Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вдосконалення методів організації та технології внутрішніх опоряджувальних робіт

Предмет: 
Тип роботи: 
Автореферат
К-сть сторінок: 
29
Мова: 
Українська
Оцінка: 
СЕМИД’ЯНОВА Ольга Сергіївна
УДК 693. 6
 
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВНУТРІШНІХ ОПОРЯДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Сучасний будівельний ринок України забезпечує споживачів найширшим вибором матеріалів та інструментів. Основними критеріями вибору того чи іншого матеріалу є фінансові можливості замовника і вимоги дизайнера та архітектора.
При порівнянні будинків перших масових серій і будинків, що зводяться сьогодні, очевидна істотна різниця: внутрішні перегородки все частіше встановлюються замовником за індивідуальними проектами з застосуванням гіпсокартону на металевому каркасі, що утворює легку і міцну конструкцію, яка має здатність поглинати надмірну вологу і виділяти її в навколишнє середовище при її нестачі; для влаштування підлог, крім звичних паркету і лінолеуму, все частіше застосовують ламінат. Стелі виконують або натяжними, або у вигляді конструкцій з гіпсокартону.
Використання сучасних матеріалів і інструментів забезпечує відповідність будівельної продукції сучасним вимогам, таким як міцність, зносостійкість, довговічність, надійність, економічність, ресурсозбереження, екологічність. При цьому задовольняються потреби в художній виразності готової поверхні завдяки широкій колірній гамі, різноманітності фактур, форм і розмірів.
У порівнянні з сучасними, традиційні матеріали, а також технології їх використання недостатньо ефективні через високу трудомісткість робіт і тривалість їх виробництва.
Впровадження у процес виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт сучасних матеріалів та інструментів потребує вдосконалення існуючих організаційно-технологічних рішень, які б враховували їх специфічні особливості, сприяли забезпеченню інтенсифікації будівельних процесів і в цілому вдосконалювали існуючі організаційні методи і технологічні прийоми виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт.
Підтвердженням ефективності організаційно-технологічних рішень повинні стати дані про технологічні параметри робіт з використанням сучасних матеріалів та інструментів, а також такі техніко-економічні показники, як трудомісткість, тривалість внутрішніх опоряджувальних робіт та їх вартість.
Таким чином, дисертаційна робота, спрямована на вдосконалення відомих та розробку нових організаційно-технологічних рішень виконання внутрішніх опоряджувальних робіт з використанням сучасних матеріалів та інструментів, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні результати досліджень дисертаційної роботи виконані відповідно до напрямку наукової роботи кафедри промислового та цивільного будівництва Запорізької державної інженерної академії (ЗДІА) згідно з програмами науково-дослідних робіт «Обстеження та паспортизація будівель і споруд заводу ВАТ «Вогнетрив» (№ державної реєстрації 0107U002804, рівень участі дисертанта – виконавець) та «Системотехнічні основи досліджень і розробки енерго-, ресурсозберігаючих технологій і організаційно-технологічні рішення зведення, реконструкції й відновлення будинків і споруд» (шифр 21-1ДВ/04, наказ ЗДІА №491-01 від 06. 12. 2007 р., рівень участі дисертанта – виконавець).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення існуючих технологічних прийомів і організаційних заходів при виробництві внутрішніх опоряджувальних робіт з урахуванням початкового стану поверхні конструкцій та використання сучасних матеріалів та інструментів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі завдання:
  • проаналізувати і систематизувати сучасний техніко-технологічний рівень розвитку виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт;
  • виявити недоліки відомих організаційно-технологічних рішень при виробництві внутрішніх опоряджувальних робіт і запропонувати шляхи їх усунення для забезпечення відповідності будівельної продукції сучасним вимогам якості, зниження трудомісткості і тривалості робіт;
  • розробити рекомендації щодо визначення техніко-економічних показників виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт з урахуванням початкового стану та матеріалу поверхні конструкцій та сучасних технологічних прийомів виконання робіт;
  • удосконалити метод оцінки та вибору раціональних організаційно-технологічних рішень з використання трудових ресурсів з метою скорочення тривалості виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт при обмеженому загальному резерві часу;
  • встановити вплив використання сучасних матеріалів, технологій та інструментів на техніко-економічні показники виробництва внутрішніх опоряджувальних робіт: трудомісткості, тривалості робіт та їх вартості.
Об'єкт дослідження – технологічні та організаційні процеси, які мають місце при виконанні внутрішніх опоряджувальних робіт.
Предмет дослідження – технологічні параметри, організаційні заходи, техніко-економічні показники процесів опоряджувальних робіт (трудомісткість, тривалість та їх вартість), а також конструктивні особливості поверхонь конструкцій.
Методи дослідження: узагальнення та аналіз теоретичних та експериментальних даних (для встановлення подальшого напрямку проведення дослідження) ; методи планування експерименту (для ефективного виконання замірів з максимальною точністю при їх мінімальній кількості і збереженням статистичної достовірності результатів) ; методи хронометражних спостережень (для дослідження технологічних і організаційних процесів, що мають місце під час виконання внутрішніх опоряджувальних робіт) ; математичне моделювання (для визначення залежностей техніко-економічних показників від обсягів робіт та кількості робітників у складі робочої ланки) ; ймовірнісно-статистичний аналіз (для аналізу і відбору експериментальних даних).
Наукова новизна одержаних результатів:
  • експериментально встановлено вплив обмеженості загального резерву часу, обсягу робіт та кількості робітників у складі робочої ланки на тривалість виконання внутрішніх опоряджувальних робіт (удосконалено) ;
  • вдосконалено технологію виконання підготовчих робіт, а також технологію внутрішніх опоряджувальних робіт з урахуванням властивостей сучасних матеріалів та технологічного комплекту механізмів;
  • встановлено вплив величини відхилення конструкції від проектного положення на тривалість виробництва робіт з вирівнювання поверхонь стін та перегородок з використанням листів гіпсокартону на монтажному клею (одержано вперше) ;
  • встановлено залежності трудомісткості, вартості та тривалості внутрішніх опоряджувальних робіт від сучасних технологічних прийомів виконання робіт (дістали подальший розвиток).

Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в наступному:

  • розроблена і реалізована на практиці методика прогнозування тривалості виробництва підготовчих робіт та внутрішніх опоряджувальних робіт, що враховує початковий стан та конструктивні особливості поверхонь конструкцій;
  • визначені виробничі нормативи трудомісткості і тривалості виконання внутрішніх опоряджувальних робіт з використанням сучасних матеріалів і технологій;
  • розроблені організаційно-технологічні
Фото Капча