Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація власної справи в галузі торгівлі

Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
34
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота
на тему: «Організація власної справи в галузі торгівлі»
 
ЗМІСТ
Вступ
1. Правова основа організації власної справи
2. Складання бізнес-плану
2.1. Визначення витрат
2.2. Розрахунок прибутковості
2.3. Визначення ризиків
2.4. Оформлення документів
3. Порядок реєстрації підприємства
4. Система оподаткування підприємницької діяльності
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури
Додатки
ВСТУП
 
Темою даної курсової роботи є: «Організація власної справи в галузі торгівлі», так як дана тема викликала в мене найбільший інтерес, ніж інші, тому що у майбутньому я збираюся займатися бізнесом. Створення власної справи – це завжди величезний ризик і подолання опору, що неминуче виникає при народженні нового. Створюючи власну справу, потрібно знати, що це не тільки можливість (за сприятливих умов) користуватися благами, які забезпечують це починання, а й відповідальність за її функціонування, розвиток і виживання. Бізнесменом практично може бути будь-яка людина: інженер, економіст, технік, медпрацівник, продавець, винахідник, службовець, робітник, викладач, студент, домогосподарка, пенсіонер, школяр. Треба тільки визначити власні підприємницькі здібності та ймовірні можливості стати бізнесменом. Але залишитися бізнесменом зуміють лише ті, хто нестандартно мислить, має силу волі, цілеспрямованість, велику працездатність, націленість на пошук нового, тобто ті, які в підприємницький діяльності вбачають зміст усього свого життя. Відкрити власну справу, організувати своє підприємство дуже складно. Кожне таке рішення приймається, виходячи з конкретної ситуації і тому воно унікальне, але все ж в усіх подібних рішеннях є дещо спільне – вони передбачають відмову від способу життя, що склався, на користь створення власної справи. Приймаючи рішення зайнятися бізнесом, тобто відчувши бажання створити власну справу, треба усвідомити такі моменти:
  • небажання працювати на когось;
  • повну відмову від попередньої кар'єри і готовність змінити свій спосіб життя;
  • переконаність у тому, що власна справа – це заняття престижне і гідне;
  • можливість створити власну справу (наявність коштів, умов) ;
  • упевненість у реальності створення такої справи за умов існування необхідних зовнішніх і внутрішніх передумов.
Метою роботи є: ознайомлення з усіма етапами створення власної справи в галузі торгівлі. Також я сюди включаю розробку бізнес-плану та систему оподаткування підприємницької діяльності.
Об’єктом дослідження даної теми є приватне підприємство «Велічіта» яке знаходиться за адресою м. Житомир, вул. Ватутіна 45.
 
Таблиця 1
Показники комерційної діяльності приватного підприємства «Велічіта»
 
Аналізуючи дані таблиці таблиці 1 можна зробити висновок, що річний продаж порівнюючи 2013 до 2011 року значно збільшився на 57734 гривні, прибуток від продажу також збільшився і становить на 20023 гривні більше, торгова площа, чисельність працівників та коефіцієнт установчої площі торгівельного обладнання протягом трьох років залишаються незмінними. Кількість працівників що обслуговується приблизно 2701 тис. чол.
В даній курсовій роботі я постараюсь найбільш яскраво висвітити основні аспекти та проблеми при створенні власної справи. 
 
1. ПРАВОВА ОСНОВА ОРГАНІЗАЦІЇ ВЛАСНОЇ СПРАВИ
 
Для створення підприємства та його реєстрації в державних структурах необхідні установчі документи: рішення власника майна, засновницький договір, статут.
Порядок створення підприємства та його реєстрації визначається законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», який діє з 01. 07. 2004. Засновницький договір укладається тоді, коли засновників два і більше. Чинне законодавство не містить переліку обов'язкових реквізитів засновницького договору. У засновницькому договорі засновники передусім зобов’язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації.
Підприємницька діяльність припиняється: з власної ініціативи засновників підприємства, у разі закінчення строку ліцензії, у разі припинення існування підприємства, на підставі рішення суду.
Статут суб'єкта господарювання насамперед повинен містити відомості про його найменування і місце знаходження, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реєстрації та ліквідації суб’єкта господарювання (Див. додаток 3).
Про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності можна довідатися із Закону України від 15. 05. 2003 р. №755-ГУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Відповідно до цього Закону державна реєстрація значно спрощена, підприємство можна зареєструвати за три поточних дні, а фізичну особу – за два дні.
За несвоєчасне здавання виторгу до банків існує адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 164-4 Кодексу про адмінпорушення здавання виторгу торговельними підприємствами усіх форм власності, що здійснюють реалізацію товарів за готівку, з порушенням термінів, установлених правилами розрахунків і ведення касових операцій, тягне за собою накладення штрафу на осіб, відповідальних за здавання виторгу, від 17 до 88 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно зі статтею 200 Кримінального кодексу підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, а також придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ чи платіжних карток або їх використання чи збут карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів
Фото Капча