Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Виконання штукатурних і облицювальних робіт

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
57
Мова: 
Українська
Оцінка: 
РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
 
Нам відомі факти використання до н.е. будівельних розчинів, кераміки і фарб на великих будівлях ближнього Сходу, а також за 2-3 тис. р. до н.е. на території України (трипільська культура). Історична пам’ятка Київської Русі – Софійський собор, закладений князем Ярославом Мудрим на початку ХІ ст.., один із перших кам’яних споруд на Русі, збудованих із цегли та каменю і обштукатурений будівельним розчином з розписом фресками (фарбування по свіжій штукатурці), а підлоги виконанні з шестигранних кольорових керамічних плиток. Це свідчить про стародавню історію розвитку будівництва, отже, і матеріалів.
У комплексі будівельного виробництва опоряджувальні роботи займають значний обсяг і є найбільш трудомістким. Вони є завершальним етапом будівництва. Якість та індустріалізація опоряджувальних робіт залежить в основному від будівельних матеріалів, їхніх властивостей, рівня заводської готовності, а також від довговічності та стійкості до впливу факторів навколишнього середовища.
Одним із основоположників будівельних матеріалів був російський інженер і вчений Н.А. Белелюбський, який організував у Росії першу лабораторію на випробовування будівельних матеріалів. Радянські вчені А.Г. Шуляченко, А.А. Байков, А.Е. Шейкін, В.Н. Юнг розробили теоретичні основи тужавіння в’яжучих речовин. Академік В.І. Вернадський і професор П.А. Земятченський зробили великий вклад у розвиток кераміки і вивчення властивовостей глин.
Будівельний матеріал – це хліб будівельної індустрії. Вартість будівельних матеріалів складає приблизно 60 % загальної вартості будівництва, що зобов’язує будівельників економно витрачати будівельні матеріали, бережно їх транспортувати і зберігати. Виробництво основних видів будівельних матеріалів в Україні характеризується такими середніми річними показниками: цемент – 22 млн. тонн, будівельне вапно – 1,8-2 млн. т., гіпс – 0,9 – 1,0 млн. т., керамічна плитка – 10-12 млн. м2. поряд з традиційними будівельними матеріалами в останні десятиліття широко застосовуються нові матеріали, особливо полімерні (пластмаси), шпаклівки, різноманітні суміші і клеї. Використання 1 т. пластмас як опоряджувального матеріалу дає змогу зекономити в середньому 5 т. сталі, 2,5 т. алюмінію, 5,7-5,8 т. кольорових металів, 3,1-4,7 м3 деревини, 2 т. скла.
Будівельне матеріалознавство – це наука, що вивчає будову та властивості матеріалів, встановлює зв’язок між їхнім складом, будовою та властивостями, вивчає залежність будови і властивостей від методів виробництва та обробки будівельних матеріалів, а також зміну їх під впливом зовнішніх чинників: теплових , силових та інших факторів.
Будівництво – одна з галузей матеріального виробництва, яка залишає після себе навіки пам’ятки архітектури. Всі будівлі і споруди необхідно штукатурити, після чого вони набувають завершеного виду, вних створюються потрібні санітарно-гігієнічні і естетичні умови для життя і праці людей. Тому професія штукатура досить почесна на будівництві.
Штукатурення – це процес нанесення на поверхню штукатурного розчину та оздоблювання його.
Облицювання – це закріплення плиток на поверхні конструктивних елементів, які утворюють верхній естетичний, водонепроникний і гігієнічний шар.
Висококваліфікований штукатур, наприклад, здатний, крім звичайної, виконувати кольорову декоративну штукатурку, архітектурні елементи оздоблення будівель і внутрішніх поверхонь, реставраційні роботи. Лицювальники облицьовують зовні і внутрішні поверхні штучними або природними плитками, виконують мозаїчні, лінолеумні і монолітні мастикові та інші роботи.
Нам відомі великі будівлі Давньої Греції, Риму та Єгипту, які ще до нашої ери оздоблювали розчинами. Тому і мабуть, штукатур походить від італійського слова stuceatur (stueco – гіпс, вапно).
У загальному обсязі будівництва опоряджувальні роботи трудомісткі і займають близько третини всіх трудових затрат. Зниженню трудомісткості опоряджувальних робіт сприяє розвиток індустріалізації будівництва. Так, якщо трудомісткість опоряджувальних робіт на 1 м2 жилої площі у великопанельних, великоблочних будинках у після монтажний період становить 0,6-0,9 люд/дня то на 1 м2 в будинках з цегли витрачається 1,1-1,8 люд/дня. Підвищенню продуктивності праці поліпшенню якості і зниженню собівартості будівельних робіт сприяють також нові форми і методи наукової організації праці (НОП), механізація оздоблювальних робіт, застосування нових матеріалів, інструментів і пристосувань, уміле застосування технологічних карт, підвищення кваліфікації, ініціатива кожного робітника та сумлінне ставлення до своїх обов’язків.
Для виконання штукатурних і облицювальних робіт необхідні висококваліфіковані працівники – штукатури-облицювальники. Нині на будівельних майданчиках працюють тисячі опоряджувальників, багато з них закінчили професійно-технічні училища. Тепер в Україні в 957 професійно-технічних навчальних закладах навчається біля 478000 учнів різних професій у тому числі і штукатури-облицювальники навчання в ПТУ – це перша сходинка до майбутньої праці. Наприклад випускниками професійної школи були: перший космонавт у світі – Ю. Гагарін, конструктор космічних кораблів – С.П. Корольов, до речі, випускник Одеської професійної школи будівельників 1924 року, артистка євгенія Мірошниченко та ін..
Кожен хто бажає набути професії штукатура облицювальника повинен бобре оволодіти нею і в практичній роботі творчо застосувати теоретичні знання, безперервно вдосконалювати їх, шукати нові шляхи для подальшого підвищення продуктивності праці покращення якості опоряджувальних робіт.
 
РОЗДІЛ II. НАУКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ В ОПОРЯДЖЕННІ БУДІВЕЛЬ
 
2.1 План та інтер’єр приміщення
 
Виконання опорядження із застосуванням штукатурних, малярних та шпалерних робіт буде застосовано на прикладі інтер’єру та архітектурного плану контори Жеку (Рис. 2.1 – 2.11).
 
Рисунок 2.1 Схематичний план контори Жеку 
 
Рисунок 2.2 Схематичний план інтер'єру приміщення
  
Рисунок 2.3 Фойе
 
Рисунок 2.4 Приймальна директора Жеку
 
Фото Капча