Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Шизофренія. Епілепсія

Предмет: 
Тип роботи: 
Індивідуальне завдання
К-сть сторінок: 
13
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст:
1.Шизофрениія
1.1.Що таке шизофренія
1.2.Історія шизофренії
1.3.Види і типи перебігу шизофренії
1.4.Міфи про психічні хвороби
2.Епілепсія
2.1.Що це таке?
2.2.Від чого це буває?
2.3.Що відбувається?
2.4.Що робити під час нападу?
2.5.Діагностика і лікування
 
ЩО ТАКЕ ШИЗОФРЕНІЯ?
 
Всі знають, що таке шизофренія. Принймні, дев'ять чоловік з десяти з упевненістю підтвердять це твердження. Якщо ж розпитати їх докладніше, то виявиться, що вони або не знають нічого, або мають не зовсім правильне уявлення про цю тему.
Що таке шизофренія? Яке місце проблема шизофренії займає в нашому щоденному житті? Чи є вона тільки медичної або, в більшій мірі, соціальною проблемою? Обговорення цього і маси інших питань допоможуть нам зрозуміти, чи треба боятися шизофренії, цуратися людей, які страждають цією душевною недугою. Як до них ставитися і вести себе, стикаючись з ними віч-на-віч?
Почнемо з головного питання: чи є шизофренія - хворобою або способом сприйняття реальності з іншої, чужої нам точки зору? Не дивуйтеся, це питання насправді допустимо. Неодноразово висловлювалися ідеї про те, що природа таким чином "шукає" нові шляхи розвитку, "створюючи" парадоксальні ходи.
Можна припустити, що перша мавпа, яка вирішила збити кокос з пальми каменем, чимось відрізнялася від інших побратимів. Хоча такий підхід, безумовно, дуже спірний, поки що не має підтвердження, ми, все ж, говоримо про це для того, щоб застерегти від некоректного, уникненого, презирливого ставлення рідних, знайомих і суспільства в цілому до людей, що страждають на шизофренію.
Щоб позбавити їх від явного ставлення до них, як до людей другого сорту. Можливо, вони є особливими створіннями природи, в чомусь обраними, виключно талановитими, а в чомусь обмежені і страждають від цього. 
Чи є шизофренія хворобою? Так, є, так як хвороба - це якесь відхилення від статистично певної норми. Точно так само як зниження вмісту гемоглобіну в крові, тобто його зміна, називається анемією і є хворобою. Наші психічні функції мають певні параметри, які можуть вимірюватися різними способами (починаючи з психологічних, нейропсихологічних, біохімічних та ін., Аж до електрометричних). Крім того, це, звичайно ж, хвороба, оскільки це страждання, часом болісне і люди шукають допомоги.
Ми цілком обгрунтовано називаємо шизофренію хворобою, але тільки з клінічної, лікарської точки зору. У соціальному сенсі людини, що страждає на це захворювання, називати хворим, тобто неповноцінним, було б некоректно. Хоча ця хвороба хронічна, форми шизофренії вкрай різноманітні і часто людина, що знаходиться в даний момент в ремісії, тобто поза нападу (психозу), може бути цілком дієздатною, і навіть більш професійно продуктивною, ніж його середньостатистичні опоненти.
Що б все вищесказане було більш аргументовано, необхідно розповісти про суть цього захворювання. Для початку - кілька слів про сам термін "шизофренія". Слово виникло від грецьких "шізо" ("схізо") - розщеплюю і "френ" - розум. Під розщепленням на увазі не роздвоєння (наприклад, особистості), як часто це не зовсім вірно розуміють, а дезорганізацію, відсутність гармонійності, невідповідність, нелогічність з точки зору звичайних людей.
Наприклад, дуже важка в побуті людина, зі складними відносинами усередині сім'ї, холодна і абсолютно байдужа по відношенню до своїх близьких, виявляється надзвичайно чутливою і зворушливою зі своїми улюбленими кактусами. Вона може годинами за ними спостерігати і абсолютно щиро і невтішно плакати, коли одне з її рослин засихає. Звичайно, з боку це виглядає абсолютно неадекватним, але для неї існує своя власна логіка взаємовідносин, яку людина може обґрунтувати. Просто вона впевнений, що всі люди брехливі, і нікому не можна вірити. Вона відчуває свою несхожість на інших, і їх нездатність її зрозуміти. Вона знає, що набагато розумніше тих, хто її оточує тому, що відчуває і бачить те, що, чомусь не бачать інші. Так навіщо ж витрачати час і сили на безглузде, примітивне спілкування, коли є таке чудо як кактуси. Адже вони чарівні, здається, що у них всередині є щось таке ... Адже рослини можуть з нею спілкуватися, і тоді, особисто для неї, досягається гармоні. 
 
ІСТОРІЯ ШИЗОФРЕНІЇ
 
В середні віки хвороби носили ім'я свого святого покровителя, якому слід було молитися, щоб оберегти себе від неї або навіть вилікуватися. У сучасній науковій медицині хвороба може бути названа ім'ям того, хто дав їй перший клінічний опис.
Для хвороби, яку зараз ми називаємо шизофренія, такий клінічний опис зробив швейцарський психіатр і психолог Еуген Блейлер (Eugen Bleuler). Заслуги цієї людини в психіатрії так само великі, як і заслуги Королеви в космонавтиці. Але моменту, коли хвороба була в значній мірі вивчена, передував етап історії під назвою "деменція прекокс", з якої почалося дослідження цього "Нового Світу людського розуму".
Вперше описав симптоми деменції, які ми зараз відносимо до шизофренії великий француз Еськироль (J. Esquirol, 1772 - 1840). Саме тоді почався шлях довжиною понад століття від деменції прекокс до шизофренії. Еськироль вдалося встановити відмінність між деменцією і ідіотією, тобто встановити неоднорідність психічних хвороб. "Людина в стані деменції позбавлена благ, якими вона насолоджувалася раніше, це багатий став бідним. Ідіот же завжди був в нещастя і убогості. Стан людини в
Фото Капча