Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Проблема вибору товарознавства як професії

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Торгівля і товарознавство
Проблема вибору товарознавства як професії
Товарознавець як професія?
Література
 
Торгівля і товарознавство
 
Торгівля відіграє значну роль в народному господарстві країни. Вона – посередник між промисловістю і споживачем. Які товари, скільки і коли знадобляться покупцю – на ці запитання у торгівлі мають бути чіткі і аргументовані відповіді, у відповідності з якими визначаються програми промислових підприємств, що випускають товари для населення. Головне завдання торгівлі – якомога активніше впливати на виробництво шляхом закупівлі та продажу різних продуктів.
Товари задовольняють різноманітні життєві потреби людини, яка використовує їх протягом всього життя і навіть не здогадується про їх властивості. Саме товарознавство є наукою про основні властивості, фактори забезпечення властивостей товарів.
Без відома торгівлі промислові підприємства не можуть зупинити випуск того чи іншого виробу. На багатьох підприємствах легкої промисловості є колекції виробів, які зазвичай із сумом демонструють дизайнери: “Торгівля від них відмовилася”. Іноді винуватцем цих відмов є мода, точніше, уявлення про неї працівників торгівлі. Так іноді вирішується доля молодої речі.
Щоб сьогодні бути на рівні сучасних високих вимог, легка промисловість повинна працювати з прицілом на завтра. Вивчаючи спільно з працівниками торгівлі кон’юнктуру ринку, модельєри, митці, художники, економісти повинні передбачати потреби покупців. Тому в розмові з представниками торівлі кожне сказане працівником торгівлі “ні” не повинно відображати лише його точку зору. Товари потрібні різні, на різні смаки, але обов’язково якісні.
Щоденне або часткове використання товару створює невірне уявлення про те, що спеціалістам і споживачам знання про товари потрібні не більше, ніж на вузькому життєвому рівні, проте це не так. Професія товарознавця дуже важлива і не менш складна, ніж професія вчителя, водія чи лікаря. Вивчення властивостей товарів є складною діяльністю. Це потребує знанння таких наук, як хімії, фізики, біології, мікробіології, математики, а також професіональної дисципліни – основ метрології, стандартизації і сертифікації. В свою чергу товарознавство впливає і є базовою дисципліною для спеціальних дисциплін – економіки, бухгалтерського обліку, меркетингу та багатьох інших.
Будь-яка наука і професійна діяльність базується на певних принципах. Ці принципи є обов’язковими і повинні здійснюватись всі можливі дії по їх забезпеченню.
Основним із принципів товарознавства є безпека, яка полягає в тому, що забезпечити відсутність ризику, пов’язаного з можливістю нанесення товаром чи послугою життю, здоров’ю і майну громадян. Безпекою повинні володіти всі суб’єкти комерційної діяльності.
Другим принципом є ефективність, тобто при зберіганні, пакуванні, реалізації товару повинен досягатися найоптимальніший результат. Це досягається комплексним підходом товарознавця до вибору методів і засобів, які забезпечують найкращі результати при мінімальних затратах.
Сумісніть – третій принцип товарознавства, який визначається придатністю товарів, процесів чи послуг до сумісного використання. І тому товарознавець, при формуванні асортименту повинен враховувати його.
Четвертим принципом товарознавства є взаємозамінність, що забезпечує задоволення аналогічних потреб різними товарами. Товарознавець повинен знати яким товаром заміти певний продукт, щоб їх властивості збігалися.
І п’ятим принципом товарознавства виступає систематизація. Вона є важливою, оскільки дозволяє об’єднати об’єкти у взаємозамінні і взаємнопідпорядковані категорії. Системний підхід дозволяє побачити товар, його товарознавчі характеристики, розкрити властивості.
Предметом товарознавства є споживчі вартості товарів. Лише споживча вартість робить продукцію товаром, оскільки вона задовільняє конкретні потреби людини.
Товарознавство – основна учбова дисципліною при формуванні професійної компетентності товарознавців, експертів, комерсантів і маркетологів.
Основна мета товарознавства – вивчення основних характеристик товару, що складають його споживчу вартість, а також вивчення їх змін на всіх етапах руху товарів.
Для досягення цієї мети товарознавство повинно вирішувати наступні завдання:
чітке визначення основних характеристик товарів, що визначають їх споживчу вартість;
встановлювлення принципів і методів товарознавства;
систематизація множини товарів шляхом використання методів класифікації і кодування;
вивчення властивостей і показників асортименту для аналізу асортиментної політики промислової або торгової організації;
керування асортиментом організації;
оцінка якості товарів як вітчизняних, так і зарубіжних;
виявлення градації якості і дефекти товарів, причини їх виникнення, діяльність по попередженню реалізації неякісних товарів;
визначення кількісних характеристик одиничних екземплярів і товарних партій;
забезпечення якості і кількості товарів на різних етапах шляхом врахування формуючих і регулюванння зберігаючих факторів;
встановлення видів товарних втрат, причин їх виникнення і розроблення дій по їх попередженню або зниженню;
інформаційне забезпечення руху товарів від виробника до споживача.
 
Проблема вибору товарознавства як професії
 
З чого починається професія? З випадковості? З продуманого рішення? Хтось, спочатку впевнений в правильності вибору своєї майбутньої спеціальності, на середині шляху зупиняється розчарований і шукає іншу дорогу. А інший відніс документи в учбовий заклад “слідом за другом” і випадково саме там знайшов своє уподобання. Буває і так: здібності людей виявлються в праці, в пізнанні своїй справи.
Проблема вибору професії пов’язана з нескінченними внутрішніми переживаннями, для других – це сміливий ризик, для третіх – шлях гірких помилок. Як показують соціологічні опитування, більше третини молодих людей не задоволені своєю професією. Сумний висновок – оскільки незадоволення своєю професією – це перш за все відсутність бажання працювати.
Звідки береться впевненість у покликанні. “Є
Фото Капча