Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розвиток творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи під час вивчення методики викладання математики

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Віра Винар
 
Розвиток творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи під час
вивчення методики викладання математики
 
Анотація
У статті розглядаються основні проблеми розвитку творчих умінь майбутніх вчителів початкової школи під час вивчення предметів математичного циклу. Математика посідає особливе місце у системі наук. Використання творчих завдань на заняттях з математики відіграє важливу роль у навчанні математичної науки, формуванню морально-етичних та вольових якостей студентів, розвитку власних професійних можливостей та творчого мислення майбутніх вчителів початкової школи.
 
Аннотация
В статье рассматриваются основные проблемы развитию творческих умений будущих учителей начальной школы во время изучения предметов математического цикла. Математика занимает особенное место в системе наук. Использование творческих заданий на занятиях математики играет важную роль в учебе математической науки, формированию морально-этических и волевых качеств студентов, развития собственных профессиональных возможностей и творческого мышления будущих учителей начальной школы.
 
Annotation
In the article the basic problems of development of creative abilities of future teachers of primary school are examined during the study of the subjects of mathematical cycle. Mathematics takes a special place In the system of sciences. The use of creative tasks on the lessons of mathematics plays an Important role In the studies of mathematical science, forming of moral and ethical and volitional qualities of students, development of own professional possibilities and creative thought of future teachers of primary school.
 
Життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної, на відміну від людини-виконавця, самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення. Психологи констатують, що випускники школи, які приходять на виробництво, ще не здатні самостійно розв'язувати проблеми, не можуть мислити діалектично, системно, їм бракує творчої уяви, ініціативи, винахідливості. Такий стан справ вимагає якісно нового підходу до підготовки молоді до життя – орієнтації навчально-виховного процесу на розвиток творчих здібностей особистості.
Дбаючи про розвиток творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи, залучаючи їх до творчої праці, ми створюємо необхідні умови для розвитку всіх без винятку психічних якостей студентів. Практика переповнена прикладами, коли студенти проявляють наполегливість, силу волі в опануванні тими знаннями і вміннями, які далеко випереджають програмні вимоги, але вкрай необхідні для реалізації їх творчих задумів. Саме в процесі розв'язання творчих завдань, пошуку нестандартних способів їх розв'язання студенти виробляють вміння критично ставитись до тривіального, вчаться дискутувати. Творчість сприяє формуванню їх морально-етичних та вольових якостей. Творча діяльність майбутніх вчителів початкових класів сприятливо позначається на їх фізичному та естетичному розвитку.
Залучення майбутніх вчителів початкової школи до творчої діяльності розкриває перед ними горизонти людських можливостей і сприяє правильному визначенню свого місця на широкому полі власних знань, умінь і здібностей. Відбувається це з тієї причини, що в творчості людина реалізує в усій повноті свої знання та уміння а отже, отримавши можливість випробувати себе в різних видах діяльності, наочно переконується в наявному арсеналі знань та умінь, адекватно оцінюючи свої можливості, що, безумовно, сприяє правильному вибору професії.
Розвиток творчих здібностей майбутніх вчителів початкової школи сприяє реалізації одного з головних аспектів гуманістичного принципу організації освіти створення умов для отримання індивідуумом справжньої свободи.
Розвиток творчих здібностей майбутніх вчителів початкових класів обумовлюється також зацікавленістю держави у високій трудовій активності своїх громадян. Із підвищеною трудовою активністю тісно пов'язані продуктивність та якість праці. Вищим рівнем розвитку трудової активності є творча активність, яка за своєю суттю полягає у постійному прагненні нарощувати продуктивність та підвищувати якість праці, що неможливо без глибокого проникнення в сутність трудового процесу і його вдосконалення, тобто без розвинених до певного рівня творчих здібностей індивідуума.
Людство здебільшого зацікавлене і ставить насущну вимогу до кожного з нас щодо розвитку власних творчих здібностей, оскільки, щоб зрозуміти національну та духовну культуру інших народів, знайти в них спільне і відмінне, пройнятися гордістю за свою і повагою до інших культур, потрібно володіти достатнім творчим потенціалом.
Прогрес суспільства пов'язаний з творчістю кожного. Людина творить історію, але може вона це робити з різною швидкістю. Творчі можливості людини майбутнього закладаються рівнем розвитку творчого потенціалу усіх її попередників. Атому темп і напрям суспільства визначаються тим, наскільки сильним запалом попереднє покоління зарядить творчу силу наступного.
Математика посідає особливе місце в системі наук. Використання творчих завдань на заняттях з методики математики сприяє розвитку в студентів логічного мислення, уяви, уваги. Майбутні вчителі початкової школи повинні зрозуміти, що ми вивчаємо математичні знання для того, щоб розвивати математичне мислення, а не для того, щоб визубрити формули і теореми, від знання яких людина не стане ні розумнішою, ні духовно багатшою, ні щасливішою.
Під час вивчення математичних дисциплін творчі завдання можна застосовувати при вивченні як арифметичного так і геометричного матеріалу.
Візьмемо для прикладу кілька творчих завдань, які можна використовувати на заняттях з методики викладання математики.
Під час вивчення теми «Додавання і віднімання багатоцифрових чисел» можна використовувати такі творчі завдання «Невипадковий вибір цифр», «Козацька математика».
Мета завдання «Невипадковий вибір цифр» полягає в тому, щоб навчити укладати багатоцифрові числа з даних цифр, додавати ці числа та порівнювати. Кожен студент
Фото Капча