Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Створення малого підприємства, основним видом діяльності якого буде надавання послуг по прокату автомобілів

Тип роботи: 
Бізнес-план
К-сть сторінок: 
23
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1. ОБГРУНТУВАННЯ БІЗНЕС-ІДЕЇ
 
Ідейним задумом моєї курсової роботи є створення малого підприємства, основним видом діяльності якого буде надавання послуг по прокату автомобілів. Паралельно з основним видом діяльності планується також надавати наступні послуги:
1. Послуги таксі.
2. Обслуговування урочистих подій.
3. Послуги водіїв на транспорті замовника.
Розмістити бізнес планується в м. Рівне. Такого виду послуги в регіоні ще не надаються, що дає суттєву перевагу. Автомобілі планується залучати по принципу радіо-таксі. Сьогодні багато власників автомобілів готові надавати свій транспорт в оренду. По  такому принципу також планується залучати транспорт для прокату. Щодо власних основних фондів за рахунок власних коштів буде придбано 1-2 престижних автомобіля з метою їх прокату, обслуговування урочистих подій, для надання послуг таксі. На роботу планується найняти менеджера, який буде працювати з клієнтами та розпоряджатися транспортом. У нього в підпорядкуванні буде секретар, головною задачею якої буде приймання замовлень по телефону. Також в штаті фірми буде 2 водії. Передбачувана організаційно-правова форма підприємства – товариство з обмеженою відповідальністю.
В Рівному послуги такого виду ще не надаються, таким чином фірма буде піонером таких послуг в Рівному. Взагалі в бізнес-ідеї присутній елемент інновацій, що вселяє оптимізм щодо майбутнього фірми. Диверсифікований напрямок роботи фірми зможе усунути такі негативні моменти бізнесу як сезонність, неперіодичність замовлень на прокат автотранспорту, таким чином забезпечуючи більш-менш стабільний режим роботи фірми за рахунок надавання послуг таксі, причому замовлення можна буде роботи по телефону. Водії фірми цілодобово будуть готові обслуговувати клієнтів на їхньому транспорті. Практика свідчить що на такий вид послуг існує реальний попит. Наприклад така життєва ситуація: ви власник автомобіля, але таке сталося, що вас раптово запросили на вечірку, де ви не стрималися і хильнули чарку, другу. Як бути з Вашим автомобілем? Вихід простий – Ви телефонуєте до нас і замовляєте водія, який на вашому транспорті буде возити Вас куди завгодно і скільки завгодно, незважаючи на Ваш стан.
Планується надавати послуги по наступним тарифам: прокат автомобілів – 40-60 грн./год. в залежності від автомобіля та терміну прокату, причому бензин купується за рахунок клієнта окремо. Якщо клієнт бере автомобіль на прокат на довго – в цьому випадку буде передбачено гнучку систему скидок. Постійним клієнтам будуть надаватися безкоштовні години прокату по принципу, наприклад, кожна 8 година – безкоштовно і т.д.. Послуги водіїв на транспорті замовника будуть тарифікуватися в залежності від часу доби і очікувано складуть 10-15 грн./год. вдень та 20-25 грн./год. вночі, причому незалежно від марки автомобіля клієнта. Послуги таксі будуть надаватися по принципу радіо-таксі. В офіс фірми буде проведено багатоканальну телефонну лінію з добре запам’ятовуємим простим номером на зразок “0-50”. Таксистів з автомобілями планується залучати на службу по спеціальним договорам, по принципу вже існуючих служб радіо-таксі. Цей вид діяльності фірми не буде основним, так як в місті вже існує доволі розвинута мережа служб радіотаксі і вони становлять значну конкурентну загрозу. Надавання послуг таксі повинно в певній мірі усунути вплив на фірму таких факторів як сезонність та неперіодичність стосовно основних видів діяльності, таких як прокат і послуги водіїв. 
В початковий період діяльності фірми планується проводити активні маркетингові заходи, такі як реклама у всіх видах ЗМІ, проведення акцій, роздача буклетів, розсилка прайсів і т.д. з метою привернення уваги як можна найбільшого кола потенційних клієнтів.
 
2. ПЛАН СТВОРЕННЯ ФІРМИ
 
Незважаючи на ряд переваг одноосібного підприємництва заснування приватного підприємства самому в моєму випадку є недоцільним та неможливим, оскільки ініціатор ідеї не має достатніх власних коштів для започаткування бізнесу, а банківські кредити надзвичайно дорогі і потребують ліквідної застави. Тому реальнішим є залучення необхідних капіталів на основі партнерства – створення господарського товариства. Заснування акціонерного товариства є недоцільним, оскільки: 
а)  це складно з організаційної точки зору; 
б) дрібне підприємництво (в моєму випадку) не потребує залучення надто великих капіталів і, відповідно, багаточисельних партнерів; 
в) акціонерне товариство втрачає оперативність управління, що є надзвичайно важливим в малому бізнесі.
Поміж інших господарських товариств організаційно-правовою формою підприємства доцільно буде вибрати Товариство з обмеженою відповідальністю (ТзОВ ) з огляду на такі чинники: 
а) вищі рівні майнової відповідальності поки що в Україні не мають 
    адекватної підвищеної довіри з боку кредиторів і партнерів; 
б) ризик втрати власного майна є надзвичайно високим в 
    нестабільних умовах України; 
в) в інших формах господарських товариств ускладнюються 
    проблеми передачі засновниками майнових прав іншим особам.
Пошук партнерів по бізнесу планується поміж осіб, які мають справу, або принаймні досвід роботи в сфері автопослуг. В установчому договорі ТзОВ передбачається участь в прибутках тільки засновників відповідно до їх внесків в статутний фонд.
Так як фірма є малим підприємством з чисельністю працюючих до 50 осіб та обсягом виручки до 1 млн.грн./рік., то згідно указу президента України “Про спрощену систему оподаткування обліку і звітності суб’єктів малого бізнесу” при реєстрації фірми доцільним буде обрати спрощену систему оподаткування – так званий єдиний податок: 6% від суми виручки від надання послуг без урахування акцизного збору у разі сплати
Фото Капча