Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Правове регулювання відносин власності в Україні

Тип роботи: 
Методичні вказівки
К-сть сторінок: 
98
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Програма курсу та методичні рекомендації
до вивчення навчальної дисципліни
«Правове регулювання відносин власності в Україні»
 
Укладач:
Менська О. А., к. ю. н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.
 
З М І С Т
 
1. Пояснювальна записка
2. Тематичний план навчальної дисципліни «Правове регулювання відносин власності в Україні»
3. Зміст лекцій, плани семінарських і практичних занять, завдання для самостійної роботи студентів та методичні вказівки
4. Засоби підсумкового контролю. Питання до заліку
5.Список рекомендованих джерел до вивчення курсу навчальної дисципліни «Правове регулювання відносин власності в Україні»
 
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 
Необхідність поглибленого вивчення правового регулювання відносин власності в України зумовлена потребами суспільства, з огляду на стан законодавства та правозастосовчої практики. За умов переходу до ринкових відносин розширюється і вдосконалюється сфера правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних із правом власності, а тому виникає потреба у ґрунтовніших знаннях законодавства у цій частині.
Нормативна навчальна дисципліна «Правове регулювання відносин власності в України» покликана ознайомити студентів із наявною теорією цивільного права у сфері правового регулювання відносин власності.
Метою вивчення дисципліни є якісне оволодіння й засвоєння студентами системи правових знань про сутність основних положень інституту права власності; набуття навичок, необхідних для застосовування у взаємодії із нормами конституційного, цивільного, земельного й інших галузей права, та у правозастосовчій практиці; для розвитку правосвідомості й правничого мислення.
Навчальна дисципліна «Правове регулювання відносин власності в України» повинна виробити у студента навички, необхідні для самостійного аналізу й застосування нормативно-правових актів, які регулюють відносини власності, правильно їх тлумачити та використовувати на практиці.
Основне завдання вивчення дисципліни «Правове регулювання відносин власності в України» – сформувати у студентів систему правових знань з питань відносин власності на основі попередніх знань з господарського, цивільного права та інших галузевих правових дисциплін. Набуті знання й уміння дозволять студентам правильно застосовувати норми цивільного права, а також можуть бути використані при подальшому вивченні фахових дисциплін за спеціальністю.
Під час вивчення навчальної дисципліни «Правове регулювання відносин власності в України» студент повинен:
Знати:
- характеристику законодавства щодо відносин власності;
- поняття власності та права власності, їх зміст;
- правовий статус суб’єктів права власності;
- здійснення права власності та межі його здійснення;
- первинні та вторинні способи набуття права власності;
- підстави припинення права власності з волі власника та примусово;
- форми права власності;
- співвідношення права власності та речового права;
- класифікацію речових прав на чуже майно.
Вміти:
- здійснювати аналіз правових норм;
- самостійно працювати з нормативно-правовими актами;
- аналізувати положення та інститути права власності;
- вичерпно та обґрунтовано викладати інформацію в усній та письмовій формі;
- обґрунтовано висловлювати свою позицію та дискувати;
- кваліфікувати правовідносини власності щодо форми права власності;
- визначати та застосовувати правові норми, які регулюють окремі речові правовідносини.
Обов’язковим елементом навчального плану є підготовка до практичних занять. Для цього студентам необхідно ознайомитися із рекомендованою навчальною літературою, нормативно-правовими актами з кожної теми. Виконання завдань по темам курсу є обов’язковою умовою підготовки до практичних занять. При підготовці до практичних занять необхідно ознайомитись із питаннями теми, нормативними матеріалами, літературними джерелами, які додаються в плані практичних занять.
Нормативна дисципліна «Правове регулювання відносин власності в України» вивчається студентами третього курсу економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, спеціальності «Правознавство» у шостому семестрі.
Планом навчального процесу для вивчення курсу цієї дисципліни передбачено 72 годин учбових занять. З них на лекції відведено – 20 год (з\в – 6 годин), на практичні та семінарські заняття -14 годин (з\в – 2 годин), на самостійну роботу – 38 годин (з\в – 64 години).
Формою контролю є залік. Дисципліна вивчається із застосуванням кредитно-модульної системи (КМС) і складається з одного модулю.
До заліку допускаються студенти, які відпрацювали всі пропущені заняття, виправили незадовільні оцінки, отримані на семінарських заняттях, набрали мінімальну кількість балів і успішно здали змістові модулі.
 
СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
 
Навчальна нормативна дисципліна «Правове регулювання відносин власності в Україні» викладається за кредитно-модульною системою організації навчального процесу (КМСОНП).
Дана система запроваджується з метою удосконалення системи контролю якості знань студентів, сприяння формуванню системних та систематичних знань, стабільної самостійної роботи впродовж семестру, підвищення об’єктивності оцінювання знань та адаптації до вимог, визначених Європейською системою залікових кредитів (ECTS).
Оцінювання знань студентів повинно сприяти реалізації низки завдань, зокрема:
  • підвищення мотивації студентів до системного навчання впродовж семестру та навчального року, переорієнтація їх цілей з отримання позитивної оцінки на формування системних, стійких знань, умінь та навичок;
  • відповідність переліку, форм, та змісту контрольних заходів вимогам КМСОНП;
  • відкритість контролю, яка базується на ознайомленні студентів на початку вивчення дисципліни переліком, формами та змістом контрольних завдань, критеріями та порядком їх оцінювання;
  • подолання елементів суб’єктивізму при оцінюванні знань, що забезпечується виконанням індивідуальних завдань із застосуванням модульної системи оцінювання, іспиту;
  • розширення можливостей для всебічного розкриття здібностей студентів, розвитку їх творчого мислення, та підвищення
Фото Капча