Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вертикальний дисковий фільтр

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
13
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Аналіз патентної літератури
Опис апаратурно-технологічної схеми
Технічна характеристика апарату
Опис головного апарату
Правила експлуатації апарата
Санітарна обробка
Висновки
Список використаної літератури
 
Вступ
 
Олієжирова галузь є однією з основних галузей харчової промисловості України. Станом на початок 2013 року вона включає близько 50 великих переробних підприємств які за підсумками 2013 року переробили 8820019 тон олійного насіння, з них насіння соняшнику 95, 4%, сої – 4, 4%, льону – 0, 009%, гірчиці – 0, 04%, ріпаку – 0, 02% [ 1 ].
Продукціяолієжирового підкомплексу в основному представлена рафінованою та нерафінованою олією, кулінарними жирами, майонезами і соусами, маргарином, макухою (шротом), саломасом та ін. [ 2 ].
За сучасних умов господарювання ринок оліє жирової продукції серед основних світових продовольчих ринків є найбільш динамічним у своємурозвитку. Даний ринок для України має, на сьогоднішній день стратегічно важливе значення, оскільки є чи не найстабільнішим джерелом валютних надходжень. З огляду на це, подальшаучасть України на світовому ринку олієжирової продукції є досить важливою. Водночас, дляактивної участі на світовому ринку повинні на внутрішньому ринку створені якісніпередумови для сталого розвитку підприємств олієжирового комплексу країни.
Олієжировий комплекс, і, насамперед, основні його складові – вирощування й переробка насіння соняшнику – формують одну з найбільших галузей агропромислового комплексу України. В середньому за останні п'ять років під вирощування соняшника було зайнято близько 15% усіх посівних площ. Питома вага виробництва соняшника в групі олійних культур за цей період склала більше 70%. У секторі промислової переробки виробництво рослинних олій займає до 10% від обсягу всієї виробленої продукції харчової промисловості. Питома вага соняшникової олії у виробництві рослинних жирів становить близько 97% [ 3 ].
 
Огляд науково-технічної та патентної літератури
 
Самоочисний фільтр.
Технічним завданням винаходу є удосконалення конструкції фільтра, в якому, завдяки конструктивним особливостям фільтруючого елемента досягається підвищена його продуктивність.
Суть запропонованого технічного рішення полягає в тому, що у самоочисному фільтрі, який містить циліндричний вертикальний конус з донною та верхньою кришками, як мінімум однією перегородкою, утворюючої камери забрудненої рідини та фільтрату, патрубками для підведення забрудненої рідини, відведення фільтрату і злива забруднень та оглядним люком, установлений у корпусі фільтруючий елемент і пристрій зворотної промивки, вихід з якого через запірний орган сполучений з атмосферою, згідно з винаходом фільтруючий елемент виконаний у вигляді двох концентрично установлених циліндрів, утворюючи разом з двома торцевими стінками кільцеву порожнину, по висоті якої радіально та по колу додаткові камери забрудненої рідини і фільтрату, сполучені вікнами відповідно з основними камерами забрудненої рідини і фільтрату, при цьому парні або непарні плоскі перегородки виконані проникними, що дозволяє підвищити продуктивність фільтра.
Запропонований фільтр може бути використаний для очистки потоків забрудненої рідини значної продуктивності так, як фільтр має значну фільтруючу поверхню, завдяки раціональному розташуванню фільтруючих перегородок та наявності при цьому декількох десятків додаткових камер [4].
Новинка серед пластинчатих фільтрів -фільтри серії «Професіонал».
Пластинчастий фільтр для вина «Професіонал» 40 × 40 – універсальний фільтр-прес, призначений для фільтрації вина і рослинної олії (найбільш часто на фільтрах цього типу фільтрується соняшникова олія). Пропонується 5 моделей пластинчастих фільтрів цієї серії, з площею фільтрації від 1, 6м² до 8, 0м². Фільтр – картон, 20 × 20 см. Компанія «Пінта» пропонує широкий асортимент фільтр-картону розміром 20х20 см для фільтрації з використанням пластинчастих фільтрів. Використовуючи різні типи фільтр-картону можна проводити всі види фільтрації: від грубої до стерильною. Фільтр для вина «Хобі» 20 × 20 Фільтри серії «Хобі» – пластинчасті фільтра малої продуктивності. Основне призначення – фільтрація вина. У залежності від марки використовуваного фільтрувального картону, можна проводити грубу, освітлюючу, стерилізуючу і поліруючу фільтрацію вина. Фільтр для вина «Професіонал» 20 × 20 (30 пластин) Фільтр для рослинної олії «Хобі» 20 × 20 Фільтр-прес 20х20, 14 пластин, з насосом Фільтр-прес 20х20, 8 пластин, без насоса Фільтр-прес 20х20, 8 пластин, з насосом Фільтрувальні листи, 40 × 40 см[ 5 ].
 
Технологія з використанням дискових фільтрів.
Технологія безперервного відбілювання олій з фільтрацією на дискових фільтрах, з максимальною продуктивністю установки 120 т олії на добу здійснюється в апараті попереднього відбілювання, куди подається вибільних глина в кількості 1, 2% від маси олії, а час перебування суспензії в змішувачі 15 -20 хв. Процес ведеться при температурі 85-90ºС при інтенсивному перемішуванні дволопатевою мішалкою з частотою обертання 274 об / хв відбувається попереднє відбілювання, сушіння і деаерація суспензії. Потім суспензія передається в апарат остаточного відбілювання, де за допомогою конусоподібного розпилювача, розміщеного у верхній частині апарату, розбризкується і у вигляді тонкої плівки стікає вниз. Залишковий тиск в апаратах підтримується 4 кПа, розрідження створюється за допомогою трьохступінчатого паро ежекторного блоку. Процес відбілювання в апараті протікає протягом 30 хв при температурі 95 ° С. Після цього суспензія в дискових фільтрах фільтрується і олія температурою 80 ° С виходить з фільтра і спрямовується на дезодорацію або гідрогенізацію.
 
Вертикальний дисковий фільтр з фільтруючою поверхнею 15-20 м2 продуктивністю 1-5 м3 / год. призначений для відділення
Фото Капча