Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Взаємодія муніципальної міліції з органами державної влади, місцевого самоврядування і населенням в умовах реформування ОВС України

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
14
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ВЗАЄМОДІЯ МУНІЦИПАЛЬНОЇ МІЛІЦІЇ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ І НАСЕЛЕННЯМ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ОВС УКРАЇНИ
 
Дрозд О. Ю.
 
У статті здійснено огляд та аналіз, що торкається проблем взаємодії муніципальної міліції з органами державної влади, місцевого самоврядування і населенням в умовах реформування ОВС України, як європейської держави. Також розглянуто форми такої взаємодії та заходи щодо підвищення іміджу муніципальної міліції.
Ключові слова: взаємодія, муніципальна міліція, органи державної влади, місцеве самоврядування, громадськість.
В статье сделан обзор и анализ, касающийся проблем взаимодействия муниципальной милиции с органами государственной власти, местного самоуправления и населением в условиях реформирования ОВД Украины, как европейского государства. Также рассмотрены формы такого взаимодействия и мероприятия по повышению имиджа муниципальной милиции.
Ключевые слова: взаимодействие, муниципальная милиция, органы государственной власти, местное самоуправление, общественность.
Drozd O. Y. INTERACTION MUNICIPAL POLICE WITH STATE AGENCIES, LOCAL GOVERNMENTS AND THE PUBLIC IN RESTRUCTURING THE POLICE UKRAINE
This article pro vides an over view and analysis the tad dresses the problems of municipal police inter action with public authorities, local govern men and the public in terms of reforming the police Ukraine as a European state. Also the forms of such cooperation and measures to improve the image of the municipal police
Key words: interaction, municipal police, government agencies, local government, public.
Актуальність теми. Інтеграція України до європейських структур є головною стратегічною метою держави. Початок третього тисячоліття ознаменувався для України новими реаліями суспільного життя – у внутрішній і зовнішній політиці держави пріоритетного напряму набуло прагнення України до інтеграції в Європейський Союз, а отже, введення її до архітектури європейської безпеки, гарантування власної безпеки, здійснення політики забезпечення безпеки і добробуту громадян [1, с. 122].
Основну роль в охороні громадського порядку у європейських державах, включаючи й Україну, продовжує відігравати поліція (міліція) громадської безпеки районних (міських) відділів (управлінь), що організаційно перебуває у складі міністерств внутрішніх справ. Приналежність міліції громадської безпеки до системи державних органів виконавчої влади суттєво обмежує можливість участі органів місцевого самоврядування у забезпеченні правопорядку в територіальних громадах. Натомість масштаби та динаміка реєстрованих адміністративних правопорушень свідчать про тенденцію їх подальшого зростання. Поліція (міліція) зіткнулася з проблемою падіння ефективності діяльності при абсолютизації екстенсивного підходу до організації роботи в умовах дефіциту бюджетного фінансування та існування невиправдано централізованої системи управління. На цьому тлі об’єктивно постала потреба в недержавних суб’єктах правоохоронної (поліцейської) діяльності, функції яких могли б якнайповніше кореспондуватися з очікуваннями населення конкретних територій (громад). Процес муніципалізації поліції (міліції) є проявом своєрідного компромісу між загальнодержавними інтересами та інтересами окремих територіальних громад у забезпеченні громадського порядку на місцевому рівні [2]. Зазначені обставини обумовлюють актуальність вибраної теми.
Стан наукового дослідження. Загальні проблеми здійснення повноважень органів місцевого самоврядування в охороні громадського порядку та окремі аспекти організації та діяльності муніципальної поліції (міліції) аналізувалися у роботах: В. О. Басс, К. С. Бельського, О. П. Герасимова, І. Т. Гудзь, Л. М. Долі, А. В. Губанова, Я. М. Когута, К. В. Сесемка, Ю. П. Соловея, Є. Ю. Шихова та ін. Водночас зберігається потреба у з’ясуванні проблеми взаємодії муніципальної міліції з органами державної влади, місцевого самоврядування і населенням в умовах реформування ОВС України.
Мета наукової роботи полягає у висвітленні окремих теоретичних та практичних проблем забезпечення взаємодії муніципальної міліції з органами державної влади, місцевого самоврядування і населенням в умовах реформування ОВС України.
Виклад основних положень. Трансформаційні процеси в українському суспільстві передбачають створення дієвого механізму забезпечення правопорядку та протидії злочинності. Органи внутрішніх справ України, як частина цього механізму виконують відповідальні завдання щодо негайного реагування на порушення прав і свобод людини, посягання на інтереси фізичних і юридичних осіб та держави. Дані процеси супроводжуються переформатуванням ціннісних орієнтирів світосприйняття, засад взаємодії влади та громадянського суспільства та створення дієвого механізму забезпечення правопорядку та протидії злочинності як магістрального шляху розвитку соціально-демократичної правової держави, яка стоїть на сторожі прав людини.
Правоохоронні органи відіграють важливу роль у формуванні правової держави в умовах євроінтеграції України, тому слід вирішити наступні завдання, що допоможуть прискорити процес удосконалення правоохоронних органів в умовах євроін- теграції: слід визначити основні вимоги до правоохоронних органів країн-кандидатів на вступ до ЄС; здійснити аналіз та розробити класифікацію нормативних актів вищих органів ЄС, що регулюють суспільні відносини у сфері правоохоронної діяльності; проаналізувати організацію міждержавних правоохоронних органів ЄС; визначити принципи побудови та функціонування поліцій держав-членів Європейського співтовариства; визначити тенденції реформування поліцій країн Центральної Європи; встановити основні критерії, які слід використовувати при визначенні шляхів удосконалення органів внутрішніх справ (далі – ОВС) України в умовах інтеграції нашої держави в Європейське співтовариство; розробити пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення структури та управління ОВС України в умовах її інтеграції в ЄС; розробити концепцію реформування [1, с. 123].
Останнім часом одним із найактуальніших питань є взаємодія міліції з органами державної влади, місцевого самоврядування і, насамперед, населенням. Це питання набуде ще більшого значення у зв’язку зі створенням місцевої міліції (міліції місцевого самоврядування) [2, с. і37].
Взаємодія підрозділів муніципальної міліції з органами державної влади та місцевого самоврядування, а також з населенням
Фото Капча