Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Скелет і м'язи людини

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
81
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
ВСТУП
РОЗДІЛ І. КІСТКА ЯК ОРГАН
1.1. Будова та функції кісток
1.2. Ріст і розвиток кісток
1.3. З’єднання кісток
РОЗДІЛ ІІ. СКЕЛЕТ ЛЮДИНИ
2.1. Хребетних стовп
2.2. Будова та з’єднання кісток грудної клітки
2.3. Скелет кінцівок
2.3.1. Будова та з’єднання кісток верхньої кінцівки
2.3.2. Будова та з’єднання кісток нижньої кінцівки
2.4. Скелет черепа
РОЗДІЛ ІІІ. М'ЯЗ ЯК ОРГАН
3.1. М’язова тканина
3.2. Будова скелетного м’яза
3.3. Розвиток м'язів
РОЗДІЛ ІV. ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНИХ ГРУП М'ЯЗІВ
4.1. М'язи тулуба
4.1.1. М'язи грудей
4.1.2. М'язи живота
4.1.3. М'язи спини
4.2. М'язи шиї та голови
4.3. М'язи кінцівок
4.3.1. М'язи верхньої кінцівки
4.3.2. М'язи нижньої кінцівки
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 
Вступ
 
Одним із важливих моментів пристосування організму до навколишнього середовища є рух. Він здійснюється системою органів, до яких відносяться кістки, їхнє сполучення і м'язи, що поєднані в єдине ціле – апарат руху, або опорно-рухову систему. Усі кістки, які сполучені між собою за допомогою різних видів сполучної тканини, створюють скелет – пасивну частину апарату руху, а прикріплені до кісток скелетні м'язи – його активну частину.
Усі рухи тіла – від ледве здійнятої вгору брови до високого стрибка –можливі лише завдяки м'язам. Без них людина не змогла б навіть пережовувати їжу, та й кров не циркулювала б в організмі.
До опорно-рухового апарату відносять скелет і м'язи, об'єднані в одну систему. Ця система забезпечує рух – необхідний фактор фізичного, психічного розвитку організму, розвитку мови, мислення, праці. Немає ні однієї форми людської діяльності, яка не відбувалася б без рухів. Обмеження рухливості або перевантаження м'язів порушують розвиток дітей, сприяють розвитку багатьох захворювань.
Скелет і м'язи є опорними структурами організму. Вони також обмежують порожнини, в яких розміщені головний і спинний мозок, усі внутрішні органи. Деякі кістки і м'язи беруть участь у виконанні дихальних рухів.
Знання вікових особливостей органів руху і умов, що сприяють їх нормальному розвитку, необхідні для розробки ефективних засобів і методів фізичного виховання, трудового навчання, організації режиму дня учнів.
В організмі вирізняють три основні типи м'язів. Перший тип – це поперечно-смугасті м'язи, рух яких здійснюється свідомо. Спільно з кістками та сухожиллями вони спрямовують усі наші рухи – від усмішки до пробіжки сходами. Другий тип становлять гладкі м'язи, що отримали цю назву через те, що власне такими їх бачимо під мікроскопом. Вони відповідають за мимовільні рухи внутрішніх органів, наприклад, кишечника та сечового міхура. І третій тип – серцевий м'яз, з якого майже цілком сформоване серце.
Поперечносмугасті м'язи розподіляються по всьому тілу, і навіть у новонародженого немовляти складають значну частину його ваги – 25%. Вони керують рухами різних частин скелета – від крихітного стременного м'яза, що рухає стремінце у вусі, до великого сідничного, що здійснює рухи в  тазостегновому суглобі.
Кістково-м'язова система забезпечу вертикальне положення тіла людини. Захисну функцію виконують м'язи живота, захищаючи від зовнішніх факторів органи черевної порожнини. Рухову функцію виконують кістки і м'язи кінцівок, хребет, м'язи спини і живота.
Курсова робота викладена на 45 сторінках. Складається з вступу, 4-х розділів, висновку, списку використаної літератури і додатків. 
 
РОЗДІЛ І. КІСТКА ЯК ОРГАН
 
1.1.Будова та функції кісток
 
Кістка складається з щільної (компактної)  і губчастої речовин. Перша розташована ззовні і являє собою мінне утворення. Губчаста речовина в трубчастих кістка міститься в епіфізах і складається з кісткових перекладин, напрям яких залежить від тяги діючих на них м'язів. Між перекладинами губчастої речовини лежить червоний кістковий мозок.
 Кожна трубчаста кістка вкрита зверху окістям, або періостом. Окістя складається з двох шарів сполучної тканини. Зовнішній шар – волокнистий, побудований із переплетених товстих пучків колагенових волокон, між якими проходять судини й нерви, спрямовані в товщу кістки. Зовнішній шар виконує захисну функцію. Внутрішній шар – остеогенний (ростковий) складається з пучків колагенових та еластичних волокон, також значної кількості остеобластів, які п процесі росту кістки розмножуються й перетворюються на остеоцити. 
Васкуляризація (кровопостачання) кістки здійснюється за рахунок живильних каналів, розташованих у тільній речовині кістки, через ці канали в них заходять кровоносні судини. Вони проникають до ості кістки, де розгалужуються на дрібні судини, які переходять у канали остеонів. Більшість живильних каналів проходить між діафізом та епіфізом кістки.
Плоскі (широкі) кістки скелета (наприклад, лопатка, тазова кістка, грудина) зовні і зсередини, як і трубчасті кістки, вкриті тонким шаром щільної речовини, між пластинками якої міститься губчаста речовина. 
Кістки, що мають у собі порожнини, заповнені повітрям, називаються повітроносними. До них належать кістки черепа: лобові, скронева, решітчаста, клиноподібна, верхньощелепна.
Крім того, кістки скелета класифікують за формою. Залежно від неї розрізняють трубчасті, губчасті, змішані, довгі, плоскі (широкі), короткі, повітроносні.
Довгі кістки утворюють скелет кінцівок. Плоскі, або широкі, кістки оточують життєвоважливі порожнини (череп, таз), короткі й змішані кістки утворюють хребет, кисть, стопу.
Трубчаста кістка складається з тіла – діафіза
Фото Капча