетягнути. Для настройки параметрів необхідно викликати вікно властивостей панелі задач: Меню Пуск/Настройка/ Панель задач, або за допомогою контекстного меню, натиснувши на панелі задач праву клавішу миші.
 
2. Пуск і виключення Windows.
У лівій частині панелі задач знаходиться рамка, усередині якої розташоване слово Пуск чи Start для англійської версії У системі Wіndows такі рамки з текстом і малюнками усередині називають кнопками, тому надалі ми будемо говорити, що на панелі задач розташована кнопка Пуск (Start). Призначення цієї кнопки – запуск програм і настроювання комп'ютера.  
Після натискання кнопки Пуск відкривається головне меню.
 
Вибір необхідного пункту здійснюється переміщенням курсору. Маленький трикутник справа вказує, що цей пункт містить вкладене меню.
Команду запуску програми чи відкриття документу через Головне меню виконують натисканням лівої клавіші миші.
Закривають Головне меню щигликом за його межами, або клавішою ESC.
В «Windows запустити програму можна кількома способами: за допомогою меню Пуск, ярликів, засобів Проводник і Мой комп’ютер.
З головним меню можна працювати за допомогою клавіатури використовуючи клавіші  ,  ,   і  для переміщення по командам меню. Вибір команди здійснюється натисканням клавіші  . Для виклику меню використовується клавіша  .
Щоб запустити програму з робочого столу, або відкрити вікно об’єкту – двічі натисніть лівою клавішою миші на значку, або через контекстне меню. Щоб отримати контекстне меню елемента, треба клацнути над елементом правою клавішею миші.
3. Робота з вікнами
Робота в Wіndows пов'язана з вікнами. Зовнішній вигляд вікон може бути самим різним, але є кілька елементів, що присутні в більшості вікон. Яку б програму ви не запустили, зовнішній вигляд її вікна буде нагадувати вікна інших програм. Звичайно, є і виключення. Деякі програми несхожі на інші, але таких програм досить мало. Як приклад типового вікна розглянемо вікно програми WordPad, призначеної для створення і редагування текстових документів. Для запуску програми варто вибрати команду головного меню Програми/Стандартные/WordPad Програма буде запущена, і на робочому столі з'явиться її вікно. Розглянемо основні елементи вікна програми
 
Крім вікон програм, у Wіndows існують спеціальні вікна, призначені для керування і настроювання. За допомогою таких вікон ви ведете діалог із системою Wіndows, тому їх називають діалоговими вікнами, чи просто діалогами. Вид діалогів може бути самим різним, однак усі вони містять деякі типові елементи керування. Давайте розглянемо основні елементи керування, що зустрічаються в діалогах.
Найчастіше в діалогах є кнопки підтвердження, скасування і, можливо, виклику підказки
 
У діалогах крім кнопок розташовуються й інші елементи керування. У більшості випадків вони допомагають указати комп'ютеру необхідне значення якого-небудь параметру
 
Щоб керувати вікнами програм, використовуються спеціальні кнопки, розташовані в правій верхній частині вікна, на заголовку
 
Кнопки зміни розмірів вікна
Кнопка  використовується для того, щоб забрати з робочого столу непотрібну вам у даний момент програму, але не завершувати її роботу. Якщо ви натиснете цю кнопку, вікно програми буде прибрано з робочого столу. Ця процедура називається згортанням вікна. У будь-який момент ви можете розгорнути вікно і продовжити роботу. Варто пам'ятати, що програма працює навіть і при згорнутому вікні. Щоб припинити роботу програми, необхідно не згорнути, а закрити її вікно. Кнопка   призначена для закриття вікна і завершення роботи програми, зв'язаної з даним вікном.
Кнопка   дозволяє збільшити розмір вікна програми так, щоб воно зайняло весь робочий стіл. Натискання кнопки   приведе до відновлення вихідних розмірів вікна програми. Збільшення розмірів вікна у весь екран буває потрібно, коли відображуваної інформації багато, а зменшення розмірів вікна – коли ви хочете побачити одночасно роботу декількох програм.
Принцип drag-and-drop
Фото Капча