Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Сукупність теоретико-методичних та організаційно-практичних засад обліку і аналізу формування та використання прибутку підприємства.

Предмет: 
Тип роботи: 
Інше
К-сть сторінок: 
113
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Економічний зміст та послідовність визначення прибутку підприємства
1.2. Нормативно-інформаційне забезпечення обліку формування та використання прибутку підприємства
1.3. Фінансово-економічна характеристика діяльності підприємства
РОЗДІЛ 2 ОБЛІК ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Завдання обліку формування та використання прибутку підприємства
2.2. Документальне забезпечення обліку формування та використання прибутку підприємства
2.3. Синтетичний та аналітичний облік формування та використання прибутку підприємства
2.4. Проект (досвід) впровадження автоматизації обліку формування та використання прибутку підприємства
2.5. Розкриття інформації про формування і використання прибутку у звітності
РОЗДІЛ 3 АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Аналіз формування доходів, витрат і фінансових результатів
3.2. Факторний аналіз фінансових результатів
3.3. Шляхи підвищення прибутковості підприємства
РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ
РОЗДІЛ 5 ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 
ВСТУП
 
Актуальність теми. Прибуток є основним критерієм ефективності господарської діяльності суб’єктів господарювання, від величини отриманого оподатковуваного прибутку залежить сума надходжень до бюджету у вигляді податку на прибуток підприємства. Прийняття Податкового кодексу України стало визначальним кроком реформування законодавчої бази в частині зближення методик визначення бухгалтерського та податкового прибутку, усунення економічно необґрунтованих розбіжностей між податковим законодавством та національними стандартами бухгалтерського обліку. Але процес вдосконалення ще триває, що потребує подальших наукових досліджень. 
Порядок формування прибутку залежить значною мірою від специфіки процесу виробництва та виду діяльності.
Тому доцільним є комплексне дослідження доходів та витрат як визначальних складових визначення прибутку в розрізі видів економічної діяльності та удосконалення організаційно-методичних засад обліку і аналізу формування та використання прибутку для прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Дослідженню економічної сутності прибутку, теоретичних і практичних засад його обліку та аналізу, у тому числі на підприємствах різних видів економічної діяльності, присвячено праці відомих вітчизняних та зарубіжних науковців, серед яких: В. Базилевич, М. Білуха, Ф. Бутинець, С. Голов, В. Головко, Г. Голубнича, Н. Гура, Й. Даньків, Н. Дорош, І. Дрозд, Г. Кіндрацька, Ю. Кузьмінський, Г. Купалова, Л. Ловінська, О. Малишкін, Л. Панасенко, В. Пантелеєв, В. Пархоменко, Г. Савицька, І. Садовська, Є. Свідерський, Н. Селезньова, В. Сердюк, В. Сопко, Ю. Субботович, Н. Ткаченко, М. Чумаченко, В. Швець, В. Шевчук, В. Шелудько, А. Баканов, І. Бланк, М. Ван Бред, Г. Велш, А. Джон, К. Друрі, Б. Нідлз, Е. Хендріксен, А. Шеремет, Д. Шорт та інші. 
Разом з тим, існує необхідність комплексного дослідження питань обліково-аналітичного забезпечення формування прибутку в розрізі видів та асортиментних груп продукції з виокремленням особливостей впливу специфіки виробничого процесу підприємств на формування величини прибутку і побудовою облікових моделей формування та використання прибутку, удосконалення методології та організації бухгалтерського обліку в контексті методологічних засад оподаткування прибутку, розробки механізму розрахунку оподатковуваного прибутку шляхом коригуванням бухгалтерського прибутку на постійні та тимчасові податкові різниці, поглибленого аналізу з використанням методів економіко-математичного моделювання.
Необхідність вирішення зазначених питань, теоретичне та практичне значення результатів дослідження як необхідної умови узагальнення теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій з удосконалення обліку та аналізу формування та використання прибутку підвищення прибутковості підприємств обумовили актуальність обраної теми дипломної роботи, її мету, завдання та напрями дослідження. 
Мета і завдання дослідження. Метою випускної роботи є узагальнення теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій з удосконалення обліку та аналізу формування та використання прибутку підприємств на прикладі ДПДГ «Степне».
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
  • проаналізувати визначення категорії прибутку та підходи до його обліку як результату фінансово-господарської діяльності підприємств відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності; 
  • визначити особливості формування прибутку на підприємстві у розрізі видів продукції та її асортиментних позицій з урахуванням норм технологічного процесу та специфіки виробництва продукції;
  • розкрити методику відображення обліку доходів, витрат та прибутку  підприємств на рахунках бухгалтерського обліку;
  • запропонувати удосконалення організації обліку прибутку підприємств на основі методичного, технічного та організаційного аспектів облікової політики;
  • здійснити порівняльний аналіз обліку прибутку за різними методиками відповідно до понесених витрат та отриманих доходів як визначальних факторів його формування та запропонувати механізм формування оподатковуваного прибутку за даними бухгалтерського обліку; 
  • запропонувати шляхи використання результатів аналізу прибутку та рентабельності в системі управління підприємством з метою їх ефективної діяльності. 
Обʼєкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є господарські процеси, пов’язані з формуванням та використанням прибутку на підприємстві ДПДГ «Степне».  Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних та організаційно-практичних засад обліку і аналізу формування та використання прибутку підприємства. 
 
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА
 
1.1. Економічний зміст та послідовність визначення прибутку підприємства
 
Кінцевою метою і рушійним мотивом підприємницької діяльності є прибуток. У загальному вигляді під прибутком розуміється різниця між доходами і витратами виробництва.
Прибуток як економічна категорія відображає чистий дохід, створений у сфері матеріального виробництва в процесі підприємницької діяльності. Результатом поєднання факторів виробництва (праці, капіталу, природних ресурсів) і корисної продуктивної діяльності господарюючих субʼєктів є готова продукція, яка стає товаром за умови її реалізації споживачеві [15].
На рівні підприємства в умовах товарно-грошових відносин чистий дохід приймає
Фото Капча